کودک آنلاین

موضوع مقاله : کودکان و خانواده

دسته بندی : کودکان و خانواده

0
دادن وسایل فرزند اول به فرزند دوم
دادن وسایل فرزند اول به فرزند دوم کودک آنلاین: در خصوص اینکه آیا وسایل فرزند اول را می شود به فرزند دوم داد بهتر آن است که اگر از نظر مالی در این زمینه مشکلی ندارید آن را کاملاً فراموش کنید و هیچ چیز که متعلق به فرزند اول شما هست را به فرزند دوم ندهید.

دادن وسایل فرزند اول به فرزند دوم
کودک آنلاین: در خصوص اینکه آیا وسایل فرزند اول را می شود به فرزند دوم داد بهتر آن است که اگر از نظر مالی در این زمینه مشکلی ندارید آن را کاملاً فراموش کنید و هیچ چیز که متعلق به فرزند اول شما هست را به فرزند دوم ندهید.

اما اگر مایلید چنین کنید:
اولاً این وسایل اگر برای فرزند اول شما شناخته شده هست، حتماً شکل و یا رنگش با موافقت او باید تغییر پیدا کند و اگر احتمالاً از آن خبر ندارد ضرورتی ندارد که اشاره ای داشته باشید که برای تو بود و چنین و چنان.
زیرا معلوم نیست که در ذهن او چه می گذرد. به ویژه وقتی که کودکان آماده اند که کودک تازه وارد را به عنوان جانشین خودشان تلقی می کنند و برخی از اوقات به این نتیجه رسیده اند که من چون پسر و دختر خوبی نبوده ام یا من را نمی خواهند، دیگری را آورده اند.
بنابراین وقتی که ببیند وسایل او به دیگری داده می شود احتمال دارد چنین نظری را در ذهن خودش پیدا کند و می تواند کاملاً او را گرفتار و آزار بدهد.
به همین علت است که بهتر است که در این گونه موارد در صورت امکان آنچه که متعلق به فرزند اول شما هست در جایی احتمالاً برای مدتی تا چند سالگی او باقی بماند تا خاطرش آسوده شود که نه تنها او بلکه متعلقات او هم همچنان برای او خواهد بود.
منبع: پرورش، تعلیم و تربیت تولد تا سه سالگی
دادن وسایل فرزند اول به فرزند دوم
ملاقات میهمان با نوزاد به عنوان فرزند دومملاقات میهمان با نوزاد به عنوان فرزند دوم

ملاقات میهمان با نوزاد به عنوان فرزند دوم کودک آنلاین: وقتی که ملاقات کننده ای به منزل شما می آید اگر با آنها نزدیک هستید چه بهتر که از آنها بخواهید هدیه ای که می آورند اول برای بچۀ بزرگتر شما باشد تا برای بچۀ کوچکتر. ملاقات میهمان با نوزاد به عنوان فرزند دوم


تولد فرزند دوم و تغییرات عاطفی و روحی والدینتولد فرزند دوم و تغییرات عاطفی و روحی والدین

تولد فرزند دوم و تغییرات عاطفی و روحی والدین همانطور که تغییرات فیزیکی زیادی در مادر مشاهده می شود تغییرات عاطفی نیز در پدر و مادر به وجود می آید. این تغییرات مانند تغییرات فیزیکی برای والدین قابل قبول و مورد انتظار نیستند و بعضی از زوجها آن را واکنش های عادی در دوره بارداری به حساب نمی آورند. تولد فرزند دوم و تغییرات عاطفی و روحی والدین


تغذیه فرزند دوم با شیر خشکتغذیه فرزند دوم با شیر خشک

تغذیه فرزند دوم با شیر خشک اگر میخواهید برای تغذیه نوزاد از شیر خشک استفاده کنید میتوانید مقداری از مسئولیت تغذیه نوزاد را به عهده شخص دیگری بگذارید و زحمت خود را کم کنید. بعضی از مادران علاوه بر شیر خشک شیر خود را نیز به نوزاد می دهند و گاهی برای دادن آن شیشه پستانک استفاده میکنند. برخی دیگر نیز ترجیح می دهند به نوزاد فقط شیر خشک بدهند. تغذیه فرزند دوم با شیر خشک


آوردن فرزند دوم به خانهآوردن فرزند دوم به خانه

آوردن فرزند دوم به خانه بسیاری از بیمارستان ها ، مادر و نوزاد را یک روز بعد از زایمان مرخص میکنند. بسیاری از شرکت های بیمه و بیمه نامه های زایمان ، فقط هزینه یک شب بیمارستان را قبول می کنند ، مگر اینکه مادر یا نوزاد مشکل پزشکی ویژه ای داشته باشند. آوردن فرزند دوم به خانه

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران