کودک آنلاین

موضوع مقاله : کودکان و خانواده

دسته بندی : کودکان و خانواده

0
ویژگی محدودیت خوب برای کودکان
ویژگی محدودیت خوب برای کودکان حد و مرزهای خوب، واضح و مشخص هستند و به شکلی واضح و قابل فهم بیان می شوند. در صورتی که تقاضای خود را صریح بیان کنید، فرزندتان آن را درک می کند و نتیجۀ مثبت ناشی از همکاری برایش مستند می شود.

ویژگی محدودیت خوب برای کودکان
•    وضوح
حد و مرزهای خوب، واضح و مشخص هستند و به شکلی واضح و قابل فهم بیان می شوند. در صورتی که تقاضای خود را صریح بیان کنید، فرزندتان آن را درک می کند و نتیجۀ مثبت ناشی از همکاری برایش مستند می شود.
با مشخص کردن محدودیت زمانی، در حین بیان خواسته، تاثیر گذاری حد و مرزها بیشتر می شود: اگر تا وقتی عقربۀ بزرگ ساعت روی 6 برسد مسواک زده و توی رختخوابت دراز کشیده باشی، من هم قسمت بعدی کتاب قصه ات را برایت می خوانم.

•    ویژگی برنده – برنده
این ویژگی موجب احترام به همه افراد دخیل در مسئله شده و تلاشی است در جهت این که هر دوی شما (شما و فرزندتان) به خواستۀ خود برسید. برای مثال:
 "خوشحال می شوم تو را با خودم به بازار ببرم منتها قبل از آن باید تکالیفت را تمام کنی". یا "خوشحال می شوم برایم بگویی امروز چطور گذشت، 15 دقیقه وقت دارم برای اینکه با دقت به حرف هایت گوش کنم".
•    مفید و راه گشا بودن
یکی از کارکردهای مهم تعیین محدودیت و چارچوب ها پیشگیری از بروز مشکلات است. مثال: "موقعی می توانی از رادیو ضبط من استفاده کنی که طرز استفاده صحیح از آن را توضیح بدهی". یا "وقتی به مغازه رفتیم، می توانی فقط یک آبنبات برداری".
•    امیدوارکننده بودن
چارچوب ها اکثر مواقع به شکلی مثبت یعنی به شکل تشویق کننده نه به حالت تهدید، و یا به شکل اطلاعات بیان می شوند، همچنین روی نتایج مثبت همکاری تاکید می کنند. برای نمونه: "اگر تا ساعت 9 صبح جمعه لباس هایت را داخل سبد بگذاری، آنها را می شویم".
•    به سرانجام رساندن
این ویژگی زمانی اعتبار می یابد که فرزندتان در چارچوب تعیین شده عمل کند و نتایج ناشی از همکاری برایش ملموس شده و آن را درک کند. پایبندی به چارچوب تا آخرین مرحله، باعث می شود حرف و عمل شما یکسان شده و از آن به بعد فرزندتان حرف شما را جدی بگیرد و مجدداً با شما همکاری کند.

چارچوب ها و حد و مرزها این امکان را فراهم می کنند که بدون عصبانی شدن، تصمیمتان را تا رسیدن به نتیجه دنبال کنید. متعهد بودن به چارچوب ها تا رسیدن به نتیجه، معجزه می کند، ولی مستلزم صبر، جسارت، انسجام در عمل و باور است.

منبع: 1001 باید و نباید تربیت کودک
ویژگی محدودیت خوب برای کودکان
محدودیت های خانه برای کودکانمحدودیت های خانه برای کودکان

محدودیت های خانه برای کودکان در پاره ای موارد پاسخ مشکل شما ممکن است با سر زدن به فروشگاه ابزار ساختمانی حل شود. گفتن (( نه )) سخت است . چنانچه بتوانید چیزی یا فردی را پیدا کنید که این کار را آسان سازد درنگ نکنید. کمک را هر جا یافتید بپذیرید.. این امر به خصوص وقتی مسئله تنظیم و ایجاد محدودیت ها در میان باشد کارساز است. محدودیت های خانه برای کودکان


ایجاد محدودیت های متناسب با ویژگی های ذاتی کودکایجاد محدودیت های متناسب با ویژگی های ذاتی کودک

ایجاد محدودیت های متناسب با ویژگی های ذاتی کودک محدودیت ها را متناسب با ویژگی های ذاتی کودک در نظر بگیرید. هنگام تنظیم محدودیت ها به خاطر داشته باشید که تمام کودکان یکسان آفریده نشده اند. خواهرزاده ی شما ممکن است به قدری رام و آرام باشد که خواهرتان بتواند با خیال آسوده او را در اتاقی مملو از اشیای چینی شکستنی تنها بگذارد. ایجاد محدودیت های متناسب با ویژگی های ذاتی کودک


هنگامی که فرزندتان به رشد کافی می رسد، از محدودیت ها بکاهیدهنگامی که فرزندتان به رشد کافی می رسد، از محدودیت ها بکاهید

هنگامی که فرزندتان به رشد کافی می رسد، از محدودیت ها بکاهید کودک آنلاین: یکی از رمزهای فرزندپروری مؤثر این است که به موازات توانمند شدن فرزندتان در ادارۀ زندگی خویش، به تدریج کنترل و تسلط خود را بر او کم کنید. در جریان رشد کودک هیچ مرحله ای نیست که شما حدود و نظمی اعمال نکنید.


شناساندن مقررات و حد و مرزها به کودکانشناساندن مقررات و حد و مرزها به کودکان

شناساندن مقررات و حد و مرزها به کودکان کودک آنلاین: مهمترین چیزهایی که بچه ها از والدینشان می خواهند اول محبت و سپس نظم است. یکی از اصلی ترین روش های ایجاد نظم در زندگی کودکان انتظارات مربوط به رفتار مناسب و نیز محدودیت هایی است که برای آزادی آنان نیاز دارند. شناساندن مقررات و حد و مرزها به کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران