کودک آنلاین

موضوع مقاله : کودکان و خانواده

دسته بندی : کودکان و خانواده

8
دعوا ، جر و بحث والدین و تاثیر آن بر کودکان
دعوا ، جر و بحث والدین و تاثیر آن بر کودکان تحقیقات دانشگاههای انگلیس نشان میدهد جدل والدین نزد کودکان میتواند باعث کاهش رشد مغزی آنها گردد،واثرات جبران ناپذیری به کودکان و آینده آنها وارد نماید . ، نشان دهنده اینست که رشد مغزی در این کودکان دچار اختلال است و این کودکان در دوران کودکی و بزرگسالی خود معمولا دچار بیماری های روحی و روانی میگردند. دعوا ، جر و بحث والدین و تاثیر آن بر کودکان

دعوا ، جر و بحث والدین و تاثیر آن بر کودکان

کودک آنلاین : تحقیقات دانشگاههای انگلیس نشان میدهد جدل والدین نزد کودکان میتواند باعث  کاهش رشد مغزی آنها گردد،واثرات  جبران ناپذیری به کودکان و آینده آنها وارد نماید . اسکن مغزی کودکان  تا سن ۱۱ سالگی که دارای مشکلات خفیف یا متوسط خانوادگی بوده اند ، نشان دهنده اینست که  رشد مغزی در این کودکان دچار اختلال است  و این کودکان در دوران کودکی و بزرگسالی خود معمولا دچار بیماری های روحی و روانی میگردند.
تحقیق گران متوجه شده اند ،مخچه نوجوانانی  که درسنین  کودکی دچار مشکلات خانوادگی بوده اند ، کوچکتر از بقیه میباشد که  این بخش از مغز، به یادگیری مهارت، مقررات، کنترل استرس و موتور حرکتی- حسی مربوط است.
کودکان در هر سن و سالی باشند  در مواجه  با دعوا و مشاجرات پدر و مادر ،دچار شوک و ضربه ضربه روحی خواهند شد .و تاثیرات آن تا دوران بزرگسالی در ذهن آنها خواهد ماند .
تاثیر دعوای والدین بر کودکان :

-    ایجاد استرس در کودکان :بخاطر اینکه کودکان  والدین‌شان را الگو و تکیه گاه خود می‌دانند ، دیدن آنها در حال جرو بحث  و مشاجره آنها را سخت تحت تاثیر قرار میدهد همین امر باعث ایجاد احساس استرس و اضطراب در کودکان میگردد.
-    تخریب حس اعتماد به نفس در کودکان: وقتی والدین به تخریب طرف مقابل نزد کودک میپردازد . حس عزت نفس کودک نیز از بین خواهد رفت .
-    بی اعتمادی نسبت به والدین : یکی از اثرات جرو بحث والدین بر روی فرزندان ایجاد بی اعتمادی  نسبت به پدر و مادر میگردد.
-    ایجاد خستگی در کودکان : کودکان در این حالتها مجبور به بازی کردن نقش بزرگسالان میگردند درحالیکه نه از لحاظ فیزیکی و شناختی به آن مرحله نرسیده اند . همین امر باعث ایجاد خستگی درکودکان میگردد.-    ایجاد پرخاشگری در کودک: کودکانی که  بطور مداوم شاهد دعوای والدین باشند، این رفتارها را در محیطهای دیگر در مدرسه  و در بازی با دوستان‌شان و تقلید کرده و  مانند همان  روابط خود با همسر آینده‌شانبه اجرا میگذارند .
-    عدم توانایی مدیریت خشم و هیجان : در کودکانی که مدام در معرض مجادله والدین قرار دارد مدیریت خشم و هیجانات بخوبی صورت نمیگیرد .کودک می اموزد که برای درخواست هرچیز از رفتار توهین آمیز و داد بیداد استفاده نماید. این افراد در آینده در روابط اجتماعی نیز موفق نخواهند بود.
-    بروز افسردگی در کودکان: معمولا کودکانی که پدر و مادرشان بیشتر مواقع درحال بحث و مجادله میباشند دچار افسردگی در کودکی میگردند . و این مساله ممکن است تا بزرگسالی نیز ادامه داشته باشد .
چند راه حل برای والدینی که باهم مشاجره دارند:

-    برای خود و همسرتان دفتری را در نظر بگیرید و رفتارهایی را که موجب ناراحتی هر کدامتان میگردد درون دفتر یادداشت نمایید و بصورت هفتگی یا دوهفته ای یکبار در باره آنها باهم صحبت کنید .
-    از مشاور و روانشناس کمک بگیرید . برخی از مسایل هست که ریشه روحی و روانی دارد و بایستی توسط یک شخص سوم آگاه و مطلع برسی و ریشه یابی گردد . و راه حل های مناسب برای زوجین پیشنهاد شود .
-    اگر زن و شوهر بتوانند خود را بگونه ای مدیریت کنند که تا زمان تنها شدن با همسرشان فضا را آرام و منطقی نگه دارند ، کودکان  را از برخورد با پیچیدگی‌های روابطتان  که او هنوز توانایی استدلال آنها  را ندارد، حفظ خواهند کرد.

-    تکنیک های کنترل خشم و تمدد اعصاب را بیاموزید و آنرا مدام تمرین کنید.
-    اگر نتوانستید خود را کنترل نمایید و جلوی کودک خود دعوا کردید، سعی کنید بسرعت  دعوا را متوقف کنید  و با گفتن این جمله به کودکتان حس اطمینان بدهید: «متأسفم، می‌دانم برایت سخت بود که ما دعوا کردیم. اما حتی زمانی که دعوا و جر وبحث می‌کنیم هم یکدیگر را دوست داریم و هر دو تو را همیشه دوست خواهیم داشت"
-    در صورتیکه باهم دعوا و مجادله میکنید سعی کنید از القاب زشت و تحقیر آمیز و فحش و ناسزا دادن به طرف مقابل خودداری کنید.
دعوا کردن کودکاندعوا کردن کودکان

دعوا کردن در کودکان یکی از آزار دهنده ترین مسائل در جریان رشد کودکان ، درگیری میان آنهاست . کنترل این شرایط به دلیل سر و صدای فراوان و اندک بودن درک کودکان بسیار مشکل است. همه ی ما دوست داریم کودکان با یکدیگر کنار بیایند و بدون درگیری و سر و صدا بازی کنند. دعوا کردن در کودکان


علل اصلی دعوا بین خواهر و برادرها – بخش اولعلل اصلی دعوا بین خواهر و برادرها – بخش اول

علل اصلی دعوا بین خواهر و برادرها – بخش اول کودک آنلاین: کودکان برخلاف بزرگسالان، هنوز نیاموخته اند که احساسات پرخاشگرانه خود را در مسیرهای قابل قبول هدایت کنند، اما به سرعت می آموزند که پرخاشگری کردن با همۀ اعضای خانواده، آنها را به خواسته شان نمی رساند.


پرهیز والدین از گفتن عبارت پرهیز والدین از گفتن عبارت " با من بحث نکن "

پرهیز والدین از گفتن عبارت " با من بحث نکن " کودک آنلاین: در صحبت با فرزندتان عبارات مشخصی وجود دارد که باید از مجموعۀ پاسخ هایی که به کار می برید، حذف شود؛ یکی از آنها با من "بحث نکن و جواب نده" است. پاسخ های مشابه به سؤالات و اظهارنظرهای فرزندتان از این قرار است: " وقتی بزرگ تر شدی بهتر می فهمی "،


بحث کردن والدین در مورد فیلم و موسیقی با کودکبحث کردن والدین در مورد فیلم و موسیقی با کودک

بحث کردن والدین در مورد فیلم و موسیقی با کودک کودکان وقتی تلویزیون تماشا می کنند، آرام می شوند و کنجکاوی خود را با دیدن فیلم های متعدد بروز می دهند، به آهنگ های مختلف گوش می کنند، چیزهای تازه در اینترنت پیدا می کنند و ساعت ها به بازی های ویدئویی مشغول می شوند تا عاقبت برنده شوند.

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران