کودک آنلاین

موضوع مقاله : کودکان و خانواده

دسته بندی : کودکان و خانواده

0
اصول تربیت فرزند – اصول خواهران و برادران
اصول تربیت فرزند : مهم‌ترین کاری که برای فرزندان‌تان می‌توانید انجام دهید، این است که بهترین رابطه را میان آنها به‌وجود آورید. روشهای بسیاری برای نزدیک کردن فرزندان‌تان به‌هم وجود دارد.

اصول تربیت فرزند – اصول خواهران و برادران
اصل 1: بگذارید با هم باشند
مهم‌ترین کاری که برای فرزندان‌تان می‌توانید انجام دهید، این است که بهترین رابطه را میان آنها به‌وجود آورید. روشهای بسیاری برای نزدیک کردن فرزندان‌تان به‌هم وجود دارد. ابتدا سخن‌چینی‌های آنها را تایید نکنید. با این‌کار به‌آنها می‌فهمانید که برای رفتار خوب‌شان نسبت به‌یکدیگر ارزش قائل هستید.
آنها را تشویق کنید به‌هم کمک کنند. من در درس ریاضی ضعیف هستم، اما مطمئنم برادرت می‌تواند به‌تو کمک کند. اگر رفتارشان خوب بود، از همۀ آنها تعریف کنید. از آنها بخواهید برای پختن نهار در طول روزهای هفته به‌شما کمک کنند. در حضور همۀ آنها حرف بزنید. هنگام صرف غذا یا توی ماشین در مورد مسائل مختلف با آنها گفتگو کنید.
نکتۀ دیگر که می‌تواند در رشد گروهی فرزندان‌تان تاثیر بگذارد، این است که بگذارید علیه دشمن مشترک‌شان باهم متحد شوند. کدام دشمن؟ البته منظورمان خود شما هستید.
هیچ عاملی به‌اندازۀ شکایت کردن از پدر و مادر نمی‌تواند خواهر و برادرها رو به‌هم نزدیک کند. آنها مشکلات جزئی‌شان را فراموش می‌کنند و باهم متحد می‌شوند؛ بنابراین بار بعد که تصمیمی گرفتید که همۀ فرزندان‌تان با آن مخالف بودند، به‌خاطر داشته باشید که به‌ایجاد روابط پایدار و محکم میان آنها کمک کرده‌اید.
اصل 2: درک کنید که مشاجرۀ میان فرزندان مفید است
اگر شما بیش از یک فرزند دارید یا فرزندتان دوقلو هستند، با صدای جروبحث‌های فرزندان‌تان بیگانه نیستید. اکثر خواهر و برادرها باهم دعوا می‌کنند، اما بعضی‌ها بیشتر.
آیا واقعاً فرق می‌کند بازی کامپیوتری به‌چه کسی تعلق داشته باشد؟ یا کفش چه کسی زیباتر باشد؟ یا چه‌کسی زودتر از در خانه بیرون برود. واضح است که پاسخ این سؤالات منفی است.
اما برای فرزندان ما مهم است که مشاجره کردن را یاد بگیرند. چون تا زمانی‌که به‌درستی مشاجره کردن را نیاموزند، قادر به‌مشاجره کردن نخواهند بود. ما واقعاً می‌خواهیم آنها وقتی بزرگ می‌شوند، اهل دعوا و مشاجره نباشند.
هرگز دقت کرده‌اید تک فرزندان اغلب وقتی بزرگ می‌شوند، به‌سختی از عهدۀ حل مشکلات‌شان برمی‌آیند. آنها باید با پرخاشگر یا توسری خور بودن بیش از حد مبارزه کنند.تنها راه برای یادگیری سیاست، مصالحه کردن و تمام مهارتهایی که بچه‌ها و بسیاری از بزرگترها در آنها تبحری ندارند، مشاجره کردن است. مشاجره‌کردن به‌شما می‌آموزد که چطور می‌توانید یا نمی‌توانید با دیگران همکاری کنید. با گذشت سال‌ها بچه‌ها می‌آموزند که اگر به‌صورت برادرشان مشت بزنند، مشاجره و نزاع راه خواهند انداخت.
بچه‌ها از طریق دوستان‌شان سخت‌تر با این مسائل آشنا می‌شوند، چون از این طریق ممکن‌است همۀ دوستان‌شان را از دست بدهند. اما خواهر و برادرها نمی‌توانند به‌هم بگویند: اگر با من بازی نکنی، دیگر برادر تو نیستم. آنها بی‌نهایت بخشنده هستند، زیرا چارۀ دیگری ندارند.
اغلب مشاجرات خواهرها و برادرها برای کسب قدرت است. آنها سلسله مراتب و جایگاه و قلمرو خود را تعیین می‌کنند و می‌خواهند مستقل تصمیم بگیرند. شما نباید در مشاجرات آنها دخالت کنید، حتی اگر مشاجرات‌شان به‌خشونت کشید، زیرا نمی‌توانید ویژگیهای موروثی فرزندان‌تان را تغییر دهید.
اصل 3: یکی از فرزندان‌تان را به‌دیگری ترجیح ندهید
بپذیرید که داشتن فرزند محبوب ممنوع است. بسیاری از افراد به‌شما می‌گویند: تو نباید یک فرزندت را به‌دیگری ترجیح دهید. این حرف درست است اما کمکی به‌شما نمی‌کند. اگر در چنین موقعیتی قرار دارید قابل درک است که پاسخ دروغ بدهید.
تحت هیچ شرایطی نباید به‌زبان بیاورید که یکی از فرزندان‌تان را به‌دیگری ترجیح می‌دهید. بهتر است دروغ بگویید و وانمود کنید تمام فرزندان‌تان را به‌یک اندازه دوست دارید.
بنابراین اگر یکی از فرزندان‌تان را به‌دیگری ترجیح می‌دهید، چه باید بکنید؟ ابتدا باید ببینید آیا واقعاً آن فرزندتان را بیشتر دوست دارید یا تمام فرزندان‌تان را به‌یک اندازه دوست دارید. شاید به‌یکی از فرزندان‌تان بیشتر احساس نزدیکی می‌کنید. مفهومش این نیست که او را بیشتر دوست دارید. شاید بی‌آنکه بدانید، تمام فرزندان‌تان را به‌یک اندازه دوست دارید.
اگر هنوز احساس می‌کنید یکی از فرزندان‌تان را بیشتر دوست دارید، باید به‌روابط خود با فرزند دیگرتان بیشتر توجه کنید. به‌ویژگیهای مثبت او بیشتر توجه کنید، بیشتر وقت خود را با او بگذرانید؛ کاری را که هر دو به آن علاقه دارید، مانند ماهیگیری، خرید لباس، تماشای فیلم‌های ترسناک، پیاده‌روی، آشپزی، فوتبال یا هرکار دیگری را باهم انجام دهید.
به‌این ترتیب می‌توانید علاقۀ خود را میان فرزندان‌تان تقسیم کنید. در غیر اینصورت بچه‌ها فوراً متوجه می‌شوند که میان آنها فرق می‌گذارید و ممکن‌است حتی این احساس‌شان را به‌زبان آورند. اگر بچه‌ها فکر کنند به‌یک اندازه دوست‌شان دارید، مفهومش این است که وظیفۀ خود را به‌خوبی انجام داده‌اید. اما اگر تصور کنند یکی از آنها را به‌دیگری ترجیح می‌دهید، معلوم می‌شود در وظیفه‌تان قصور کرده‌اید.
منبع: اصول تربیت فرزند
اصول تربیت فرزند –  اصول نگرشاصول تربیت فرزند – اصول نگرش

اصول تربیت فرزند یک چیز ما را واقعاً عصبانی می‌کند. ما نمی‌توانیم تعداد پدر و مادرهایی را که از این اصل پیروی می‌کنند، محاسبه کنم. بچه‌های‌شان از مدرسه به خانه باز می‌گردند و آنها وقتی به‌استقبال‌شان می‌روند، به‌جای اینکه روی خوش به‌آنها نشان دهند، می‌گویند: باز هم کفش‌هایت را گلی کردی. یا پس تکالیفت چه می‌شود؟ اصول تربیت فرزند


علل رقابت بین خواهر و برادر – بخش اولعلل رقابت بین خواهر و برادر – بخش اول

علل رقابت بین خواهر و برادر – بخش اول کودک آنلاین: خواهرها و برادرها برای کسب موقعیت برتر با هم کلنجار می روند و سعی می کنند برای زندگی در کنار هم راههایی پیدا کنند، اما پیش از دستیابی به صلح و صفا همیشه با هم می جنگند. علل رقابت بین خواهر و برادر – بخش اول


اصول تربیت فرزند – اصول شخصیتاصول تربیت فرزند – اصول شخصیت

اصول تربیت فرزند گاهی فرزندان‌تان آنقدر شبیه شما هستند که شما را به‌یاد کودکی خودتان می‌اندازند، اما این دلیل نمی‌شود که همیشه مانند شما فکر کنند. اما بعضی از بچه‌ها عکس این هستند


مهارت هایی که خواهر و برادر به یکدیگر می آموزندمهارت هایی که خواهر و برادر به یکدیگر می آموزند

مهارت هایی که خواهر و برادر به یکدیگر می آموزند بچه هایی که خواهر یا برادر دارند – به ویژه آنهایی که خواهر یا برادر بزرگتر دارند – هنگام ورود به دبستان با هم بهتر بازی می کنند، بیشتر سؤال می پرسند و اجتماعی تر هستند. اگر هم شیر دارید، نمی توانید از این واقعیت فرار کنید. هم شیرها شش مهارت مهم را به هم می آموزند.

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران