کودک آنلاین

موضوع مقاله : کودکان و خانواده

دسته بندی : کودکان و خانواده

0
هوش متفاوت کودکان – قسمت اول
هوش متفاوت کودکان برای اینکه بتوانید به‌بهترین شکل از فرزندان خود حمایت کنید باید بدانید که هوش انواع و اقسام مختلف دارد. ما در اصل با هشت نوع هوش سر و کار داریم و هر کودک با ترکیب منحصربه‌فردی از اینها متولد می‌شود. هوش متفاوت کودکان

هوش متفاوت کودکان – قسمت اول
برای اینکه بتوانید به‌بهترین شکل از فرزندان خود حمایت کنید باید بدانید که هوش انواع و اقسام مختلف دارد. ما در اصل با هشت نوع هوش سر و کار داریم و هر کودک با ترکیب منحصربه‌فردی از اینها متولد می‌شود. هریک از گونه‌های هوش شبیه رنگهای متفاوتی هستند که می‌توانیم از آنها برای رنگ‌آمیزی چشم‌انداز زندگی خود استفاده کنیم.
•    هوش تحصیلی
کودکانی که از هوش تحصیلی سطح بالایی برخوردارند در مدارس و در مشق و درس خوب ظاهر می‌شوند. می‌توانند بنشینند، گوش بدهند و بیاموزند. می‌توانند مطالب را درک کنند، بفهمند و دانش فرا گرفته را تکرار کنند. اما این لزوماً بدان معنا نیست که بتواند دانش فرا گرفته را به‌شکلی سازنده در زندگی مورد استفاده قرار دهند.
بزرگترها به‌خوبی می‌دانند بخش اعظم آنچه را در مدارس فرا می‌گیرند فراموش می‌کنند. اما مدارس، فکر کردن، تحلیل کردن، درک نمودن و پیدا کردن منابع را به ما آموزش میدهند. هوش تحصیلی با خواندن، نوشتن و گوش دادن به‌سخنرانیها تحریک می‌شود. پدر و مادر لازم است به‌این بچه‌ها فرصتهای تحصیلی کافی بدهند.
•    هوش عاطفی
کودکانی که از هوش عاطفی زیاد بهره دارند، می‌توانند با دیگران و با خود روابط سالمی برقرار سازند. آنها دربارۀ طرز اندیشه و احساس دیگران اطلاعات بیشتری دارند و این نه تنها در مورد زندگی خصوصی، بلکه در مورد زندگی شغلی آنها نیز صدق می‌کند.
پدر و مادر باید باید به این فرزندان خود امکانات بیشتری برای تبادل و تعامل بدهند و خود نیز از مهارتهای ارتباطی مطلوب برخوردار باشند.•    هوش فیزیکی
کودکانی‌که از هوش‌فیزیکی زیاد برخوردارند در کارهای ورزشی و در قوی و سالم کردن بدنهایشان موفق می‌شوند. آنها به‌غریزه از نیاز بدنشان به‌ورزش و غذای خوب اطلاع دارند. این اشخاص برای رسیدن به‌ درجات بالای موفقیت به مربیان خوب و تمرینات کافی نیاز دارند.
اگر زمینۀ رقابت فراهم آید این کودکان توانمندیهای والای خود را به‌نمایش می‌گذارند. رقابت سالم آنها را به‌اوج می‌رساند. این کودکان به‌تصدیق‌های مثبت نیاز دارند تا به‌عزت نفس سطح بالا برسند. اینها نه تنها حس خوبی دارند، بلکه می‌دانند چگونه خوب به‌نظر برسند.
هوش فیزیکی چیزی فراتر از موضوع ورزش است و به‌سلامتی بدن توجه دارد. این بچه‌ها دوست دارند دربارۀ جسم خود اطلاعات بیشتری داشته باشند، می‌خواهند بدانند چه عاملی آنها را قوی و باطراوت می‌کند. ظاهر مثبت آنها وسیله‌ای است که به‌موفقیت آنها در زندگی کمک می‌کند.
•    هوش خلاق
کودکانی که‌از هوش خلاق بهره دارند، از قدرت تخیل بیشتری برخوردارند. می‌توانند با چند عروسک و اسباب بازی ساعتها بازی کنند. برای خود دوستان تخیلی خلق می‌کنند، به‌راحتی تحریک می‌شوند. وقتی کار بیش از اندازه برایشان انجام شود، قوۀ تخیلشان رشد نمیکند. این بچه‌ها به شنیدن داستان و قصه علاقه‌مندند زیرا اینگونه می‌توانند صحنه‌ها و شخصیتهای مورد علاقه‌شان را خلق کنند.
تماشای بیش از اندازۀ تلویزیون، توانایی تخیل و تصویرسازی بچه‌ها را کم می‌کند. وقتی تخیل، تحریک و تشویق می‌شود هوش خلاق افزایش می‌یابد. این بچه‌ها در بسیاری از زمینه‌هایی که دیگران شکست می‌خورند به‌موفقیت می‌رسند زیرا می‌توانند به طرزی متفاوت از دیگران مسائل را ببینند.
•    هوش هنری
کودکانی که از هوش هنری سطح بالایی برخوردارند به‌آواز خواندن، نقاشی، طراحی، نوشتن، ایفای نقش در تئاتر و سینما، به کمدی و ابراز انواع هنرهای دیگر علاقه‌مندند. این کودکان نیاز دارند تا از سوی کسانی که قبلاً استعداد هنری خود را به نمایش گذاشته‌اند تشویق و ترغیب شوند.
این بچه‌ها متفاوت از سایرین هستند، حساس‌ترند و اغلب آن حمایت عاطفی را که نیاز دارند، به‌دست نمی‌آورند. پدر و مادر باید این بچه‌ها را تشویق کنند تا به رویاهایشان تحقق بخشند و قابلیت‌های هنریشان را نشان دهند. برای شکوفا شدن هوش هنری، بچه‌ها به‌الگوها و فرصتهایی احتیاج دارند تا هوش و استعدادشان متجلی شود.
منبع: بچه‌ها بهشتی هستند
هوش متفاوت کودکان
کودکان طلایی با هوش های چندگانه – بخش دومکودکان طلایی با هوش های چندگانه – بخش دوم

کودکان طلایی با هوش های چندگانه – بخش دوم هوش منطقی – ریاضی به طور کلی توانایی استفاده از اعداد برای محاسبه و توصیف اشیاء به کار گیری ریاضی در زندگی روزانه، به کارگیری قوانین ریاضی برای ایجاد بحث تناسب و تقارن، طراحی و مدل سازی می باشد.


هوش و ذکاوت کودکهوش و ذکاوت کودک

هوش و ذکاوت کودک تعریف هوش از نظر تصوری که برای همگان به وجود آورده ، بسیار مشکل است. همه ی ما احساس می کنیم معنای هوش را دقیقا می دانیم ، چنانچه با یک بحث مفصل نیز میتوان تعریف دقیقی از این عبارت ارائه کرد. هوش و ذکاوت کودک


رویدادهای مهم هوشی نوزاد رویدادهای مهم هوشی نوزاد

رویدادهای مهم هوشی نوزاد اگرچه نوزادان آمادگی انجام آزمون های ضریب هوشی را ندارند، ولی محققان اطلاعات زیادی در مورد عملکرد مغز آنها به دست آورده اند. نوزادانِ بین یک تا دو ماهه، تشخیص صورت مادرشان را شروع می کنند. رویدادهای مهم هوشی نوزاد

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران