کودک آنلاین

موضوع مقاله : پیش از بارداری

دسته بندی : پیش از بارداری

1
مراحل شکل گیری جنین
مراحل شکل گیری جنین این جایی است که یک اسپرم در مسابقه پیروز گردد. جنس نر میتواند در یک انزال بین 100 و 300 میلیون اسپرم را رها کند. گرچه تعداد این سلول های به میلیون ها می رسد ولی کار آنان کاملا مشخص است. مراحل شکل گیری جنین

مراحل شکل گیری جنین
این جایی است که یک اسپرم در مسابقه پیروز گردد. جنس نر میتواند در یک انزال بین 100 و 300 میلیون اسپرم را رها کند. گرچه تعداد این سلول های به میلیون ها می رسد ولی کار آنان کاملا مشخص است.
همان طوری که اسپرم وارد فرج میشود ، فقط زمان بسیار کمی دارد ، تا به دهانه رخم برسند ، زیرا واژن مکانی بسیار اسیدی است و سلول های اسپرم برای مدت زیادی در آنجا دوام نمی آورد.
برای به دست آوردن شانس بیشتر ، مَنی مردانه ( که مواد مغذی مورد نیاز برای مسابقه را تامین می کند ) برای دوره زمانی کوتاهی در فرج دلمه ( لخته ) شده و مانع مسابقه اسپرم ها در جهتی نادرست می شود.
وقتی آنها بخش اول مسابقه را تکمیل کردند ، سلول های اسپرم از گردنه رحم به سمت بالا حرکت میکنند ، دهانه رحم برخلاف واژن ، محیطی است که اسپرم در آن زنده می ماند.
این مجرا با مواد مخاطی ( به ویژه زمانی که در بارورترین وضعیت خود هستید ) پوشیده شده است که به شناگران کوچک کمک میکند تا به خط پایان برسند . این مواد مخاطی طی زمان تخمک گذاری نازک ، کششی و شفاف می گردد ( که به همین علت ، بانوان فقط با ترشحات خود میتوانند بگویند که چه زمانی تخمک گذاری میکنند ).
برای اسپرمی که تازه به در واژن رها شده است ، حدود یک ساعت طول می کشد تا تغییراتی زیستی را انجام دهدد و بتواند به سرعت مناسب برای پیروزی در مسابقه دست یابد .
بنابراین زمان بندی مناسب اهمیت بسیاری دارد ، یعنی اگر اسپرم پیروز خیلی زود به آنجا برسد ، در انتظار می میرد و اگر خیلی دیر شود ، تخمک مدت هاست که رفته است.علاوه بر این ، رسیدن به آنجا نیز چالش دیگری است – با توجه به این که تخمک فقط از یک تخمدان رها میشود اسپرم باید به سمت لوله فالوپ صحیح روان شود و زمانی برای توقف و یافتن مسیر جدید وجود ندارد ، به همین دلیل اسپرم های بسیاری ناموفق خواهند بود!
اگر اسپرمی به اندازه کافی خوشبخت باشد که در زمان صحیح به محل درست برسد ، هنوز نیز کمی کار پیش روی دارد . زیرا تخمک دارای لایه خارجی سختی است که از مرکز آن محافظت می کند و اسپرم پیش از رخداد باروری باید با قدرت از لایه خارجی تخمک به درون آن نفوذ کند.
مرحله نهایی مسابقه باروری و خط پایان نزدیک است. انتهای مسیر صدها اسپرمی که تا این مقطع زنده مانده اند ، همگی تخمک را احاطه می کنند. و معمولا قوی و سریع ترین اسپرم وارد تخمک می گردد به مرکز آن می رسد و برنده مسابقه می شود.
وقتی این اتفاق افتاد ، تخمک تحت واکنشی شیمیایی قرار می گیرد و ورود هر اسپرم دیگری را متوقف می سازد . سپس کروموزوم های تخمک و اسپرم با یکدیگر ملاقات کرده و به طور رسمی باروری آغاز میشود. البته این چرخه همچنان ادامه دارد و تخمک بارور شده میکروسکوپی دوباره و دوباره و دوباره تقسیم می گردد.
پس از یک هفته تخمک بارور شده به توده ای تبدیل می شود ( یک گوی حدود 100 سلول ) و به سمت رحم حرکت می کند و در لایه های رحمی برای مدت طولانی جایگزین میگردد. این عمل را جایگزینی می نامند و میتواند باعث کمی خونریزی شود که آن را خونریزی جایگزینی می نامند .
سپس جنین رشد خود را آغاز میکند و حدود 40 هفته بعد معجزه تان متولد میگردد.
منبع : مجله نی نی +
مراحل شکل گیری جنین
رشد جنین – قسمت اولرشد جنین – قسمت اول

رشد جنین – قسمت اول در طی عمل لقاح ، تخمک و اسپرم با یکدیگر ادغام می گردند تا یک سلول را با چهل و شش کروموزوم بسازند . این سلول اولیه در نتیجه رشد تقسیم و تمایز سلولی ، نوزاد و جفت را شکل خواهد داد. بعد از لقاح با تقسیم سلولی سریع یک کره تو خالی به نام بلاستوسیت ساخته میشود. رشد جنین – قسمت اول


نگرانی درباره سلامت جنیننگرانی درباره سلامت جنین

نگرانی درباره سلامت جنین همان گونه که با واقعیت بارداری دست و پنجه نرم می کنید ممکن است متوجه شوید فکرتان مشغول هر چیز کوچکی است که شاید انجام داده اید و میتواند برای جنینتان مضر باشد: نگرانی درباره سلامت جنین


شکل گیری جنین دوقلوشکل گیری جنین دوقلو

شکل گیری جنین دوقلو تشخیص قطعی است. در بدن شما دو جنین در حال رشدند. چطور این اتفاق افتاد؟ چه چیزی باعث حاملگی دوقلو می شود؟ چه شد که این بخت نصیب شما شد؟ شکل گیری جنین دوقلو


تاثیر عامل RH در جنینتاثیر عامل RH در جنین

تاثیر عامل RH در جنین کودک آنلاین: RH عامل سیمیایی است که در خون تقریباً 85 درصد مردم وجود دارد. تفاوت های ژنتیکی بین جنین و مادر موجب اختلال در کیفیت رشد جنین می شود و عواقب نامناسب برای جنین در بر خواهد داشت.

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران