کودک آنلاین

موضوع مقاله : کودکان و خانواده

دسته بندی : کودکان و خانواده

0
ترغیب کودک به انتخاب های مثبت در مورد سلامت و امنیتش
ترغیب کودک به انتخاب های مثبت در مورد سلامت و امنیتش موقع رانندگی کمربند ایمنی ببندید و تنها در صورتی ماشین را روشن کنید که همه کمربندهایشان را بسته باشند. - کمتر هله هوله بخرید و به خانه بیاورید. - برای صرف غذا بیرون از خانه، بیشتر به رستوران بروید تا فست فود. سعی کنید همیشه تغذیه سالم داشته باشید.

ترغیب کودک به انتخاب های مثبت در مورد سلامت و امنیتش
- سرمشق باشید، غذایتان را کامل بخورید، ورزش کنید، سیگار نکشید (یا حداقل در محیط خانه یا ماشین و جلوی چشم فرزندتان سیگار نکشید).
- از دندان هایتان مراقبت کنید.
- موقع رانندگی کمربند ایمنی ببندید و تنها در صورتی ماشین را روشن کنید که همه کمربندهایشان را بسته باشند.
- کمتر هله هوله بخرید و به خانه بیاورید.
- برای صرف غذا بیرون از خانه، بیشتر به رستوران بروید تا فست فود. سعی کنید همیشه تغذیه سالم داشته باشید.
- به پشت میز نشینی عادت نکنید. به انجام فعالیت هایی بپردازید که با تحرک همراه اند.
- از فرزندتان بخواهید در برنامه ریزی برای فعالیت های خانوادگی سهیم باشد و کاری غیر از تماشای تلویزیون یا بازی های کامپیوتری را پیشنهاد بدهد.
- نظافت شخصی را رعایت کنید و به فرزندتان هم آموزش بدهید. آدابی مثل شستن دست ها قبل از خوردن غذا و بعد از دستشویی و مسواک کردن قبل از خواب را هیچگاه فراموش نکنید.
- دسر و نیم چاشت سالم را پیشنهاد کنید.
- از کودکی بهداشت دهان و دندان را به فرزندتان بیاموزید. حداقل یک بار قبل از اینکه دچار دندان درد شود او را نزد پزشک ببرید تا معاینه اش کند.
- از کودکتان بخواهید مقداری از اب نبات هایش را ببخشد. می تواند آنها را به یک مرکز خیریه یا کودکان بی سرپرست هدیه بدهد.
- اتیکت روی بسته های مواد غذایی را برایش بخوانید. به کودکتان توضیح دهید کدام مواد غذایی سالم تر و طبیعی تر هستند.
- از فرزندتان بخواهید در تهیه یک وعده غذا کمکتان کند. به او بگویید که باید حداقل سه نوع ماده غذایی با رنگ های مختلف در بشقابش داشته باشد. (برای این منظور از مواد غذایی سالم و مفید مثل سبزی، کاهو، گوجه فرنگی، فلفل دلمه ای و سیب زمینی استفاده کنید)
- طرز استفاده از جعبه کمک های اولیه را به فرزندتان آموزش دهید و به او بگویید چطور و چه وقت باید 115 را شماره گیری کند و از اورژانس کمک بخواهد.
- به فرزندتان بیاموزید محدودیت هایی برای جسمش قائل شده و به آنها پایبند باشد. بین رو در رو حرف زدن (برای حمایت از خودش یا دیگری) و بدگویی (برای خودشیرینی، جلب توجه و تایید دیگران، حل مشکلش و یا به دردسر انداختن شخص دیگر) تفاوت قائل شود.
منبع: 1001 باید و نباید تربیت کودک
ترغیب کودک به انتخاب های مثبت در مورد سلامت و امنیتش

ایمنی و سلامتی کودکانایمنی و سلامتی کودکان

ایمنی و سلامتی کودکان هر چند محافظت کودک از همه ی حوادث و بیماریها ممکن نیست ، ولی میتوان اقدامات احتیاطی مشخصی را برای کاهش احتمال بروز بیماری های شدید یا حوادث مخاطره آمیز انجام داد. واکسیناسیون اقدام بسیار موثری برای پیشگیری از برخی بیماری های دوران کودکی مانند سرخک و سیاه سرفه است. ایمنی و سلامتی کودکان


راه های افزایش رفتار خوب در کودکانراه های افزایش رفتار خوب در کودکان

راه های افزایش رفتار خوب در کودکان آیا به یاد دارید که بستن بند کفش ها را به کودکی آموخته باشید. شما نخست به او نشان دادید که این کار را چگونه انجام دهد. سپس از او خواستید که برای نخستین بار این کار را امتحان کند. هنگامی که او مشغول این کار شد شما توجه و تشویق زیادی را نثار او کردید و او این رفتارهای شما را با تلاش جدی تری برای انجام این کار پاسخ داد. راه های افزایش رفتار خوب در کودکان


19 روش ترغیب فرزندتان به بروز احساساتش19 روش ترغیب فرزندتان به بروز احساساتش

19 روش ترغیب فرزندتان به بروز احساساتش 1 . با گفتن جملات کوتاهی مثل : (( بیشتر برایم توضیح بده )) یا (( چه اتفاقی افتاده ؟)) او را به بیان احساسش تشویق کنید و با دقت به حرف هایش گوش دهید. 19 روش ترغیب فرزندتان به بروز احساساتش


ایمنی کودک نوپا در خانهایمنی کودک نوپا در خانه

ایمنی کودک نوپا در خانه یکی از مهم ترین کارهایی که باید برای ایمنی وروجک نوپای خود انجام دهید ، این است که خانه را ضد وروجک کنید. این کار ایمنی لازم را در منزلتان فراهم می کند و سبب حفظ بهداشت نیز میشود. ایمنی کودک نوپا در خانه

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران