کودک آنلاین

موضوع مقاله : کودکان و خانواده

دسته بندی : کودکان و خانواده

0
مدیریت رفتار بد کودک در خارج از خانه
مدیریت رفتار بد کودک در خارج از خانه آیا هیچگاه اتفاق افتاده است هنگامی که به همراه کودک خود بیرون از منزل هستید رفتار او موجبات ناراحتی شما را فراهم کرده باشد؟ آیا شما قادر به برخورد با گریه ها و تقاضاهای مداوم او به هنگام ملاقات دوستان یا در زمان خرید هستید؟ آیا هیچگاه با خود فکر کرده اید (( دیگه هیچ وقت او را با خود جایی نمی برم!)) مدیریت رفتار بد کودک در خارج از خانه

مدیریت رفتار بد کودک در خارج از خانه
آیا هیچگاه اتفاق افتاده است هنگامی که به همراه کودک خود بیرون از منزل هستید رفتار او موجبات ناراحتی شما را فراهم کرده باشد؟ آیا شما قادر به برخورد با گریه ها و تقاضاهای مداوم او به هنگام ملاقات دوستان یا در زمان خرید هستید؟ آیا هیچگاه با خود فکر کرده اید (( دیگه هیچ وقت او را با خود جایی نمی برم!))
امیدواری های زیادی برای شما و کودکتان وجود دارد. شما میتوانید رفتار ناراحت کننده کودکتان در بیرون از منزل را بهبود ببخشید.
شما برای اینکه والد موثری باشید باید به دامنه متنوعی از مهارت های انضباطی صحیح مسلح باشید. والدینی که تنها مهارت انضباطی آنها نق زدن و سرزنش کردن است در بیرون از منزل به دفعات از این روش ها در مورد کودک خود استفاده می کنند.
فروشگاه ها ، بازارهای خرید و رستوران ها
هنگامی که به قصد خرید آماده بیرون رفت می شوید به طور خاص رفتاری را که از کودک خود انتظار دارید با او در میان بگذارید. در زمان خرید به سن کودک خود توجه داشته باشید و در مورد مدت زمانی که از او انتظار دارید ، بدون خسته شدن ، جیغ کشیدن و بروز سوء رفتار ، به دنبال شما راه بیاد منطقی و معقول باشید.
چنانچه کودک شما خسته نیست  اما در فروشگاه ، بازار و یا رستوران خانوادگی ، همانند یک بچه دشوار رفتار می کند ، از یکی از اشکال محرومیت زمان مند استفاده کنید. در فروشگاه ها یک مکان مناسب برای محرومیت زمان مند یک گوشه و یا راهرو جنبی می باشد.
در این جاها کودک را در یک نقطه ایمن به روی زمین بنشانید. از او رو برگردانید و وانمود کنید که به خواروبار موجود در فروشگاه نگاه می کنید و هیچ توجهی به او نشان ندهید. اگر او خیلی خردسال است در کنار او بیاستید و اگر بزرگتر است کمی دورتر از او بیایستید اما به منظور اطمینان از ایمنی کودک همواره او را در دیدرس خود داشته باشید.در بازارهای خرید نیمکت ها جای بسیار خوبی برای محرومیت زمان مند هستند. کودک را به روی نیمکت بنشانید. اگر کودک شما بزرگ است خودتان به روی نیمکت دیگری بنشینید. کمی از هم دور باشید و در ضمن نفسی هم تازه کنید!
در رستوران ها هم کودک به منظور محرومیت زمان مند پشت میز جداگانه ای می نشیند. بیشتر کودکان در این گونه مکان های عمومی به آرامی به محرومیت زمان مند تن می دهند. اما اگر کودک شما با صدای بلند گریه می کند محلی در خارج از فروشگاه ( صندلی عقب ماشین خودتان ) را برای این منظور انتخاب کنید. شاید هم بهتر باشد که از محرومیت زمان مند تاخیری استفاده کنید.
هنگامی که کودک شما در مکان های عمومی رفتاری بد از خود نشان می دهد مراقب باشید که ناخواسته این رفتار را پاداش نداده و موجب تقویت آن نشوید.
در اتومبیل
یک تجربه ناخوشایند برای والدین ، رانندگی و مسافرت با اتومبیلی است که کودکان در صندلی عقب سر وصدا و جنگ و دعوا به راه انداخته اند. با سازمان دهی دقیق اتومبیل و همچنین مسافرت به پیشگیری از وقوع رفتار بد کمک کنید.
مراقب باشید که همه ( و از جمله خودتان ) کمربند ایمنی ببندند. بستن کمربند ایمنی باعث می شود که کودکان کمی از هم فاصله پیدا کنند و وارد فضای یکدیگر نشوند و مسافرت نه تنها خوشایندتر بلکه ایمن تر هم باشد. در مسافرت های طولانی یکی از والدین میتواند در صندلی عقب بنشیند و کودکان را از (( بزن، بزن)) و اذیت کردن یکدیگر باز دارد.
از کودکان خود بخواهید که چند اسباب بازی ، کتاب و یا یک بازی را برای داخل اتومبیل انتخاب کرده و با خود بیاورند.
اغلب قبل از عزیمت میتوانید احتمال بروز سوء رفتار را پیش بینی کنید.چنانچه احتمال می دهید مشکلاتی بروز کند از قبل به کودکان خود بگویید که فلان پیامد خاص در صورت بدرفتاری آنها در داخل اتومبیل در انتظار آنها خواهد بود.
همچنین به آنها بگویید که قبل از اعمال آن پیامد خاص فقط یک بار به آنها اخطار داده میشود. یک پیامد مناسب می تواند محرومیت زمان مند تاخیری و یا یک پیامد منطقی ملایم مانند توقف اتومبیل تا زمانی که آنها از سوء رفتار خود دست بردارند باشد.
در صورتیکه مقصد شما جایی باشد که برای کودکانتان خوشایند است مانند ساحل دریا یا پارک در آن صورت توقف اتومبیل برای چندین دقیقه بیشتر موثر واقع میشود.
هنگامی که محرومیت زمان مند تاخیری برای یک کودک تعیین می شود باید این جریمه هر چه زودتر و معمولا به محض بازگشت به خانه اعمال شود. با این حال در یک سفر زمینی طولانی این تنبیه باید پس از توقف در استراحتگاه بین راهی به اجرا درآید.
و آن هم به این صورت است که کودک پس از اینکه بقیه اعضای خانواده اتومبیل را ترک کردند چند دقیقه مختصر در آنجا باقی می ماند. با این وجود شما باید نزدیک اتومبیل مراقب او باشید.
منبع : کتاب SOS! کمک برای والدین
مدیریت رفتار بد کودک در خارج از خانه
مدیریت رفتار پرخاشگرانه و خطرناک کودکانمدیریت رفتار پرخاشگرانه و خطرناک کودکان

مدیریت رفتار پرخاشگرانه و خطرناک کودکان کودک آنلاین: شما از مدیریت رفتار پرخاشگرانه و خطرناک، دو هدف را دنبال می‌کنید. نخست اینکه به‌منظور حفاظت کودک خود و یا دیگران، سریعاً سوء رفتار را متوقف کنید و دوم اینکه برخوردی مؤثر با سوء رفتار داشته باشید. مدیریت رفتار پرخاشگرانه و خطرناک کودکان


بعضی از روش‌های کنترل و مدیریت رفتار کودکانبعضی از روش‌های کنترل و مدیریت رفتار کودکان

بعضی از روش‌های کنترل و مدیریت رفتار کودکان کودک آنلاین: شاید شنیده باشید که بهترین روش کنترل و مدیریت رفتار با کودک، معطوف کردن توجه او به‌طرف مناسب، شرح علت نادرست بودن رفتار اولیه و سپس اعطای پاداش در ازای رفتار شایسته است. بعضی از روش‌های کنترل و مدیریت رفتار کودکان


کودک و مهمانیکودک و مهمانی

کودک و مهمانی بسته به سن کودکتان شاید شما بخواهید که قبل از آمدن مهمان ، کودکتان را آماده کنید . این فکر بسیار خوبی است. برای این کار میتوانید عکس کسانی را که میخواهند به خانه شما بیایند ، به او نشان دهید و یا این که چند روز قبل از آمدن ، بگذارید کودک با آنها صحبت کند. کودک و مهمانی


راهکارهایی برای کاهش مشکلات خرید با کودکانراهکارهایی برای کاهش مشکلات خرید با کودکان

راهکارهایی برای کاهش مشکلات خرید با کودکان - تا جایی که امکان دارد صبح زود برای خرید بروید چون مغازه ها خلوت هستند و کودکتان تازه از خواب بیدار شده و خسته نیست. - قبل از رفتن، دقیقاً برایش توضیح دهید که چه چیزی می تواند انتخاب کند (مثلاً یک آب نبات، دو تا سی دی کارتون، یک بسته برشتوک یا یک اسباب بازی).

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران