کودک آنلاین

موضوع مقاله : کودکان و خانواده

دسته بندی : کودکان و خانواده

0
نکاتی در شناخت دنیای پسران – بخش پنجم
نکاتی در شناخت دنیای پسران – بخش پنجم واژه ها قدرت عظیمی دارند. آنچه که والدین و مربیان می گویند ، و نحوه ی بیان آنها ، تاثیر بسیار مهمی دارد. پسرها نیز مانند دخترها نسبت به کلمات آزاردهنده و انتقادات حساس هستند ، اگرچه وانمود می کنند که در برابر توهین قوی و مقاوم هستند. نکاتی در شناخت دنیای پسران – بخش پنجم

نکاتی در شناخت دنیای پسران – بخش پنجم
مراقب آنچه می گویید ، باشید
واژه ها قدرت عظیمی دارند. آنچه که والدین می گویند ، و نحوه ی بیان آنها ، تاثیر بسیار مهمی دارد. پسرها نیز مانند دخترها نسبت به کلمات آزاردهنده و انتقادات حساس هستند ، اگرچه وانمود می کنند که در برابر توهین قوی و مقاوم هستند.
بدون درک اهمیت کلمات ، ممکن است چیزهایی بگوییم که پسرها را تحقیر کند و به خودباوری و حس احترام گذاشتن به خود ، در آنها لطمه بزند. پدرها مخصوصا تمایل دارند که برای نشان دادن عشق خود ، رفتاری سرشار از شوخی ، کنایه ، تهدید ، نیشخند و توهین با پسرشان داشته باشند.
آنها ممکن است این کار را تقریبا به این دلیل انجام دهند که تحسین و صمیمیت مستقیم را عجیب و ناراحت کننده می پندارند ؛ به هر حال ، پسرهای آسیب پذیر هرگز مطمئن نیستند که انتقاد واقعی در کار نبوده است.
اگر میخواهیم کاری کنیم که پسرمان احساس کند دوستش داریم و به او اهمیت می دهیم ؛ نباید حتی به شوخی او را سرزنش کنیم ، چون این کار موجب تضعیف روحیه اش می شود.
پدر و مادر
* کنایه ی لفظی ، شکلی از آلت دست قرار دادن است که باید به دقت و خیلی محدود مورد استفاده قرار بگیرد.
* مثبت اندیش باشید ؛ او را با واژه های محبت آمیز تحسین کنید ؛ اگر به پسرتان بیاموزید که خوب بودن در کاری به معنی متفاوت بودن از.... است و نه بهتر بودن از .... او را خودپسند بار نخواهید آورد.
* توجه کنید که وقتی فرزندانمان را سرکوب می کنیم از مکانیسم دفاعی برای سرپوش گذاشتن بر بی کفایتی خود استفاده کرده ایم.
* عبارت هایی مانند : (( نمیتوانم تو را هیچ جا ببرم )) ، (( اهمیتی به آنچه که فکر می کنی نمیدهم )) ، (( آن کار چه فایده ای دارد؟ )) و (( آخرش به زندان می افتی )) پیوسته عزت نفس و خودباوری پسرتان را نابود خواهد کرد.
الگویی برای احترام گذاشتن به زنان
بهترین کاری که یک پدر میتواند برای فرزندان انجام دهد ، نشان دادن عشق و احترام خود نسبت به مادر آنهاست . این کار ، باعث استحکام و تقویت اعتبار و قدرت مادر خانواده میشود. احترام بچه ها نسبت به مادرشان را افزایش می دهد ، و موجب میشود در درون خویش و در خانواده ی فعلی خود احساس کمال و امنیت کنند.
و از همه مهمتر ، اینکه ، این عمل همچنین الگویی برای احترام گذاشتن به تمام زنان محسوب می شود. اگر پسرها از فرهنگ جاهلانه ی مردانه ، که زنان و امور مربوط به آنها را ضعیف و پست می شمارد دوری کنند ، بهتر و منصفانه تر عمل خواهند کرد.
اگر می خواهیم پسرها را به ایجاد تصویر مطمئن تری از مردانگی تشویق کنیم ، باید به تمام زنان ، از جمله معلمان و رانندگان زن و توانایی ها و ویژگی های خاص زنان ، احترام بگذاریم.
سوءاستفاده ی لفظی ، جسمانی و خشونت نسبت به زنان به ویژه نسبت به مادر یک پسر میتواند بدترین عاملی باشد که به عزت نفس یک پسر ، سلامت روانی او و در نتیجه به فرصت های او در زندگی لطمه وارد کند.
پدر و مادر
* اجازه ندهید ، پسرتان به شما بی احترامی کند ، اگر مادرها به خود احترام نگذارند ، پسرها احترام قائل شدن برای زنان را نخواهند آموخت ؛ صرف کردن وقتی برای خودتان و حفظ کردن قوانین خانه در جهت محافظت از علاقه ها و خواست هایتان ، نشانه های احترام گذاشتن به خود هستند.
* احترام پسرتان را به دست آورید ؛ اگر با احترام لازم با دیگران ، از جمله همسرتان ( که احتمالا غایب است ) رفتار نکنید ، او ممکن است احترام خود را نسبت به شما از دست بدهد.
* مراقب لحن صدا و کلماتی که بر زبان می آورید – هنگام تماشای تلویزیون یا فیلم یا در خیابان – باشید ؛ بسیاری از واژه های نامناسب حاکی از بی احترامی نسبت به دیگران است.
منبع : کتاب 100 نکته در شناخت دنیای پسران
نکاتی در شناخت دنیای پسران – بخش پنجم
نکاتی در شناخت دنیای پسران – بخش اول نکاتی در شناخت دنیای پسران – بخش اول

نکاتی در شناخت دنیای پسران – بخش اول هر پسر باید همان گونه که هست پذیرفته شود، نه فقط به دلیل آنکه خوب یا موفق بوده و یا مطابق با شخصیت آرمانی مورد نظر شما عمل کرده است. اگر او پیوسته خود را در قالبی که برایش تعیین کرده اید جا دهد، به سرعت هیبت و هویت خود را از دست خواهد داد و به سختی خود واقعی اش را خواهد شناخت. نکاتی در شناخت دنیای پسران


نکاتی در شناخت دنیای پسران – بخش دومنکاتی در شناخت دنیای پسران – بخش دوم

نکاتی در شناخت دنیای پسران – بخش دوم نکتۀ مهم این است که وقتی یک پسر ساکت شد، خاموشی او را نادیده نگیرید. سکوت را بشنوید، روی آن تامل کنید، مدتی آن را بپذیرید، ببینید می توانید بفهمید پسرتان در زمان خاموشی چه می کند.


نکاتی در شناخت دنیای پسران – بخش سومنکاتی در شناخت دنیای پسران – بخش سوم

نکاتی در شناخت دنیای پسران – بخش سوم هر پسری متفاوت است. هر پسری ممکن است سازش پذیر ، با عاطفه ، بامزه ، حساس ، زودرنج ، فاقد تمرکز کامل ، با قدرت تخیل بسیار و یا منطقی باشد. او میتواند انعطاف پذیر ، حسود ، بخشنده ، کسل کننده یا خیال باف ، طرفدار سر و صدا یا سکوت ، مرتب یا شلخته ، دوستدار همراهی یا انزوا باشد. نکاتی در شناخت دنیای پسران – بخش سوم


نکاتی در شناخت دنیای پسران – بخش چهارمنکاتی در شناخت دنیای پسران – بخش چهارم

نکاتی در شناخت دنیای پسران – بخش چهارم تحقیق نشان می دهد که پسران از زمان تولد به بعد بیشتر از دختران گرایش به خطر کردن دارند و کم فکرتر از آنها هستند و کمتر هم احتیاط می کنند. نکاتی در شناخت دنیای پسران – بخش چهارم

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران