کودک آنلاین

موضوع مقاله : پیش از بارداری

دسته بندی : پیش از بارداری

0
بارداری ناخواسته
بارداری ناخواسته بیشتر زوجینی که با بارداری ناخواسته مواجه شده‌اند علت بروز این اتفاق را استفاده نکردن‌از وسایل پیشگیری یا شکست استفاده‌از این وسایل عنوان کرده‌اند. بارداری ناخواسته

بارداری ناخواسته
بیشتر زوجینی که با بارداری ناخواسته مواجه شده‌اند علت بروز این اتفاق را استفاده نکردن‌از وسایل پیشگیری یا شکست استفاده‌از این وسایل عنوان کرده‌اند.
براساس تحقیقات وزارت بهداشت هنوز هم در جامعه ما تعداد زیادی‌از زنان‌از نحوه مصرف و استفاده‌از روشهای پیشگیری‌از بارداری به درستی اطلاع ندارند و همین امر موجب پایین آمدن موفقیت برنامه‌ریزی‌های لازم برای بارداری موفق میکند. برخی علل بروز بارداری ناخواسته به شرح زیر است:
استفاده نکردن‌از روش پیشگیری
برخی‌از خانمها اطمینان بیشتر از استفاده از روش طبیعی پیشگیری را دلیل استفاده نکردن‌از روشهای پیشگیری عنوان میکنند و برخی هم مشکلات اعصاب و سایر عوارض استفاده از این روش‌ها را دلیل استفاده نکردن از این روش میدانند.
شکست روشهای پیشگیری
برخی‌از زوجین با وجود استفاده صحیح‌از روش پیشگیری دچار بارداری ناخواسته شدند و چون‌از استفاده درست‌از روش مطمئن بودند‌ از روشهای اورژانسی دیگر را به کار نبرده‌اند.
استفاده هم زمان‌از داروهای دیگر
گاهی اوقات تداخل دارویی مانع‌از اثر روش استفاده در بارداری میشود. دیده شده است که استفاده همزمان‌از قرص LD و تزریق آمپول ویتامین D میتواند اثر دارو را از بین برده و باعث شکست در روش پیشگیری شود.

بارداری ناخواسته


بارداری ناخواسته

استفاده نادرست‌از روش پیشگیری
در بسیاری‌از موارد زوجین‌از روش پیشگیری انتخابی درست استفاده نمی‌کند و همین منجر به بارداری ناخواسته می‌شود. دیده شده بسیاری‌از خانمها در زمان استفاده‌از قرصهای ضد بارداری دچار اشتباه در زمان یا دوز مصرف میشوند و همین عامل مهم آنها را به سوی بارداری ناخواسته پیش می‌برد.
استفاده نادرست از روش اورژانس پیشگیری
خیلی‌از زوجین به دلیل اطمینان‌از استفاده درست از روشهایی که برای پیشگیری‌از بارداری به کار می‌برند هیچگاه اطلاعاتی درباره روشهای اورژانسی کسب نمیکنند و به همین دلیل زمانی که نیاز به استفاده از آن پیدا میکنند درست نمیدانند که چه مقدار و چه زمان‌از این داروها باید مصرف کنند.

بی‌اطلاعی‌از نحوه برخورد با فراموشی مصرف قرص
برخی اوقات خانم‌ها به دلیل مشغله زندگی قرص‌هایی را که باید روزانه مصرف میکردند فراموش میکنند و از سوی دیگر نمیدانند چطور باید دوباره‌از این قرصها استفاده کنند.
همین استفاده نادرست‌از روشهایی پیشگیری احتمال بارداری ناخواسته را بالا می‌برد. داشتن مشاوره درست تنظیم خانواده و آگاهی در اولین نوبت استفاده از روش پیشگیری انتخابی بدون شک در کاهش استفاده نادرست از روش و در نتیجه بروز بارداری ناخواسته اثر دارد.
منبع : سایت نی‌نی‌بان
بارداری ناخواسته
بارداری ناخواسته
متوقف کردن روش های جلوگیری از بارداریمتوقف کردن روش های جلوگیری از بارداری

متوقف کردن روش های جلوگیری از بارداری احتمال دارد شما نيز مانند بسياري ديگر زمان زيادي از بزرگسالي خود را صرف اين كرده باشيد كه براي باردار نشدن چه بايد كرد! حال وقت آن رسيده كه فارغ از هر روش جلوگيري از بارداري باشيد. متوقف کردن روش های جلوگیری از بارداری


روش های پیشگیری بارداری – قسمت اولروش های پیشگیری بارداری – قسمت اول

روش های پیشگیری بارداری – قسمت اول عبارتند از روش هورمونی ، داخل رحمی ، موانع مکانیک ، شیمیایی ، فیزیولوژیک و تحکیم سازی. موثرترین روش ها به ترتیب اولویت شامل : روش های پیشگیری بارداری – قسمت اول


قطع جلوگیری بارداری و باردارشدنقطع جلوگیری بارداری و باردارشدن

قطع جلوگیری بارداری و باردارشدن کودک آنلاین: امروزه خیلی‌ها بعد از ازدواجشان از انواع روش‌های ضدبارداری استفاده می‌کنند تا بچه‌دار شدن را به تعویق بیندازند. قطع جلوگیری بارداری و باردارشدن


تست حاملگی خانگی ( بیبی چک )تست حاملگی خانگی ( بیبی چک )

تست حاملگی خانگی ( بیبی چک ) :تست حاملگی خانگی، می‌تواند وجود هورمون نشانگر بارداری را که از جفت وارد خون می‌گردد (یا همان hCG )را در ادرار نیز نشان دهد اما بهتر است برای اطمینان خاطر از راه‌های دیگر تشخیص بارداری مانند سونوگرافی یا آزمایش خون نیز برای اثبات بارداری نیز استفاده گردد . تست حاملگی خانگی ( بیبی چک )

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران