کودک آنلاین

موضوع مقاله : کودکان و خانواده

دسته بندی : کودکان و خانواده

0
شرایط اتاق کودک و محیط اطراف او
شرایط اتاق کودک و محیط اطراف او اگر ما به دنبال تغییراتی هستیم و امکاناتی داریم به نظر می رسد که هر چه که رنگ اتاق یا محلی که کودک بازی می کند روشن تر باشد و رنگ های زنده ی جاندار باشد اهمیت بیشتری دارد. شرایط اتاق کودک و محیط اطراف او

شرایط اتاق کودک و محیط اطراف او
اگر ما به دنبال تغییراتی هستیم و امکاناتی داریم به نظر می رسد که هر چه که رنگ اتاق یا محلی که کودک بازی می کند روشن تر باشد و رنگ های زنده ی جاندار باشد اهمیت بیشتری دارد.
وجود پنجره و این که بتواند منظر و دیدگاهی داشته باشد به او کمک می کند:
 وقتی که آیینه هایی در اطراف او هست و میتواند خودش و دیگران را در آن ببیند و با آنها بازی کند و با نوع دیگری از خودش آشنا شود به او بسیار کمک میکند.
کف و سقف اتاق کودک باید تزئین شود:
 رنگ هایی داشته باشد که به او آرامش بدهد مخصوصا نقش و نگار قالی یا فرشی که زیر پای او هست ، اگر خط هایی داشته باشد که او بتواند در آن بازی کند و محدوده هایی را برای خودش به وجود بیاورد برایش جالب و لذت بخش خواهد بود.


همیشه و حتما مخصوصا هنگام بازی او باید نور کافی وجود داشته باشد:
 زیرا تاثیرات این نور را در آرامش و در عین حال فرصتی به جهت رشد فعالیت های مغز و ترشح هورمون ها و غدد می دانیم.
چیزی که کودک به آن بسیار حساس است بو می باشد :
امید این است که بوهای قدیمی و یا بویی که فرزند ما دوست ندارد و در برخورد و واکنش اولش می توانیم آن را در او مشاهده کنیم را از میان ببریم تا محیطی خوش بو یا بی بو را در اختیار داشته باشد.
به دلیل اهمیت نظم و ترتیب و این که ذهن او بتواند انضباط لازم و کنترل لازم را بر روی فعالیت های خودش داشته باشد مهم است که محیط اطراف او بسیار مرتب و منظم باشد. اگر امکان این را داریم که قفسه بندی هایی که برای لباس اوست ، برای کفش او برای اسباب بازی های او یا وسایل دیگرش نیز باشد.
مخصوصا برای سن 5 – 6 سالگی به بعد جایی که به عنوان محل کارش و یا تحصیل او هست و مرتبط به نوشتن و کشیدن و نقاشی کردن هست ، آنچنان باشد که هم بدن او را در شرایط درست خودش قرار دهد و هم به خاطر نور کافی ، فرصت و امکان آن را پیدا کند که از دقت و ظرافتی در کارش برخوردار باشد و بتواند بهره مند شود.
معلوم هست که در هر خانه ای که این امکان و فرصت وجود دارد حتی کتابخانه ای که جای پنج یا ده جلد کتاب که در یک یا دو قفسه ی آن وجود داشته باشد را حتما باید فراهم کرد و اصولا در زندگی کودک حتی قبل از این که او به خواندن تمایلی و یا امکانی داشته باشد ، باید در صفحه ذهن او همیشه کتاب ، آن هم با حروف برجسته ی مشخصی که بعدا برایش معنی دار خواهد بود را همیشه در اتاق خودش یا در اتاق بازی اش داشته باشد.
منبع : کتاب پرورش ، تعلیم و تربیت 3 تا 7 سالگی
شرایط اتاق کودک و محیط اطراف او
سیسمونی و اتاق نوزادسیسمونی و اتاق نوزاد

سیسمونی و اتاق نوزاد تهیه سیسمونی و آماده کردن اتاق نوزاد ، مستلزم وقت و هزینه زیادی است. قبل از آوردن نوزاد از زایشگاه ، وسایل زیادی برای خرید وجود دارد. والدین سعی میکنند تا آن جا که وضع مالی شان اجازه می دهد ، برای استقبال از نوزاد ، اتاق او را آماده کنند. سیسمونی و اتاق نوزاد


اتاق کودک سه سالهاتاق کودک سه ساله

اتاق کودک سه ساله اتاق کودک یک محل چند منظوره است. مرکزی است برای بازی ، صحنه ای برای نمایش ، جزیره ای استوایی و گرم و مخفیگاهی سری و محلی برای مسابقات و پروژه های هنری و خیال پردازی های آرزومندانه که شبها به محلی امن و حفاظت شده برای خواب تبدیل می شود. یک اتاق چگونه میتواند تمام این کاربردها را داشته باشد؟ اتاق کودک سه ساله


مشکل بهم ریختگی اتاق کودکانمشکل بهم ریختگی اتاق کودکان

مشکل بهم ریختگی اتاق کودکان والدین و بچه ها معمولا در مورد اتاق های بهم ریخته و نا مرتب با هم جر و بحث میکنند چون والدین میخواهند همه ی وسایل سر جای خود و با نظم و ترتیب باشد ولی برای بچه ها این چیز مهمی نیست. مشکل بهم ریختگی اتاق کودکان


به فرزندتان اجازه دهید اتاقش را خودش تزئین کند !به فرزندتان اجازه دهید اتاقش را خودش تزئین کند !

به فرزندتان اجازه دهید اتاقش را خودش تزئین کند ! خصوصی ترین مکان برای بچه ها اتاق خواب آنهاست. مسلما آنها میخواهند اتاقشان خصوصی و متعلق به خودشان باشد اما والدین در این مورد تردید دارند که آیا درست است که بیش از حد لزوم به فرزند خود آزادی بدهند و یا به نظریاتش اهمیت بدهند و معمولا به آنها میگویند : (( دیوار اتاقت باید سفید باشد و با بقیه ی دیوارهای خانه هماهنگ باشد)) ، (( آن پوسترهایی که به دیوار اتاقت چسبانده ای خیلی زشت است باید آنها را پاره کنی.))

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران