کودک آنلاین

موضوع مقاله : کودکان و خانواده

دسته بندی : کودکان و خانواده

0
گفتن دوستت ندارم کودک به والدین
گفتن دوستت ندارم کودک به والدین کودک آنلاین: وقتی کودک از دست مادرش عصبانی می شود فریاد می زند و می گوید که دیگر مادرش را دوست ندارد. مثلاً وقتی مادر به کودکش اجازه نمی دهد بیرون برود یا دوستانش را به خانه بیاورد یا چیزی را که می خواهد به او نمی دهد، کودک عصبانی می شود و این جمله را به مادرش می گوید.

گفتن دوستت ندارم کودک به والدین
کودک آنلاین: وقتی کودک از دست مادرش عصبانی می شود فریاد می زند و می گوید که دیگر مادرش را دوست ندارد. مثلاً وقتی مادر به کودکش اجازه نمی دهد بیرون برود یا دوستانش را به خانه بیاورد یا چیزی را که می خواهد به او نمی دهد، کودک عصبانی می شود و این جمله را به مادرش می گوید.
کودک نمی تواند احساساتش را به درستی ابراز کند. کودک نمی تواند دلیل عصبانیتش را به پدر یا مادرش بگوید و خواسته هایش را درست مطرح کند؛ به همین دلیل فریاد می کشد و می گوید، دوستتان ندارد.
کودک با گفتن این جمله عصبانیت خودش را نشان می دهد. بسیاری از بچه ها به پدر و مادرشان می گویند که آنها را دوست ندارند.
بعضی از والدین این حرف کودک را به دل نمی گیرند، ولی عده ای دیگر از کودک ناراحت می شوند و گاهی حرف او را به دل می گیرند.
مادر و پدر همیشه مراقب کودک شان هستند و به فکر او می باشند، بر آنها سخت است که فرزندشان به آنها بگوید: تو مامان یا بابای بدی هستی. پدر یا مادری که دوست ندارد کودکش از دست او عصبانی شود، از شنیدن این حرف های فرزندش به شدت عصبانی می شود.
والدینی که از شنیدن این حرف ها ناراحت می شوند، به فرزندشان اجازه نمی دهند که او حرفش را دوباره تکرار کند. ولی کودک باید عصبانیت و خشم خودش را ابراز کند.
اگر به کودک اجازه ندهید عصبانیتش را با گفتن این جملات ابراز کند او روش های دیگری برای تخلیۀ خشم خودش پیدا خواهد کرد.
کودک در این شرایط ممکن است دست به خشونت بزند، دیگران را گاز بگیرد و یا عمداً کارهایش را خیلی کند انجام دهد و مثل دیوانه ها رفتار کند. او گاهی تظاهر می کند که حرف های والدینش را نمی شنود و یا به هر روش دیگری به دیگران آسیب می رساند.
اگر به کودک اجازه دهید خشم خودش را ابراز کند او کم کم راه های بهتری برای ابراز احساسات پیدا خواهد کرد. او مثلاً می تواند به شما بگوید: از دستت عصبانی هستم، از چیزی که گفتی خوشم نمی یاد.
بچه ها خیلی از والدین شان تقلید می کنند. اگر کودک به شما می گوید دوستتان ندارد، به این دلیل است که او خودش بارها و بارها این جمله را از شما شنیده است.
بزرگترها معمولاً می گویند: من از این لباس خوشم نمی یاد و یا اینکه من از اون آدم خوشم نمی یاد. بنابراین طبیعی است که کودک با شنیدن این جملات به شما نیز بگوید که از شما خوشش نمی آید و شما را دوست ندارد. اما اینکه کودک از شما تقلید می کند، مزیتی نیز محسوب می شود.
 وقتی کودک می گوید دوستت ندارم، به جای اینکه الم شنگه راه بیندازید، برای کودک تان الگوی خوبی باشید. به کودک تان بگویید: می دونم الآن از دستم خیلی عصبانی هستی. تو دوست نداری مجبورت کنم بیایی تو خونه.
وقتی کودک می بیند که شما در موقع عصبانیت چگونه با او حرف می زنید، او هم یاد می گیرد آرامش خودش را حفظ کند و با شما حرف بزند.
منبع: راهنمای کامل تربیت کودک از تولد تا 5 سالگی
گفتن دوستت ندارم کودک به والدین

بد حرف زدن کودک با والدین هنگام عصبانیت بد حرف زدن کودک با والدین هنگام عصبانیت

بد حرف زدن کودک با والدین هنگام عصبانیت وقتی کودک عصبانی است ممکن است بدون این که احساسات والدینش را در نظر بگیرد به آنها چیزهایی بگوید که ناراحت شوند. وقتی کودک از دست پدر یا مادرش عصبانی است ، یکباره همه ی کارهایی را که آنها برایش انجام داده اند را فراموش می کند. بد حرف زدن کودک با والدین هنگام عصبانیت


عادلانه نبودن رفتار والدین از دید فرزندان عادلانه نبودن رفتار والدین از دید فرزندان

عادلانه نبودن رفتار والدین از دید فرزندان معمولا کودکان در این دوران مدام رفتارهای خواهر یا برادرشان را زیر نظر می گیرند و اگر شما بین آنها فرق بگذارید ، مدام به شما می گویند که این کارتان عادلانه نیست. مثلا اگر شما برای دخترتان دو بلوز بخرید و برای خواهرش یک بلوز ، دختر بزرگترتان می گوید این کار شما اصلا عادلانه نیست. عادلانه نبودن رفتار والدین از دید فرزندان


مواجه شدن با کودک خشمگینمواجه شدن با کودک خشمگین

مواجه شدن با کودک خشمگین کودک آنلاین: در کنار نگاه به برخی از کارهایی که می توان برای حمایت از کودکان در کشف و درک عواطف آنان انجام داد، باید بدانیم اوقاتی هست که با کودک خشمگینی مواجه می شویم که در همان لحظه نیاز به کمک دارد. مواجه شدن با کودک خشمگین

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران