کودک آنلاین

موضوع مقاله : پیش از بارداری

دسته بندی : پیش از بارداری

2
تغذیه قبل از بارداری
تغذیه قبل از بارداری مثلی است که میگوید:(ما همان چیزی هستیم که میخوریم). برای آنکه سیستم بدن ما خوب فعالیت کند و اسپرم و تخمک سالم بسازد باید (سوخت) مناسب و ایده آل به بدن برسانیم.به عبارت دیگر تغذیه مناسب برای سلامتی ضروری است غذایی که میخوریم بر تک تک سلولهای بدن ما تاثیر میگذارد و تغذیه سالم ،نوزاد سالم بار می آورد. تغذیه قبل از بارداری

تغذیه قبل از بارداری
ابزار محاسبه شاخص توده بدنی
ابزار محاسبه میزان کالری مناسب دریافتی
مثلی است که میگوید:(ما همان چیزی هستیم که میخوریم). برای آنکه سیستم بدن ما خوب فعالیت کند و اسپرم و تخمک سالم بسازد باید (سوخت) مناسب و ایده آل به بدن برسانیم.به عبارت دیگر تغذیه مناسب برای سلامتی ضروری است غذایی که میخوریم بر تک تک سلولهای بدن ما تاثیر میگذارد و تغذیه سالم ،نوزاد سالم بار می آورد.
تغذیه ی مناسبِ مردان نیز موجب فعالیت جنسی و اسپرم سالم می شود. تحقیقاتی که در این مورد میزان زاد و ولد در سالهای قحطی انجام شده نشان میدهد که تغذیه ی نامناسب به مشکلات باروری می انجامد.
ناتوانی در تولید مثل در واقع یکی از علائم تغذیه ی نامناسب است.تعدادی از دانشمندان درباره ی ارتباط حیاتی بین تغذیه و رشد جنین تحقیقاتی انجام داده اند.تحقیقات این دانشمندان توجه ما را به تاثیر کمبود موادمغذی برتولید مثل جلب میکند.
براساس این تحقیقات بسیاری از نقصهای مادرزادی احتمالی میتواند با تغییر رژیم کم شود و یا از بین برود.
متخصصان توصیه میکنند که زوجها حداقل چهار ماه قبل از بارداری اصول تغذیه ی صحیح را رعایت کنند و البته اگر زودتر هم شروع کنند بهتر خواهد بود.به این ترتیب بدن میتواند کمبود مواد حیاتی را جبران کند.یک دلیل دیگر برای رعایت این زمان آن است که تولید اسپرم های جدید در مردان و آمادگی تخمک برای تخمک گذاری چهارماه طول میکشد.میتوانید از پزشک خود بخواهید که شما را به یک متخصص تغذیه معرفی کند که در امر تغذیه برای دوران بارداری و قبل از آن تبحر داشته باشد.او میتواند مصرف موادغذایی و کمبودهای احتمالی شما را بررسی و دستور غذایی مناسبی برایتان تجویز کند.
فرد متخصص بعد از چهارماه دوباره ارزیابی را تکرار میکند و برای حفظ تعادل برنامه غذایی جدیدی به شما میدهد تا بارداری انجام شود و دوره ی ایده آل خود را طی کند.
غذاهای طبیعی
آگاهی افراد از مزایای تغذیه ی مواد تازه ی طبیعی روندی روندی رو به رشد دارد. بنا بر تحقیقی که در سال 1994 در مرکز پزشکی کاربردی دانمارک انجام گرفت بدن مردانی که غذای طبیعی میخورند دوبرابر افرادی که غذاهای متعارف مصرف میکنند اسپرم میسازد.احتمالا مزایای غذاهای طبیعی از نظر علمی در آینده بیشتر اثبات خواهد شد.
 نکات مربوط به تغذیه قبل از بارداری :
•    اگر پدر و مادر برای باردار شدن ، هردو از خود مراقبت کنند.فرزندی سالم خواهند داشت.
•    متخصصان توصیه میکنند که زوجها حداقل چهارماه قبل از بارداری ، اصول تغذیه صحیح را رعایت کنند و البته اگر زودتر هم شروع کنند،بهتر خواهد بود.
•    یک رژیم گیاهی متناسب برای تمام مراحل زندگی از جمله برای دوره ی قبل از بارداری و بارداری کاملا کفایت میکند.
منبع:کتاب تغذیه ی دوران بارداری
تغذیه قبل از بارداری
رژیم غذایی برای پسردار شدن و دختر دار شدنرژیم غذایی برای پسردار شدن و دختر دار شدن

رژیم غذایی برای پسردار شدن و دختر دار شدن رژیم غذایی برای پسردار شدن - سدیم زیاد مصرف شود هنگام تهیه غذا، به مقدار زیاد نمک اضافه کنید. ضمناً مواد غذایی مصرف نمایید که طبیعتاً نمک زیادی داشته و یا در هنگام تهیه به آنها نمک زیادی اضافه شده است


تناسب اندام پیش از بارداریتناسب اندام پیش از بارداری

تناسب اندام پیش از بارداری کودک آنلاین: وزن نقش مهمی در بارداری سالم دارد. زنانی که وزن آن‌ها در مقایسه با قدشان زیر حد طبیعی است بیشتر در معرض زایمان نوزاد نارس و داشتن فرزندان کوچک‌تر از حد طبیعی می‌باشند. تناسب اندام پیش از بارداری


رژیم غذایی قبل از بارداریرژیم غذایی قبل از بارداری

رژیم غذایی : هر چه زودتر بهتر غذا خوردن را آغاز کنید احتمال حامله شدن شما افزایش پیدا میکند. در مردان و زنان ( هردو) باروری و غذا به هم مرتبط است. شما باید به استفاده از یک رژیم غذایی متعادل پایبند باشید تا احتمال شدن و به دنیا آوردن یک فرزند سالم را افزایش دهید.


مصرف اسید فولیک پیش از بارداری و بارداری مصرف اسید فولیک پیش از بارداری و بارداری

مصرف اسید فولیک پیش از بارداری و بارداری توصیه میشود زنانی که میخواهند باردار شوند ، تقریبا سه ماه پیش از بارداری بمیزان 400 میکرو گرم (0.4 میلی‌گرم) روزانه اسیدفولیک مصرف کنند، مصرف اسید فولیک معمولا یا بصورت قرص خوراکی یا بصورت استفاده از مواد غذایی حاوی اسید فولیک میباشد .پس از اینکه متوجه باردار بودن خود گردیدید ،با مشورت پزشک احتمالا میزان مصرف فولیک به حداقل 600 میکروگرم در روز افزایش پیدا خواهد کرد ،

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.
16 تیر 1394 - 13:38:39

مرسی. شاید مطلب خاصی نداشته باشه
ولی همین که باعث میشه به اهمیت تغذیه قبل از بارداری هم فک کنیم ارزش خوندن داره

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران