کودک آنلاین

موضوع مقاله : کودکان و خانواده

دسته بندی : کودکان و خانواده

1
کودکان طلایی با هوش های چندگانه – بخش دوم
کودکان طلایی با هوش های چندگانه – بخش دوم هوش منطقی – ریاضی به طور کلی توانایی استفاده از اعداد برای محاسبه و توصیف اشیاء به کار گیری ریاضی در زندگی روزانه، به کارگیری قوانین ریاضی برای ایجاد بحث تناسب و تقارن، طراحی و مدل سازی می باشد.

کودکان طلایی با هوش های چندگانه – بخش دوم
•    هوش منطقی – ریاضی
هوش منطقی – ریاضی به طور کلی توانایی استفاده از اعداد برای محاسبه و توصیف اشیاء به کار گیری ریاضی در زندگی روزانه، به کارگیری قوانین ریاضی برای ایجاد بحث تناسب و تقارن، طراحی و مدل سازی می باشد.
همچنین این ظرفیت هوشی توانایی استدلال منطقی، به خصوص در ریاضی و علوم، ظرفیت تحلیل منطقی مسائل انجام عملیات ریاضی، بررسی سیستماتیک و علمی مسائل، توانایی درک الگوهای ریاضی، تفکر منطقی و استدلال را در بر می گیرد.
کسانی که هوش منطقی – ریاضی بالایی دارند در استدلال، شناسایی الگوها و تحلیل منطقی مسائل قوی هستند. این افراد به تفکر دربارۀ مفهوم اعداد، روابط و الگوها علاقه مندند.
ویژگی های هوش منطقی – ریاضی
- مهارت زیاد در حل مسئله
- لذت بردن از تفکر دربارۀ ایده های انتزاعی
- علاقه مندی به انجام آزمایش های علمی
- مهارت در انجام محاسبات پیچیده
مشاغل مناسب پیشنهادی
حسابدار، آماردان، کتابدار، تاجر، معمار، برنامه نویس کامپیوتر، آهنگساز، مهندس، پزشک، داروساز، حقوقدان، دانشمند و پژوهشگر و ریاضیدان.
•    هوش دیداری – فضایی
هوش دیداری – فضایی به توانایی مشاهده کامل و دقیق و شرح دنیای بصری و درک و توصیف گرافیکی ایده های بصری به صورت آثار توصیفی و ذهنی اشاره می کند. این مؤلفۀ هوشی نمایانگر توانایی افراد در ادراک امور دیداری است.
کسانی که در این مقولۀ هوشی، تواناترند، تمایل دارند در تصاویر تامل کنند و می خواهند تصاویر ذهنی روشنی برای نگه داری اطلاعات ایجاد کنند چون تصاویر را با وضوح بیشتری نسبت به دیگران در ذهن خود می پرورانند.
کسانی که هوش دیداری – فضایی بالایی دارند در تجسم چیزها قوی هستند. این افراد معمولاً جهت یابی خوبی دارند و با نقشه ها، نمودارها، عکس ها و تصاویر ویدئویی مشکلی ندارند.
ویژگی های هوش تصویری – فضایی
- مهارت در درست کردن پازل
- مهارت در تفسیر عکس، گراف و نمودار
- لذت بردن از رسم، نقاشی و هنرهای تجسمی
- تشخیص راحت الگوها
مشاغل مناسب پیشنهادی
طراح، هنرمند، عکاس، دکوراتور، منزل، نقاش، طراح لباس، معمار، منتقد هنر، مخترع، آرایشگر، بازیگر، شطرنج باز، فیلمبردار، طراح گرافیکی•    هوش بدنی – جنبشی
هوش بدنی – جنبشی به توانایی فرد در استفاده، کنترل و هماهنگ کردن حرکات بدنی – جنبشی و به کارگیری ماهرانه اشیاء اشاره دارد. این مؤلفۀ هوشی بر قابلیت استفاده فرد از کل بدن یا بخش هایی از بدن، مثلاً به کارگیری حرکات ظریف انگشتان یا دست ها در حل مسائل تاکید می کند.
کسانی که هوش بدنی – جنبشی بالایی دارند در حرکت های بدنی، انجام عملیات و کنترل فیزیکی قوی هستند. این افراد در هماهنگ سازی چشم و دست مهارت دارند و افراد چالاک و تردستی هستند.
ویژگی های هوش بدنی – جنبشی
- مهارت در رقص و ورزش
- لذت بردن از ساختن چیزها با دست
- هماهنگی فیزیکی عالی
- به خاطر سپردن چیزها از طریق انجام دادن آنها به جای گوش کردن یا دیدن
مشاغل مناسب پیشنهادی
خیاط، آشپز، مدل ساز ماهر، فیزیوتراپ، هنرپیشه، صنعتگر، طلاساز، ورزشکار، معمار، خلبان، فروشنده، طراح، آهنگر
•    هوش میان فردی – اجتماعی
هوش بین فردی به توانایی تشخیص جنبه های ظریف رفتاری دیگران، شناخت و درک نیات، انگیزه ها و خواست های دیگران، که منجر به ارتباط مؤثر با دیگران می شود اشاره می کند. به عبارتی دیگر هوش بین فردی، توانایی درک دیگران است. اینکه چه چیزی آنها را برانگیخته می کند؟ چگونه کار می کنند و چگونه می شود با آنها همکاری کرد.
کسانی که هوش میان فردی بالایی دارند در تعامل با دیگران و درک آنها قوی هستند. این افراد در سنجش هیجانات، انگیزه ها، تمایلات و منظور کسانی که دور و برشان هستند، مهارت دارند.
ویژگی های هوش میان فردی
- مهارت در برقراری ارتباط کلامی
- مهارت در ارتباط غیرکلامی
- نگاه کردن به موقعیت ها از زوایای مختلف
- ایجاد روابط مثبت با دیگران
- مهارت در فرو نشاندن اختلافات در داخل گروه ها
مشاغل مناسب پیشنهادی
درمانگر، مشاور، فروشنده، سیاستمدار، کاسب، معلم، پزشک و رهبر مذهبی موفق

منبع: کودکان طلایی
کودکان طلایی با هوش های چندگانه – بخش دوم
کودکان طلایی با هوش های چندگانه – بخش اولکودکان طلایی با هوش های چندگانه – بخش اول

کودکان طلایی با هوش های چندگانه – بخش اول کودک آنلاین: هوش معمولاً به عنوان توانایی های بالقوه عقلانی تعریف می شود. چیزی که ما با آن زاده می شویم، چیزی که قابل اندازه گیری است و ظرفیتی که تغییر دادن آن دشوار است. اما در سال های اخیر دیدگاه های دیگری نسبت به هوش پدید آمده است. یکی از این دیدگاه ها، نظریه هوش های چندگانه است که توسط هاوارد گاردنر، روانشناس دانشگاه هاروارد، ارائه شده است.


کودکان طلایی با هوش های چندگانه – بخش سومکودکان طلایی با هوش های چندگانه – بخش سوم

کودکان طلایی با هوش های چندگانه – بخش سوم هوش درون فردی – هیجانی به توانایی آگاه شدن از احساس ها، انگیزه ها و امیال خود، و استفاده از این شناخت درونی در جهت حل مسائل و کنترل شرایط اشاره دارد.


پرورش کودکان خلاق و باهوشپرورش کودکان خلاق و باهوش

پرورش کودکان خلاق و باهوش برای فرزندان خود داستان های خیالی بخوانید. اگر می خواهید فرزندانتان خلاق و باهوش باشند، برایشان داستان تخیلی بخوانید. هر قدر که برای بچه ها بیشتر داستان بخوانید، به خصوص داستان های تخیلی، فرزندانتان باهوش تر خواهند بود.


راه های ساده افزایش بهرۀ هوشی کودکانراه های ساده افزایش بهرۀ هوشی کودکان

راه های ساده افزایش بهرۀ هوشی کودکان برابر با تحقیق کارشناسان، با بکارگیری چهار شیوۀ ساده از هنگام بارداری تا پایان دو سالگی افزون بر رشد جسمانی مناسب، زمینه های افزایش بهرۀ هوشی کودکان را تقویت کنید. راه های ساده افزایش بهرۀ هوشی کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران