کودک آنلاین

موضوع مقاله : کودکان و خانواده

دسته بندی : کودکان و خانواده

1
دادن پول به عنوان پاداش کودکان
دادن پول به عنوان پاداش کودکان پاداش ها بهتر است که متنوع باشد. یعنی فقط به یک پاداش بسنده نکنیم. امتیازاتی به او بدهیم برای انجام کارها و یا فرصتی برای بازی با پدر و مادر و یا اوقات خاصی که او آرزوی داشتن آن را دارد. دادن پول به عنوان پاداش کودکان

دادن پول به عنوان پاداش به کودکان
پاداش ها بهتر است که متنوع باشد. یعنی فقط به یک پاداش بسنده نکنیم. امتیازاتی به او بدهیم برای انجام کارها و یا فرصتی برای بازی با پدر و مادر و یا اوقات خاصی که او آرزوی داشتن آن را دارد.
در این باره تنها یک پاداش است که میتواند نسبتا هم ثابت باشد و هم به نظر می رسد که در برخی از شرایط برای بعضی از بچه ها شاید بهترین پاداش باشد و آن پول است.
برخلاف تصور ، در دنیایی هستیم که باید نگاهی واقع بینانه به موضوع پول داشته باشیم. از آنجا که در طول تاریخ بیشتر ارتباطات به صورت مبادله و تهاتری یا پایاپای بوده و از آنجا که اصولا مسئله ی داشتن پول از آنِ کسانی بوده که بیش از آنچه که احتیاج داشتند ، در اختیار داشتند.
سبب شده است که نگاهی بد و منفی نسبت به پول و یا این که اصلا پول خوب یا بد هست و یا به عنوان پاداش از آن استفاده کنند ، در بیشتر خانه ها وجود داشته باشد.
در حالی که پول علاوه بر جنبه های دیگر و وسیله ی مبادله و معامله و حفظ دارایی های ، به نوعی قدرت خرید کلی و توانایی به جهت رفع احتیاجات و خواسته ها و به وجود آوردن تعادل و آرامش و لذت کلی و توانایی به جهت رفع احتیاجات و خواسته ها و به وجود آوردن تعادل و آرامش و لذت مادی و مالی است ، حتی زمانی که به مسائل معنوی و روحانی کشیده می شود ، همچنان شما عنصر و عامل پول را درگیر می بینید.
ضمنا فرزند ما مشاهده می کند که دکتر یا پزشک او ، معلم او ، مرکزی که خرید می کند ، کسی که به او اسباب بازی یا غذا می دهد ، همه و همه در مقابل و به ازای آن پول دریافت می کنند. بنابراین در جهانی زندگی میکند که پول به نوعی سنبل و نماینده ی بسیاری از روابط پذیرفته شده و دوستانه و محترمانه ی انسانی است.
نکته :
به نظر می رسد که دادن پول به بچه ها در بسیاری از موارد نه تنها مانعی ندارد ، بلکه برای بعضی شاید بهترین باشد. البته پول باید به اندازه باشد و با توجه به نوع خریدی باشد که فرزند انجام می دهد.
کوشش باید در این مسیر و جهت باشد که فقط کمی از آن را ذخیره یا پس انداز کند و بقیه را مصرف کند ( نه این که آن را نگه دارد) و بعدا او را آزاد بگذاریم که با پول خودش آنچه را که میخواهد ، تهیه کند حتی اگر در این باره اشتباه می کند.
درست است که اگر کار بسیار غلط و بدی کرد باید مانع او شد ولی اگر پولی را که یک هفته یا یک ماه به دست آورده و خرج چیزی می کند که حتی بعد از مدتی پشیمان می شود ، باید این فرصت را به او بدهیم تا متوجه شود که تصمیم گیری او ، ارزیابی او با اشکالاتی همراه بوده است و از این به بعد متوجه و مواظب باشد.
آنچه که مورد نظر ماست ، فقط از این طریق به دست می آید ، یعنی قدر پول را دانستن و به درستی و به موقع از آن استفاده کردن .
البته اگر دیدیم که با غم و اندوه بسیار شدیدی رو به رو شده است ، میتوانید کمی از آن خسارت و اشتباه او را جبران کنید. اما باید به او اجازه و فرصت بدهیم که پول خودش را از آنِ خودش بداند ، گرچه ممکن است ما توصیه هایی داشته باشیم ولی اگر در این باره او اصراری داشت ، حتی به مصرف بیهوده ی پول ، به او اجازه ی چنین کاری را بدهیم.
اگر از آنچه که انجام داده است ، خوشحال و راضی است ، گفت و گوی ما به آخر رسیده است . اگر ناراضی بود ، کمک کنیم که از این به بعد انتخاب بهتری کند. بنابراین امید این است که این تصور و توهم را در این زمینه که از پول نباید استفاده کرد ، به دور بریزیم.
منبع : کتاب پرورش ، تعلیم و تربیت 3 تا 7 سالگی
دادن پول به عنوان پاداش به کودکان

پاداش و انتقاد ابزار موثر برای اعمال کودکانپاداش و انتقاد ابزار موثر برای اعمال کودکان

پاداش و انتقاد ابزار موثر برای اعمال کودکان پاداش وسیله ای مطمئن و موثر برای بالا رفتن سطح آگاهی ، فرمانبرداری ، اخلاق ، خلاقیت و.... کودکان می باشد. پاداش نباید جنبه ی باج خواهی یا رشوه گیری به خود بگیرد به طوری که کودک بداند از جانب والدین و مدرسه آنچه شایستگی آن را دارد ، دریافت می کند. پاداش و انتقاد ابزار موثر برای اعمال کودکان


اگر کودکان با تشویق زندگی کنند، اعتماد به نفس را می آموزنداگر کودکان با تشویق زندگی کنند، اعتماد به نفس را می آموزند

اگر کودکان با تشویق زندگی کنند، اعتماد به نفس را می آموزند کودک آنلاین: ریشۀ واژۀ تشویق، دل دادن است. وقتی ما از صمیم قلب کودکانمان را تشویق می کنیم، به آنان شهامت می بخشیم. این وظیفۀ ماست که آنان را، وقتی در حال بهبود بخشیدن به مهارت ها و اعتماد به نفسی هستند که به آن نیاز دارند تا روی پای خود بایستند، کمک و پشتیبانی کنیم.


تشویق مناسب برای کودکانتشویق مناسب برای کودکان

تشویق مناسب برای کودکان به کلامی یا رفتاری که والد یا مربی می کند تا رفتار خوب کودک بیشتر شود تشویق می گویند. پاداش امتیازی است که پس از انجام رفتار مثبت به کودک تعلق می گیرد. پاداش همیشه جایزه و اسباب بازی نیست. ممکن است لبخند مادر یا در آغوش گرفتن کودک پاداش محسوب شود. تشویق باید به گونه ای باشد که تکرار یک رفتار را افزایش دهد. تشویق مناسب برای کودکان


نگرش‌های خاصِ مرتبط با تشویق کودکاننگرش‌های خاصِ مرتبط با تشویق کودکان

نگرش‌های خاصِ مرتبط با تشویق کودکان یک دیدگاه نسبتاً رایج این است که سال‌ها طول می‌کشد تا بچه‌ها بتوانند تصمیم‌گیرنده‌های مسئولی شوند. افرادی که این را باور دارند احتمالاً خواهند گفت که طی اولین سال‌های زندگی کودکان (ازنظر برخی، این دوره تا زمانی که بچه‌ها به 18 یا 21 سالگی می‌رسند، طول می‌کشد!) والدین باید در بیشتر موارد جای بچه‌ها تصمیم بگیرند. نگرش‌های خاصِ مرتبط با تشویق کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران