کودک آنلاین

موضوع مقاله : کودکان و خانواده

دسته بندی : کودکان و خانواده

0
ابراز احساسات والدین
ابراز احساسات والدین اگر پدر و مادر به حد کافی به کودک خود نرسند و مهر و محبتی که کودک نیاز دارد به او ندهند ، در رفتار کودک نمایان خواهد شد و کودک کارهایی می کند که توجه والدین را جلب کند. به طور مثال ، کودک ناگهان می آید و در گوش شما جیغ می زند ، یا ناگهان خود را روی شما می اندازد یا شانه های شما را با فشار به هم نزدیک می کند. ابراز احساسات والدین

ابراز احساسات والدین
دوست داشتن و عشق ورزیدن به کودک
کودک در بعضی مواقع ، مهر و محبت شما را آزمایش می کند
اگر پدر و مادر به حد کافی به کودک خود نرسند و مهر و محبتی که کودک نیاز دارد به او ندهند  ، در رفتار کودک نمایان خواهد شد و کودک کارهایی می کند که توجه والدین را جلب کند. به طور مثال ، کودک ناگهان می آید و در گوش شما جیغ می زند ، یا ناگهان خود را روی شما می اندازد یا شانه های شما را با فشار به هم نزدیک می کند.
کودک با این کارها به شما می گوید : (( مادر ، رابطه ی خودت را با من قطع کردی و این کارها را می کنم که توجه تو را به خود جلب کنم )).اگر پدر یا مادر در چنین شرایطی پاسخ مثبت به کودک بدهند ، مشکل رفتاری به وجود نخواهد آمد .
به طور مثال ، شما مدت 20 دقیقه با دوست خود با تلفن صحبت می کنید و در این مدت هیچگونه توجهی به کودک چهار ساله ی خود نداشته اید . کودک ممکن است نزد شما بیاید و ناگهان نیشگون به شما بگیرد و از شما دور شود. ممکن است در برابر چنین عملی به او بگوئید :
1 . کار شما بسیار بد و ناپسند بود . در این حالت گفته ی شما موجب ترشح مواد شیمیایی استرس زا در مغز کودک می گردد.
2 . یا عکس العمل شما مثبت باشد یعنی کودک را در بغل بگیرید و پیراهن او را بالا بزنید و وانمود کنید که میخواهید شکم او را بخورید یا با کودک بازی کنید تا کودک احساس شادی و شعف نماید.
اگر واکنش شما همیشه مثبت باشد ، سبب می شود که کودک در مقابل عدم توجه شما به او ، احساس کند که این عدم توجه موقتی است و بار دیگر آن را به دست خواهد آورد و هیچگاه به جیغ زدن در گوش و نیشگون گرفتن متوسل نخواهد شد. مانند این که به پایه های صندلی لگد بزنند یا کسی را اذیت کنند. پدر و مادر نباید به این گونه اعمال کودک توجه نمایند.
ابراز احساسات والدین


ابراز احساسات والدیندر بعضی مواقع کودک خواسته ای دارد و در خواسته ی خود پافشاری می کند. به طور مثال ، زمان ماندن در وان حمام و بازی کردن تمام شده ولی کودک نمیخواهد بیرون بیاید و یا پس از خوردن چند شکلات ، کودک شکلات بیشتری می خواهد .
در چنین حالتی به خواسته ی او توجه نکنید و به او (( نه )) بگویید. گفتن این کلمه از مهر و محبت شما کم نمی کند و رابطه ی عاطفی بین شما و کودک را کمرنگ نخواهد کرد. برعکس ، این کلمه سبب می شود که کودک احساس امنیت بیشتر کند و احساس کند که مادری دارد که مواظب اوست.
موقعی که کودک به طرف شما می آید و اظهار علاقه می کند و می گوید : (( مامان من تو را دوست دارم )) ، هر کاری در دست انجام دارید ، رها کنید و نسبت به اظهار علاقه ی کودک با چهره ی گشاده و روی خندان و صدای گرم ، جواب مثبت بدهید و به او بگویید : (( چقدر خوشحالم و چقدر خوشبختم )).
نکات کلیدی :
* برای این که کودکان در تمام عمر در صلح و صفا زندگی کنند و همه را دوست بدارند ، باید در کودکی بدون هیچ شرطی مورد مهر و محبت مادر و پدر قرار گیرند.
* وجود لحظات چهره به چهره مادر با کودک ، سنگ های زیربنای امنیت و اعتماد کودک می باشد.
* هنگام بازی با کودک ، با او رقابت نکنید و اجازه دهید که کودک از بازی با شما لذت ببرد .
* مادر و پدر باید سعی کنند زمان هایی که کودک احساس درد ناشی از نداشتن محبت مادری می کند ، او را درک کنند و جبران نمایند.
* کودکانی که به عللی قلبشان شکسته میشود ، به مهر و محبت نیاز دارند تا ماده ی اوپیوئید در مغزشان ترشح شود و احساس آرامش نمایند.
منبع : کتاب رفتار پدر و مادر با کودک و نوجوان
ابراز احساسات والدین
ابراز احساسات والدین
فرزندان دوقلو و احساسات مادرفرزندان دوقلو و احساسات مادر

فرزندان دوقلو و احساسات مادر کودکانتان به دنیا آمده اند و شما هنوز مطمئن نیستید که چه احساسی دارید یا چه احساسی باید داشته باشید. بسیاری از عوامل بیرونی بر احساساتی که در ابتدا نسبت به کودکانتان دارید تاثیر می گذارند. آیا دوقلوهایتان نارس به دنیا آمدند؟ آیا سزارین اورژانس شدید؟ آیا یاورتان در مراحل زایمان مطابق انتظارات و نیازهای شما رفتار کرد؟ آیا مراحل زایمانتان همانطور که آرزو داشتید انجام شد؟ فرزندان دوقلو و احساسات مادر


آیا محبت بیش از حد، فرزند را لوس و ننر بار می آورد؟آیا محبت بیش از حد، فرزند را لوس و ننر بار می آورد؟

آیا محبت بیش از حد، فرزند را لوس و ننر بار می آورد؟ کودک آنلاین: اگر والدین بیشتر نگرانِ کم توجهی به فرزندان خود، و کم نگران لوس شدن آنها بودند دنیا جای بهتری می شد. غالباً کودکان فراوانی می بینیم که دستخوش پرکاری والدین، خودخواهی آنها و یا مشغله های فکری بیش از حدشان بوده اند و درنتیجه نیازهایشان نادیده مانده است،


ابراز محبت فیزیکی والدین به کودکابراز محبت فیزیکی والدین به کودک

ابراز محبت فیزیکی والدین به کودک کودک آنلاین: بچه ها به نوازش والدین خود نیاز بسیار دارند، نه تنها در دورۀ نوزادی بلکه در خردسالی و حتی نوجوانی نیازمند نوازش هستند. انسان موجودی لامسه ای است و نوعی نیاز فطری به ارتباط فیزیکی با سایرین دارد. ابراز محبت فیزیکی والدین به کودک


ضرورت عشق و محبت در تربیت کودک – قسمت اولضرورت عشق و محبت در تربیت کودک – قسمت اول

ضرورت عشق و محبت در تربیت کودک – قسمت اول عشق علت خلقت است. عشق مکانیزم و مسیر خلقت است . عشق بدون تردید هدف و نهایت خلقت است. زیرا هر توضیح فلسفی دیگر به دلیل چگونگی و چرایی جهان ، اگر غیر از عشق باشد ، به جایی و سامانی نمی رسد. ضرورت عشق و محبت در تربیت کودک – قسمت اول

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران