کودک آنلاین

موضوع مقاله : کودکان و خانواده

دسته بندی : کودکان و خانواده

0
مشکلات والدین و کودکان – قسمت دوم
مشکلات والدین و کودکان قدم چهارم در مشکل گشایی این است که فهرست پیشنهادها را مرور کنید و آن هایی را که هر کدام از شما غیرقابل قبول تشخیص می دهید کنار بگذارید. مشکلات والدین و کودکان

مشکلات والدین و کودکان – قسمت دوم
قدم چهارم : راه حل هایی‌را که‌مورد پسند نیستند کنار بگذارید .
قدم چهارم در‌مشکل گشایی این است که‌فهرست پیشنهادها را مرور کنید و آن هایی‌را که هر کدام‌از شما غیرقابل قبول تشخیص می دهید کنار بگذارید.
چون شما به‌دنبال سازش هستید ، فقط می خواهید پیشنهادهایی‌را در‌نظر بگیرید که‌هر دوی شما بتوانید با آن کنار بیایید. هر بخش‌از فهرست‌را بلند بخوانید.
اگر فکر می کنید یکی‌از آنها عملی نیست ، بدون انتقاد این را بگویید. (( فکر نمی کنم این برای من کارساز باشد . )) بهتر است از(( این پیشنهاد احمقانه است. )) به‌یاد داشته باشد حتی اگر یکی‌از شما میخواهد پیشنهادی را حذف کند ، باید از آن گذشت . توجیه لازم نیست.
برای توضیح این که‌چرا فکر می کنید یک پیشنهاد انتخاب خوبی است و ارزش نگه داشتن دارد ، زمان مشخصی در‌نظر بگیرید . طرف شما ممکن است این مطلب‌را برای حل مشکل‌در نظر نگرفته باشد. البته اگر با وجود دلایل موجه شما ، او هنوز میخواهد آن انتخاب‌را کنار بگذارید ، باید حذف شود.
در پایان این مرحله حداقل باید یک راه حل عملی داشته باشید که‌برای هر دوی شما قابل قبول باشد. اگر تمام پیشنهادها حذف شده اند – دو راه دارید : میتوانید انتخاب های بیشتری را بررسی کنید ، یا میتوانید بعضی‌از راه حل هایی را که از فهرست تان کنار گذاشته اید دوباره بررسی کنید.
قدم پنجم : بهترین راه حل یا مخلوطی‌از گزینه ها را انتخاب کنید .
عمل پنجم‌در مشکل گشایی این است که‌از میان راه های باقی مانده ، بهترین راه حل یا ترکیبی از گزینه ها را در فهرست تان انتخاب کنید.
قبل‌از اینکه به‌این مرحله برسید باید حداقل یک راه حل مورد قبول هر دو نفر در فهرست تان داشته باشید . اگر راه های متنوعی باقی ماند ، با هم تصمیم بگیرید کدام را اول امتحان کنید.مشکلات والدین و کودکان


مشکلات والدین و کودکانقدم ششم : طرحی برای اجرا و ارزیابی تهیه کنید.
ابتدا درباره ی جزئیات این که‌چگونه طرح جدید را برای اجرا آماده می‌کنید فکر کنید. بعد تصمیم بگیرید قبل‌از ارزیابی موفقیت طرح ، چه مدت می خواهید آن‌را امتحان کنید.
بهتر است طرحی پشتیبان تهیه کنید تا در صورتی که راه حل اول مفید واقع نشد از آن استفاده کنید.
 بعضی‌از اوقات ممکن است این طرح یکی دیگر از انتخاب های فهرست شما باشد ( دومین انتخاب بهتر ) ، بعضی اوقات هم ممکن است برای ضمانت اجرای طرحی که به‌تنهایی یا با مشورت فرزندتان ریخته شده پیامدهایی در‌نظر بگیرید.
تقریبا در‌همه ی مشکلاتی که‌بین شما و فرزندتان ایجاد می شود ، این شش قدم برای یافتن راه حل راضی کننده مفید است.
 تا وقتی که‌شما درباره ی بیان و تایید احساسات و نیازهایی که‌هر کدامتان دارید شفاف باشید ، میتوانید فهرستی‌از راه حل های ممکن‌را که مستقیما به حل آن مشکل می پردازد بررسی کنید.
حذف راه هایی که‌برای هر کدام شما قابل قبول نیستند برای اطمینان‌از این که شما حداقل یک انتخاب خواهید داشت که واقعا معتبر و منطقی باشد ضروری است. تهیه ی طرحی با جزئیات کامل به‌شما اطمینان می دهد که‌راه انتخاب شده بهترین روش ممکن برای دستیابی به موفقیت است.
فرم صحیح این روش حتی‌در مورد بچه های کوچک هم کارساز است.
به‌محض این که بچه ها بتوانند خواسته ها و نیازهایشان را بیان کنند ، میتوانند در‌مشکلات هم درگیر شوند.در حقیقت آنها اغلب راه حل های خلاق و موفقی برای حل اختلافات پیشنهاد می دهند.
با احترام به‌فرزندتان ، وظیفه ی پدر و مادری‌را بهتر انجام خواهید داد. هر کوششی برای حل مشکلات وقتی همراه با احترام برای احساسات ، نیازها و نظرات فرزندتان باشد ، ضمن کاهش بدرفتاری ، ارتباط شما‌را تقویت می کند.
منبع : کتاب ده نکته ای که هر پدر و مادری باید بداند
مشکلات والدین و کودکان
مشکلات والدین و کودکان
مشکلات والدین و کودکان – قسمت اولمشکلات والدین و کودکان – قسمت اول

مشکلات والدین و کودکان هیچ دو نفری دقیقا نیازهای یکسان ندارند.در نتیجه وقتی افراد کنار هم قرار می گیرند ناگزیر نیازهای شان با هم برخورد پیدا می کنند. این مسئله‌در مورد همه افراد صادق است ، چه افراد درگیر والدین و فرزند باشند ، چه معلم و شاگرد ، چه عشاق یا دوستان. مشکلات والدین و کودکان


ویژگی های والدین خوبویژگی های والدین خوب

ویژگی های والدین خوب کودک آنلاین: والد بودن را می توان در یک کلمه خلاصه نمود: ارتباط. هر چه ما بهتر بتوانیم با کودکان مان ارتباط برقرار کنیم، بیشتر می توانیم نقشی مؤثر و کارآمد در رابطه با تربیت فرزندان خود داشته باشیم. روانشناسان معتقدند والدین خوب دارای 6 خصیصه و ویژگی هستند:


اشتباهات والدین در حرف زدن با کودکان – بخش اولاشتباهات والدین در حرف زدن با کودکان – بخش اول

اشتباهات والدین در حرف زدن با کودکان – بخش اول کلمات می‌توانند ذهن فرزندانتان را تغییر دهند. یاد بگیرید بهترین کلمات را استفاده کنید. پدر یا مادر بودن یکی از سخت‌ترین و در عین‌حال معنادارترین کارهاست. متاسفانه، تصورات متداول در مورد طریقه بزرگ کردن بچه‌هایی مسئولیت‌پذیر ممکن است منجر به ارتباط نادرست و بی‌تاثیر شود.


اهمیت اعتراف والدین به اشتباهات خوداهمیت اعتراف والدین به اشتباهات خود

اهمیت اعتراف والدین به اشتباهات خود چسبیدن به مقرراتی که فرزندتان می تواند ایرادات بسیار به آن وارد کند عاقلانه نیست. پافشاری کردن بر موازین و ضوابطی که توجیه محکم و منطقی برای آنها ندارید، اختیارات پدر یا مادری را بیشتر نمی کند، بلکه از آن می کاهد. اهمیت اعتراف والدین به اشتباهات خود

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران