کودک آنلاین

موضوع مقاله : کودکان و خانواده

دسته بندی : کودکان و خانواده

0
اگر کودکان با امنیت زندگی کنند می آموزند به خود و اطرافیانشان ایمان داشته باشند
اگر کودکان با امنیت زندگی کنند می آموزند به خود و اطرافیانشان ایمان داشته باشند ما نخستین نگهبانان اعتماد فرزندانمان هستیم . آنان باید بدانند ما بدون هیچگونه قید و شرطی در کنارشان خواهیم بود. و این همان احساس امنیت است. وقتی آنان بدانند که برای پاسخ گرفتن نیازهایشان توجه به احساساتشان و محترم شمردنشان می توانند به ما امیدوار باشند یاد میگیرند که به ما اعتماد کنند. اگر کودکان با امنیت زندگی کنند می آموزند به خود و اطرافیانشان ایمان داشته باشند

اگر کودکان با امنیت زندگی کنند می آموزند به خود و اطرافیانشان ایمان داشته باشند
ما نخستین نگهبانان اعتماد فرزندانمان هستیم . آنان باید بدانند ما بدون هیچگونه قید و شرطی در کنارشان خواهیم بود. و این همان احساس امنیت است. وقتی آنان بدانند که برای پاسخ گرفتن نیازهایشان توجه به احساساتشان و محترم شمردنشان می توانند به ما امیدوار باشند یاد میگیرند که به ما اعتماد کنند. و از همین امنیت و حمایت تزلزل ناپذیر ماست که آنان ایمان به خودشان را تقویت خواهند کرد.
کودکان ما نیاز دارند بدانند که ما همیشه پشت سرشان ایستاده ایم و حمایت ما بستگی به این ندارد که آنان در انجام دادن وظایفشان تا چه اندازه موفق باشند یا حتی گاهی شکست بخورند.
زندگی با ایمان
ایمان کلمه ای است که بیشتر در موارد مذهبی یا الهی برای توصیف اعتقاد به خدا یا اعتقاد به جهانی که در آن زندگی میکنیم به کار میرود. بسیاری راه ها برای رسیدن به مفهوم ایمان وجود دارد. خیلی از آدمهایی که اعتقادات مذهبی ندارند به طریق خود به ایمان می رسند و از راه معنوی ویژه ای آرامش می یابند.
به خوبی ثابت شده است آدمهایی که به چیزی فراتر از خود ایمان دارند بهتر از کسانی که از چنین ایمانی بی بهره اند با مشکلات زندگی دست و پنجه نرم می کنند. چنانچه بخواهیم ایمان را در مفهوم گسترده تری معنی کنیم ایمان عبارت است از اعتماد به عقاید ارزشهای فردی و به جهان هستی.
برای برخوردی از توانایی رویارو شدن خوشبینانه و همراه با اعتماد به دیگران در زندگی داشتن ایمان بنیادی به خوب بودن نوع بشر از اهمیت بسیار برخوردار است.
یک تور امن
کودکان ایمان به خود را در طی سالها و به تدریج بهبود می بخشند. از زمانی که کودکی خردسال می گوید : (( من خودم آن را انجام می دهم!)) می فهمیم که او میخواهد ایمان به خود را بنیاد گذارد. وظیفه ی ما این است که به کودکان فرصت دهیم مهارت ها و توانایی های خود را امتحان کنند و آنان را در طول یادگیری و تلاش جدی برای رسیدن به تجربه های تازه حمایت کنیم.
برای اینکه فرزندان ما با احساس امنیت رشد کنند تعادلی ظریف وجود دارد که باید کاملا مورد توجه قرار گیرد. ما باید وقت و فضای کافی برای کسب تجربه در اختیار آنان بگذاریم تا بیاموزند یا حتی شکست بخورند و در تمام راه کمک ، راهنمایی و تشویق ما در دسترس آنان باشد.پیش بینی پذیر ، اتکا کردنی ، با ثبات
کودکان ما به ما اعتماد دارند که آنچه را بر زبان می آوریم به انجام می رسانیم وقتی قولی به آنان می دهیم به آن وفا میکنیم و اگر نتوانیم به آنان می گوییم. کودکان آنچه را به ایشان می گوییم می پذیرند و اطمینان دارند که برای انجام دادن آن تلاش خود را می کنیم و اگر بیشتر وقت ها این کار را بکنیم آنان به ما اتکا خواهند کرد.
ما در طی سالهای رشد بچه ها بسیاری قول ها به آنان می دهیم . شاید ما آنها را قول به حساب نیاوریم اما آنان چرا . اگر میگوییم سر ساعت معینی به دنبالشان می رویم انتظار دارند این کار را انجام دهیم.
اگر به طور مرتب تاخیر داشته باشیم یا فراموش کنیم آنان می فهمند که نباید به ما اعتماد کنند و به حق احساس خواهند کرد که نادیده انگاشته شده اند.
بسیار مهم است که ما همان توجه و اهمیتی را که برای یک مشتری یا سرپرست در محیط کار قائل میشویم برای کودکان خود نیز ضروری بشناسیم . چنانچه در آخرین لحظه به دلیل پیش آمدن کاری ضروری نتوانیم خود را سر وقت به آنان برسانیم باید آگاهشان سازیم.
کودکانی که همیشه منتظر پدر و مادر خود می مانند یا آخرین نفری هستند که به دنبالشان می آیند نگاهی غمگین دارند و به خوبی میتوان دید که می کوشند ناراحتی و ناامیدی خود را پنهان سازند و البته چندان موفقیتی در آن ندارند.
                                                                                                                                                                                                                                           ایمان به آینده
ما در سراسر زندگی فرزندانمان در کنارشان نخواهیم بود. با وجود این اگر بتوانیم در دوران کودکی آنان را با احساسی محکم از امنیت توانمند سازیم مزایای آن در دوران بزرگسالی همچنان همراهشان خواهد بود.
کمک ما به فرزندانمان برای اینکه بیاموزند به خود ایمان داشته باشند اعتماد به نفس مورد نیاز آنان را برای ایمن بودن در برابر دیگران و ایفای درست نقششان به عنوان پدر و مادر برای فرزندان خود یعنی نوه های ما به آنان خواهد داد.
این اعتماد به نفس هدیه ای به آینده ی کودکان است که آنان را در راه انتخاب های زندگی هدایت خواهد کرد و برای تن به خطر دادن مسئولیت به عهده گرفتن و اعتماد به آرا و تصمیم های خود توانمند می سازد. اعتماد کودکان به دیگران به آنان امکان عاشق شدن ، برقراری روابط پرمعنا با آدمها و تشکیل خانواده را می دهد.
بچه های ما بدون اعتماد درونی و اعتقاد به خود برای لذت بردن از زندگی روزهای سختی در پیش خواهند داشت حتی وقتی همه چیز رو به راه است و نیز روزهایی دشوار وقتی که با مشکلات زندگی رو به رو می شوند .
اگر آنان به خود ایمان داشته باشند - به شایستگی بنیادی خود ، حسن نیت و توانایی های کلی – کمتر چیزی وجود خواهد داشت که در صورت عزم رسیدن نتوانند به آن دست یابند.
ما میتوانیم کمک کنیم کودکانمان با ارزش های بنیادین مجهز شوند. اگرچه مسئولیتی سنگین است در حقیقت به انجام رساندن آن بسیار ساده است. همه ی کاری که ما باید انجام دهیم این است که به آنان و نیت های درستشان ایمان داشته باشیم و به ایشان اجازه دهیم بدون هیچ شبهه ای بدانند احساس واقعی ما این است که خود آنا بقیه ی کارها را انجام خواهند داد.
منبع : کتاب کودکان چیزی را می آموزند که با آن زندگی میکنند.
اگر کودکان با امنیت زندگی کنند می آموزند به خود و اطرافیانشان ایمان داشته باشند

9 شیوه ایجاد امنیت عاطفی در روابط با فرزندان9 شیوه ایجاد امنیت عاطفی در روابط با فرزندان

9 شیوه ایجاد امنیت عاطفی در روابط با فرزندان موقع بروز اختلاف ، با مشکل پیش آمده بجنگید نه با فرزندتان . مراقب باشید کودکتان را تحقیر و سرزنش نکنید ( بدانید که بین (( این کابینت ها کثیف هستند )) و (( خیلی تنبل و بی عار هستی )) تفاوت زیادی وجود دارد!)


توانایی های مؤثر در ایجاد امنیت در کودکان – بخش اولتوانایی های مؤثر در ایجاد امنیت در کودکان – بخش اول

توانایی های مؤثر در ایجاد امنیت در کودکان – بخش اول کودک آنلاین: تقریباً از چهار سال و نیم تا هفت سالگی در نظر کودک همه‌چیز ممکن است. کودک در این سنین دربارۀ زندگی کنجکاوی می‌کند، جسور و بی‌باک است توانایی های مؤثر در ایجاد امنیت در کودکان – بخش اول


اصول پنج گانه افزایش امنیت عاطفی در سال های دبستان – اصل اولاصول پنج گانه افزایش امنیت عاطفی در سال های دبستان – اصل اول

اصول پنج گانه افزایش امنیت عاطفی در سال های دبستان – اصل اول زمان بازی با کودک حداقل حدود سی دقیقه است که در آن شما خود را در حد فرزندتان پایین می‌آورید، روی زمین می‌نشینید و هر طور که بخواهد با او بازی می‌کنید. روشن است که در مورد کودکان بزرگ‌تر، دیگر لزومی ندارد تا روی زمین بنشینید و با اسباب‌بازی‌های او بازی کنید. زیرا با کودکان بزرگ‌تر می‌توانید با نشستن روی مبل، قدم زدن در پارک یا بازی در زمین بسکتبال این اوقات را بگذرانید. اصول پنج گانه افزایش امنیت عاطفی در سال های دبستان – اصل اول


اگر کودکان در زندگی مورد تمسخر قرار گیرند، می آموزند که احساس شرم داشته باشنداگر کودکان در زندگی مورد تمسخر قرار گیرند، می آموزند که احساس شرم داشته باشند

اگر کودکان در زندگی مورد تمسخر قرار گیرند، می آموزند که احساس شرم داشته باشند کودک آنلاین: حقیقت این است که مسخره کردن دیگران کاری بسیار ظالمانه است و فریب کاری در این است که این رفتار از راه شوخی انجام می پذیرد. اوه، بس کن، چرا ناراحت شدی؟ فقط داشتم شوخی می کردم، شوخی سرت نمیشه؟

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران