کودک آنلاین

موضوع مقاله : پیش از بارداری

دسته بندی : پیش از بارداری

3
روش هایی برای تعیین جنسیت جنین
روش هایی برای تعیین جنسیت جنین کودک آنلاین: باید توجه داشت که هیچ روش قطعی برای انتخاب جنسیت جنین وجود ندارد و حتی با استفاده از پیشرفته ترین روش ها، امکان تعیین جنسیت به 100 درصد نمی رسد. با این حال بعضی رژیم های خاص و یا روش های آمیزش می توانند در انتخاب جنسیت جنین به والدین کمک کنند.

روش هایی برای تعیین جنسیت جنین
کودک آنلاین:  باید توجه داشت که هیچ روش قطعی برای انتخاب جنسیت جنین وجود ندارد و حتی با استفاده از پیشرفته ترین روش ها، امکان تعیین جنسیت به 100 درصد نمی رسد. با این حال بعضی رژیم های خاص و یا روش های آمیزش می توانند در انتخاب جنسیت جنین به والدین کمک کنند.
•    روش PGD یا تعیین جنسیت پیش از لانه گزینی
زمانی از این روش استفاده می شود که افزایش سن مادر و همچنین وجود بیماری های ژنتیکی در زوج های در معرض خطر باعث افزایش خطر بروز ناهنجاری های کروموزومی در نوزاد می شود، مثلاً در بیماری هموفیلی.
این روش همچنین در خانم هایی که سقط های مکرر داشته اند، خصوصاً در افرادی که سقط ها به دلیل ناهنجاری های کروموزومی رخ داده باشد، مورد استفاده قرار می گیرد.
در این روش با دادن دارو به زن، تخمک ها را به صورت مصنوعی در محیط آزمایشگاهی رشد می دهند و بعد از عمل لقاح با اسپرم، جنین های تشکیل شده را در مرحله هشت تا شانزده سلولی مورد ارزیابی قرار داده و یک یا دو بلاستومر را جدا می کنند.
به این ترتیب از تولد جنین های سالم با جنسیت مطلوب بدون افزایش احتمال بروز بیماری های ژنتیکی اطمینان می یابند. این روش با دو تا سه درصد خطا همراه است.
•    روش رژیم درمانی
تحقیقات نشان داده است که دریافت بیشتر یون های کلسیم و منیزیم موجب افزایش احتمال دخترزایی و دریافت یون های پتاسیم و سدیم با افزایش احتمال پسرزایی همراه است. رعایت نکات زیر پیش از آغاز رژیم درمانی ضروری است:
- خانم ها باید پیش از تصمیم گیری برای بارداری، ابتدا آزمایش های لازم در مورد کم خونی و برخی بیماری خاص مانند سرخجه و هپاتیت ب را انجام داده و پس از درمان این بیماری ها در صورت وجود و استفاده یک قرص اسید فولیک به صورت یک روز در میان از 3 ماه پیش از بارداری، برای تغییر رژیم غذایی خود اقدام کنند.
- توجه داشته باشید که مدت رعایت رژیم غذایی 4 تا 6 هفته پیش از اقدام برای بارداری است. به محض باردار شدن مادر باید رژیم معمولی را از سر گرفته و برای مراقبت های دوران بارداری، تحت نظر باشد.
- پیش از شروع رژیم مطمئن شوید که برای مصرف غذاهای حاوی یون های بالا منعی ندارید، مثلاً در افراد مبتلا به فشار خون بالا، بیماری های قلبی و نارسایی کلیوی رژیم پسرزایی با سدیم و پتاسیم بالا توصیه نمی شود.در افراد مبتلا به نارسایی کلیوی و بالا بودن کلسیم خون، رژیم دخترزایی با کلسیم و منیزیم بالا توصیه نمی شود.
- به خاطر داشته باشید انجام هیچ کدام از این روش ها، به تنهایی تضمین کننده جنسیت مطلوب جنین نیست و استفاده از رژیم ها باید به صورت منظم و دقیقاً برحسب کالری مورد نیاز فرد انجام گیرد تا فرد دچار مشکلات متابولیکی ناشی از تغذیه نامناسب نشود.
تمام روش های انتخاب جنسیت، باید از حدود دو ماه قبل از بارداری اجرا شوند. بدون شک حتی اگر یک روز از لقاح گذشته باشد، جنسیت جنین مشخص است و نمی توان آن را تغییر داد.
•    روش تغییر PH واژن
در برخی منابع، شستشوی واژن با ترکیبات خاص مانند سرکه یا جوش شیرین توصیه می شود. در محیط قلیایی، احتمال زنده ماندن اسپرم حاوی Y بیشتر شده و پسرزایی افزایش می یابد و در محیط اسیدی، احتمال زنده ماندن اسپرم حاوی X و دخترزایی افزایش می یابد.
•    روش آمیزش در زمان خاص
براساس روش شتلز، اگر آمیزش در زمان تخمک گذاری صورت گیرد، احتمال پسرزایی و 2 تا 3 روز پس از تخمک گذاری، احتمال دخترزایی افزایش می یابد. برای تعیین زمان تخمک گذاری می توان از تست های خانگی LH و یا سونوگرافی استفاده کرد.
•    روش بارداری براساس ماه های سال
براساس جداولی، سن مادر را با حاملگی در نظر می گیرند و بر این اساس مشخص می شود که بارداری در هر ماه که اتفاق بیفتد احتمال کدام فرزند بیشتر است.

چرا بعضی ها نتیجه نمی گیرند؟
در پاسخ باید گفت اگر تمام موارد را مو به مو اجرا کنید، ولی همسرتان مشکل اسپرمی داشته باشد (در تعداد و کیفیت اسپرم ها) موفق نخواهید شد. در زوج هایی که یک یا چند فرزند دختر دارند و خواهان پسر می باشند، مرد حتماً باید یک ازمایش شمارش اسپرم بدهد، چرا که اگر تعداد اسپرم ها پایین باشد، درصد دختر دار شدن بسیار بالا خواهد بود.
تمام روش های بالا باید از حدود دو ماه قبل از بارداری اجرا شوند، خصوصاً روش تغذیه ای از یک ماه و نیم قبل از بارداری باید شروع شود.
علاوه بر این نقش استرس، محیط زندگی و نوع روش زندگی را در تعیین جنسیت جنین نمی توان نادیده گرفت. کوچکترین این موارد می تواند تلاش های شما برای تولد نوزاد دلخواه را از بین ببرد.
منبع: تعیین جنسیت جنین
روش هایی برای تعیین جنسیت جنین
تعیین جنسیتتعیین جنسیت

تعیین جنسیت رژیم تغذیه: برای 9 هفته قبل از لقاح مصرف مواد غذایی سرشار از منیزیم احتمال پسردار شدن را بیشتر خواهد کرد. تعیین جنسیت


تعیین جنسیت فرزندتعیین جنسیت فرزند

تعیین جنسیت فرزند تعیین کننده ی جنسیت فرزند من و شما ، اسپرمی است که خودش را به تخمک می رساند. زیرا اسپرم های مرد ، دو گونه اند : پسر و دختر . اگر اولین اسپرم پسر باشد که خودش را به تخمک می رساند ، فرزند من و شما ، پسر و اگر دختر ، دختر خواهد بود. تعیین جنسیت فرزند


تاثیر میوه و سبزیجات در تعیین جنسیت کودکتاثیر میوه و سبزیجات در تعیین جنسیت کودک

تاثیر میوه و سبزیجات در تعیین جنسیت کودک مصرف غذاهایی که منابع غنی از دو ماده معدنی کلسیم و منگنز هستند مثل سبزیجات سبز رنگ پیش از باردار شدن ، احتمال به دنیا آوردن فرزند دختر را افزایش می دهد. تاثیر میوه و سبزیجات در تعیین جنسیت کودک


ارتباط تغذیه و تعیین جنسیت ارتباط تغذیه و تعیین جنسیت

ارتباط تغذیه و تعیین جنسیت روش انتخاب تعیین جنسیت فرزند با استفاده از نتایج حاصل از تحقیقات دکتر استول کوکسی است. وی با افزودن بعضی عناصر معدنی به رژیم غذایی میتواند تا 80 درصد موفقیت را در مورد نوع جنسیت دلخواه در گاو به دست بیاورد. ارتباط تغذیه و تعیین جنسیت

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران