کودک آنلاین

موضوع مقاله : کودکان و خانواده

دسته بندی : کودکان و خانواده

0
اهمیت نظارت والدین بر کودکان – بخش اول
اهمیت نظارت والدین بر کودکان – بخش اول کودک آنلاین: از وقتی فرزندتان تمایل پیدا می کند اوقاتی را بیرون از خانه بگذراند، نظارت روشن بر رفتارش ضروری می شود. مهم ترین عاملی که از به دردسر افتادن کودکان پیشگیری می کند، این است که والدینشان فعالیت ها و دوستان و مکان هایی را که به آنجا می روند بشناسند.

اهمیت نظارت والدین بر کودکان – بخش اول
کودک آنلاین: از وقتی فرزندتان تمایل پیدا می کند اوقاتی را بیرون از خانه بگذراند، نظارت روشن بر رفتارش ضروری می شود. مهم ترین عاملی که از به دردسر افتادن کودکان پیشگیری می کند، این است که والدینشان فعالیت ها و دوستان و مکان هایی را که به آنجا می روند بشناسند.
در هر زمان، روز یا شب، باید بتوانید به این سه سؤال پاسخ دهید:
•    کجاست؟
•    چه کسی با اوست؟
•    مشغول چه کاری است؟
اگر نتوانید به این سه سؤال پاسخ بدهید، لزوماً به این مفهوم نیست که فرزندتان خوب بار نیامده است، ولی اگر پدر و مادر نظارتی بر نوجوان خود داشته باشند، احتمال اینکه او درگیر اختلال رفتاری از قبیل بزهکاری یا نوشیدن مشروبات الکلی یا مصرف مواد مخدر با عملیات جنسی زودرس شود بیشتر می شود.
بازرسی و نظارت را والدین باید قبل و بعد از هر کار فرزندشان انجام دهند. باید از نقشه های فرزندتان قبل از اینکه آنها را عملی کند مطلع باشید و نیز باید بدانید وقتی در خانه نیست چه بر او گذشته است.همچنین وقتی تغییری در برنامه ها پیش می آید یا موقعیت معینی آنگونه که شما و فرزندتان فکر می کردید پیش نمی رود، باید نسبت به نحوۀ استفاده از وقت حساس شوید.
معتقدیم وقتی بچه ها به عوض جایی که از قبل قرار بوده، به جای دیگری بخواهند بروند، باید فوراً به والدین اطلاع دهند. قرار بوده کودک بعد از مدرسه به منزل دوستش برود، ولی نظرش عوض شده و می خواهد برای دیدن آموزگارش در مدرسه بماند، باید ملزم باشد که از مدرسه به خانه تلفن بزند و بگوید کجاست.
فرزندتان باید همیشه بتواند به شما دسترسی داشته باشد و مثلاً سکه یا کارت تلفن نیز همراهش باشد. چه بسا لازم شود فرزندتان را با عجله پیدا کنید؛ مثلاً فراموش می کنید یادآوری کنید بعدازظهر وقت دندانپزشکی دارد.
هیچ روش منحصر به فرد درستی برای نظارت بر فرزند وجود ندارد. یافتن این راه تا حد زیادی بستگی به خصوصیات آن فرزند دارد.
بعضی از والدین آنقدر خوشبخت هستند که پیش از پرسیدن از فرزندشان خودشان همه چیز را می گوید: پیشاپیش می گوید کجا می رود، با چه کسی همراه می شود، چه کاری می خواهد انجام دهد و چه وقت به خانه برمی گردد؛ گزارش لحظه به لحظه ای از فعالیت هایش می دهد.
اگر چنین فرزندی دارید نظارت بر او کار آسانی است؛ شاکر باشید که بخش اعظم وظایف شما را خودش برایتان انجام می دهد و او را به این خاطر بستایید: مثلاً بگویید بسیار مسئولیت پذیر است، زیرا همیشه یادش می ماند برنامه هایش را برای شما توضیح دهد.
منبع: ده اصل ثابت فرزندپروری
اهمیت نظارت والدین بر کودکان – بخش اول

اهمیت نظارت والدین بر کودکان – بخش دوماهمیت نظارت والدین بر کودکان – بخش دوم

اهمیت نظارت والدین بر کودکان – بخش دوم کودک آنلاین: برخی کودکان از دادن اطلاعات به والدین دربارۀ چگونگی گذراندن وقتشان خوشحال می شوند، باید از آنها پرسید. این نوع کودکان در پاسخ به پرسش ها، صمیمی و راستگو هستند؛ هر چند والدین آنها همیشه یادشان نمی ماند بپرسند!


اهمیت شرکت والدین در امور مدرسه فرزنداهمیت شرکت والدین در امور مدرسه فرزند

اهمیت شرکت والدین در امور مدرسه فرزند کودک آنلاین: از بین تمام مواردی که می توانید دست اندرکار و درگیر زندگی فرزندتان باشید، احتمالاً مهم ترین زمینه، امور مدرسۀ او است. بخش اعظم زندگی فرزندتان، به خصوص در سال های قبل از رسیدن به نوجوانی در مدرسه خلاصه می شود


شناساندن مقررات و حد و مرزها به کودکانشناساندن مقررات و حد و مرزها به کودکان

شناساندن مقررات و حد و مرزها به کودکان کودک آنلاین: مهمترین چیزهایی که بچه ها از والدینشان می خواهند اول محبت و سپس نظم است. یکی از اصلی ترین روش های ایجاد نظم در زندگی کودکان انتظارات مربوط به رفتار مناسب و نیز محدودیت هایی است که برای آزادی آنان نیاز دارند. شناساندن مقررات و حد و مرزها به کودکان


والدین قاطع در عین حال منصفوالدین قاطع در عین حال منصف

والدین قاطع در عین حال منصف کودک آنلاین: پدر یا مادر مدبر و خردمند، متناسب با هر مرحله از رشد فرزند خود، مقرراتی که او باید از آنها اطاعت کند وضع می کنند. به این ترتیب در هر مرحله او حدودش را خواهد آزمود. والدین قاطع در عین حال منصف

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران