کودک آنلاین

موضوع مقاله : کودکان و خانواده

دسته بندی : کودکان و خانواده

0
نه گفتن به کودکی که پستانک به دهان راه می رود
نه گفتن به کودکی که پستانک به دهان راه می رود قوانین پستانک ؛ چگونه بگویید (( نه ، نباید پستانک به دهان در منزل پرسه بزنی.)) نه گفتن به کودکی که پستانک به دهان راه می رود

نه گفتن به کودکی که پستانک به دهان راه می رود
قوانین پستانک ؛ چگونه بگویید (( نه ، نباید پستانک به دهان در منزل پرسه بزنی.))
گروهی از رفتار درمانگران پستانک ، پتو و حیوانات پشمالوی مورد علاقه ی کودک را اشیای (( ایمنی )) یا (( انتقالی )) می نامند.
بعضی از این اشیاء مانند پستانک و پتو علاوه بر آرامش بخش بودن در موقعیت های دردناک یا هراس آور برای به خواب رفتن کودک هم به کار می آیند. در اغلب موارد وقتی کودک پستانکش را طلب می کند در حقیقت می گوید که خسته است.
(( تو میتونی هر وقت بخوای پستونکت رو داشته باشی ، به شرط اینکه اونو فقط تو اتاقت بمکی .))
با یک قانون ساده میتوان ضمن حفظ ارزش پتو یا پستانک به عنوان آرامش بخش و نیز کمک کننده به خواب استفاده ی بیش از حد از آنها را نیز محدود کرد.
کودک درک کافی برای تفاوت قائل شدن بین این قانون و وقفه دارد اما در صورت اجرا و تاکید مناسب بر آن درک تفاوت این دو برای کودک آسان تر میشود.
این قانون ، تنبیه یا مجازات نیست ، بلکه فقط تاکیدی بر این امر است که هر چیز یا هر کاری جای مخصوص به خود را دارد. زمان احسا نیاز به استفاده از توالت به سمت توالت می رویم و هنگام خستگی اتاق خواب مکانی است که به آن پناه می آوریم.مانند هر قانون دیگری این قانون نیز دارای استثناهای مهمی است. اگر برای انجام کاری مجبور به رانندگی طولانی ( یک ساعت یا بیشتر ) هستید که در ضمن آن احتمال به خواب رفتن کودک وجود دارد پستانک را میتوانید همراه ببرید. در مهد کودک (( تشک خواب)) میتواند جایگزین (( اتاق خواب )) باشد.
اگر احتمال می دهید در موقعیت هراس آور یا ناراحت کننده ای مانند مطب پزشک قرار گیرید برای جبران سریع و بهبود بخشیدن به اوضاع ، پستانک را حتما همراه خود داشته باشید.
چنانچه کودک در منزل صدمه ای به خود وارد آورده باشد همراه او تا اتاق خوابش بروید و به او پیشنهاد کنید دو نفری روی تختش بنشینید ( به همراه پستانکش) .
وقتی احساس کردید بحران برطرف شده است و دیگر به حضور شما نیازی نیست از او بپرسید آیا اشکالی ندارد اتاق را ترک کنید؟ به او یادآوری کنید پستانک باید در اتاق خوابش بماند و اگر او بخواهد کمی بیشتر در آغوش شما ناز کند فورا پیش او برخواهید گشت.
عفونت گوش و تغییر شکل دندان ها با مکیدن پستانک بی ارتباط نیست اما اعمال این قانون در برنامه ی کنترل و مدیریت رفتار کودک از این عواقب و پیامدها جلوگیری خواهد کرد.
همچنین در تشخیص خستگی کودک به شما و نیز به خود کودک کمک میکند و کودک را به انتخاب مورد مناسب بر می انگیزد. به این ترتیب کودک هنگام خستگی به جای بدرفتاری به اتاقش خواهد رفت.
منبع : کتاب چگونه به کودک خود نه بگوییم
نه گفتن به کودکی که پستانک به دهان راه می رود
نه گفتن به بدرفتاری کودکان – بخش اولنه گفتن به بدرفتاری کودکان – بخش اول

نه گفتن به بدرفتاری کودکان – بخش اول راهکارهایی که در اینجا شرح خواهیم داد برای تعداد زیادی از خانواده ها مفید بوده اند و ارزش این را دارند که به مجموعه ی ترفندها و امکانات شما برای مقابله با بدرفتاری های کودک افزوده شوند. نه گفتن به بدرفتاری کودکان – بخش اول


نه گفتن به زود بیدار شدن کودکاننه گفتن به زود بیدار شدن کودکان

نه گفتن به زود بیدار شدن کودکان کودک ممکن است شب را بدون گریه و ناله بیارامد و تا ساعت پنج صبح یکسره بخوابد و سپس سرحال و قبراق از خواب بیدار شود. این عادت کودک را میتوان نه چندان مطلوب ولی طبیعی تلقی کرد که کودک به این یکی – دو ساعت خواب بیشتر نیاز ندارد. نه گفتن به زود بیدار شدن کودکان


نه گفتن به کودکی که حبس نفس می کندنه گفتن به کودکی که حبس نفس می کند

نه گفتن به کودکی که حبس نفس می کند حبس نفس یکی از ترسناک ترین رفتارهایی است که پدر یا مادر با آن رو به رو می شوند. شاید این شوخی تهدید آمیز بزرگسالان را شنیده باشید که (( اگر بس نکنی ، نفسم را حبس می کنم تا کبود شم و غش کنم.)) نه گفتن به کودکی که حبس نفس می کند


کودک یک ساله و پستانککودک یک ساله و پستانک

کودک یک ساله و پستانک کودک آنلاین: بسیاری از والدین می‌دانند پستانک برای کودکان، مخصوصاً در دوران نوزادی، بسیار آرامش‌بخش است. اگرچه بعضی نوزادان تمایلی به استفاده از پستانک ندارند، اما بسیاری نیز تاز مانی که والدین پستانک را از آن‌ها نگیرند به مکیدن پستانک ادامه می‌دهند. کودک یک ساله و پستانک

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران