کودک آنلاین

موضوع مقاله : کودکان و خانواده

دسته بندی : کودکان و خانواده

1
واکنش والدین در هنگام بروز عصبانیت
واکنش والدین در هنگام بروز عصبانیت عصبانیت بدون هیچ گونه اخطار و نشانه ای از قبل ، ناگهان در ما به وجود می آید و خود را آشکار می سازد. شما به عنوان والدین ممکن است توسط فرزند نوجوان تان عصبانی شوید و او این حس را در درون شما برانگیزاند و شما نیز مرزها را زیر پا گذاشته و با کلمات و یا حرکاتی فیزیکی از روی عصبانیت ، واکنش نشان دهید. واکنش والدین در هنگام بروز عصبانیت

واکنش والدین در هنگام بروز عصبانیت
عصبانیت بدون هیچ گونه اخطار و نشانه ای از قبل ، ناگهان در ما به وجود می آید و خود را آشکار می سازد. شما به عنوان والدین ممکن است توسط فرزند نوجوان تان عصبانی شوید و او این حس را در درون شما برانگیزاند و شما نیز مرزها را زیر پا گذاشته و با کلمات و یا حرکاتی فیزیکی از روی عصبانیت ، واکنش نشان دهید.
در چنین مواقعی ، قبل از این که بتوانید تشخیص دهید که چه چیزی را میخواهید بیان کنید و یا چگونه آن را به زبان آورید  ، اوضاع خراب می شود.
شما سعی دارید فرزندتان را شکست داده و او را به عقب برانید ، او نیز در مقابل سعی در پیروز شدن و عقب راندن شما دارد و این عمل مدام تکرار می شود.
چه کاری برای کنترل خودتان در هنگام بروز عصبانیت میتوانید انجام دهید؟ هر وقت که احساس کردید در حال عصبانی شدن از فرزندتان هستید ، این نکات را به کار گیرید :
حس عصبانیت و خشونت را در درون خود تشخیص داده و آن را بشناسید. در هنگام عصبانیت چه اتفاقی در بدنتان می افتد؟ آیا عضلات تان منقبض می شود ؟ آیا فشار خون تان بالا می رود؟ صورت تان قرمز میشود ؟
در هنگام عصبانیت به چیزهایی فکر می کنید؟ اگر بفهمید وقتی عصبانی می شوید چه تغییری در بدنتان رخ می دهد ، میتوانید قبل از وقوع ، آن را از روی این گونه علائم تشخیص دهید.

وقتی فهمیدید دارید عصبانی میشوید ، خونسردی خودتان را حفظ کنید.
از هر تکنیکی که میتواند شما را آرام کند ، استفاده کنید. مثلا سه نفس عمیق بکشید ، به آرامی از 1 تا 10 را معکوس بشمارید ، از محیطی که هستید خارج شوید ، به موسیقی گوش دهید یا جملات مثبت را با خودتان تکرار کنید.
قبل از هر تصمیمی به عواقب آن فکر کنید. اگر شما عکس العملی پرخاشگرانه و تهاجمی داشته باشید ، بیشتر اوضاع را خراب تر می کنید و شانس کمتری برای حل و فصل موضوع و بهبود شرایط خواهید داشت.
اگر برخوردی تهاجمی اما غیرفعال داشته باشید و عصبانیت تان را در درون خود بریزید ، دیر یا زود آن را بر سر کس دیگری خالی خواهید کرد.
اما اگر بدون ترس و جسورانه بگذارید طرف مقابلتان را به طریق مثبتی بیان نمایید. سپس به فکر یافتن راه حلی برای مشکل تان باشید. نترسید ، عصبانیت تان را به طریق بی خطر و مطمئنی نشان دهید و به دنبال این باشید که به صورت منصفانه مشکل تان را حل نمایید.
منبع احساسات تان را بشناسید و تصمیم بگیرید که آیا در همان لحظه میخواهید مشکل را برطرف کنید یا این که بعدا روی مکالمه ای که صورت گرفته ، فکر کرده و برای ساختن مکالمه ای جدید برای حل مشکل تان ، برنامه ریزی کنید.
شما میدانید که چه زمان در وضعیت قرمز ! هستید و آن وضعیت به عصبانیت ، بحث و جریحه دار شدن احساسات منجر خواهد شد. باید تصمیم بگیرید آیا میخواهید در مورد آن موضوع مشخص در همان لحظه بحث کنید یا خیر.
این موضوع با برخورد تهاجمی و غیرفعالی که در بالا گفته شد تفاوت دارد ، چرا که شما دارید عصبانیت تان را نشان می دهید و میخواهید در مورد آن موضوع خاص صحبت کنید و خشم تان را از فرد مقابلتان پنهان نمی کنید.
فقط میخواهید گفت و گو در مورد مساله را به زمان دیگری موکول کنید.
میزان موفقیت تان را ارزیابی کنید. بعدا در مورد موقعیت و شرایطی که برایتان پیش آمده ، فکر کنید. تا بفهمید که آیا عکس العمل تان ، درست بوده است ؟ چه چیزی درست عمل نکرده است؟ چه چیزی را باید در آن موقعیت تغییر می دادید تا نتیجه ی بهتری را به دست می آورید ؟ آیا کارتان را به خوبی انجام داده اید ؟ از نحوه ی کنترل عصبانیت تان ، احساس رضایت می کنید؟
موقعیت هایی را که در آن عصبانی می شوید ، چند بار مورد ارزیابی قرار دهید ؛ چرا که شما قصد دارید از عصبانیت تان و چگونگی واکنش خود نسبت به آن و نیز نحوه ی کنترل بر آن ، به عنوان یک فرصت برای یادگیری استفاده کنید.
شما همواره میتوانید خشم و عصبانیت تان را در جهتی اداره کنید که هم برای خودتان و هم برای خانواده و دوستان تان مفید و موثر باشد.
منبع : کتاب نگاهی نو به پرورش ذهنی کودک
واکنش والدین در هنگام بروز عصبانیت
با موضوع عصبانیت ، به‌طور سازنده‌ای برخورد کنید.با موضوع عصبانیت ، به‌طور سازنده‌ای برخورد کنید.

با موضوع عصبانیت ، به‌طور سازنده‌ای برخورد کنید. کودک آنلاین: خشم و عصبانیت یکی از اساسی‌ترین و طبیعی‌ترین احساساتی است که انسان‌ها آن را تجربه می‌کنند. شیوه‌های بروز این خشم و عصبانیت، در طول زندگی تغییراتی می‌کند اما هرگز این احساس از بین نمی‌رود. با موضوع عصبانیت ، به‌طور سازنده‌ای برخورد کنید.


پرسش های کودکانه – اگر این کار را بکنم شما عصبانی می شوید ؟پرسش های کودکانه – اگر این کار را بکنم شما عصبانی می شوید ؟

پرسش های کودکانه – اگر این کار را بکنم شما عصبانی می شوید ؟ بچه ها در سال های پایانی دبستان ، عاشق قوانین و مقررات اند و همیشه درباره درست یا نادرست بودن کاری که انجام می دهند ، هراس دارند ، به همین دلیل است که فرزندتان اغلب از شما می پرسد اگر مقررات خانه را زیر پا بگذارد ، از دستش عصبانی خواهید شد؟ پرسش های کودکانه – اگر این کار را بکنم شما عصبانی می شوید ؟


بد حرف زدن کودک با والدین هنگام عصبانیت بد حرف زدن کودک با والدین هنگام عصبانیت

بد حرف زدن کودک با والدین هنگام عصبانیت وقتی کودک عصبانی است ممکن است بدون این که احساسات والدینش را در نظر بگیرد به آنها چیزهایی بگوید که ناراحت شوند. وقتی کودک از دست پدر یا مادرش عصبانی است ، یکباره همه ی کارهایی را که آنها برایش انجام داده اند را فراموش می کند. بد حرف زدن کودک با والدین هنگام عصبانیت


پرسش های کودکانه – از دستم عصبانی هستی؟پرسش های کودکانه – از دستم عصبانی هستی؟

پرسش های کودکانه – از دستم عصبانی هستی؟ کودک آنلاین: میریام، مادر جونا (5 ساله) و نوا (8 ساله)، به من گفت که بچه هایش هر روز این سؤال را می پرسند. "این سؤال دیوانه ام می کند چون بعضی وقت ها آنقدر می پرسند که شک می کنم سؤال شان واقعاً از سر نگرانی باشد؛ شاید عادت کرده اند هی بپرسند".

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران