کودک آنلاین

موضوع مقاله : کودکان و خانواده

دسته بندی : کودکان و خانواده

0
کودک بی شرم
کودک بی شرم بیشتر والدین این عبارت را برای کودکان زیر شش سال به کار نمی برند اما به گونه ای با فرزندان خود رفتار می کنند که زمینه ساز آن می شوند. کودک بی شرم خود به خود به وجود نمی آید ، بلکه این والدین هستند که با مدیریت نادرست و رفتارهای ناخواسته چنین شخصیتی را در کودک پرورش می دهند. کودک بی شرم

کودک بی شرم
بیشتر والدین این عبارت را برای کودکان زیر شش سال به کار نمی برند اما به گونه ای با فرزندان خود رفتار می کنند که زمینه ساز آن می شوند. کودک بی شرم خود به خود به وجود نمی آید ، بلکه این والدین هستند که با مدیریت نادرست و رفتارهای ناخواسته چنین شخصیتی را در کودک پرورش می دهند.
این کودکان طی روند رشد مشکلات بسیاری را برای خود و والدین ایجاد می کنند. آنها هرگز استانداردهای والدین را رعایت نمی کنند و در مقایسه با کودکان دیگر وظایف خود را انجام نمی دهند.
والدین نیز با استفاده مکرر از این عبارت ناراحتی و عصبانیت خود را ابراز می کنند.
نکته ی دیگری که نشان دهنده ی بی اطلاعی والدین است آن است که چنین رفتارهایی را تلویحا ارثی می دانند و گمان می کنند در تغییر شرایط کودک ناتوانند.
البته اظهار نظر را برای توجیه رفتارهای خود مطرح می کنند. از نظر من میتوان دلایل بسیار موجه تری را برای تناسب نداشتن رفتار این گونه کودکان با الگوها و انتظارات خانواده بیان کرد.
علت آن است که این کودکان به قدری منزوی میشوند که احساس بی کفایتی و بیهودگی می کنند و دیگر انگیزه ی کافی برای انجام دادن کارهایشان ندارند یا آن قدر عصبانیت و سرکشی را در درون حس می کنند که دیگر زحمت انجام دادن کاری را به خود نمی دهند.
به ندرت میتوان نمونه هایی را یافت که در آن والدین ناخواسته فرزند خود را منزوی کنند. انزوا نمودهای گوناگونی دارد از اجبار کودک گرفته تا غفلت از او.
وقتی کودک به توجه والدین نیاز داشته باشد و چنین توجهی را دریافت نکند ، یا وقتی والدین مدام به توانایی های فرزندشان تردید داشته باشند به تدریج احترام ناچیز خود را به تمایلات کودک القا می کنند.
پس در واقع میتوان گفت آن ها فرزند خود را منزوی می کنند. کودکی که محبوب بودن و خواسته شدن را لمس کند ، احساس خواهد کرد که والدینش حامی او هستند. او حس می کند والدینش خواسته های او را درک و برای موفقیتش تلاش می کنند.
اما کودک منزوی احساس می کند عامل ناامیدی همیشگی والدین خود است ؛ او همچنین ممکن است به دلیل تحمیل های مکرر والدینش عصبانی و سرخورده شود.
درک و پذیرش انزوای کودکان برای والدین بسیار دشوار است. ما در دنیایی زندگی می کنیم که همیشه به ما می آموزد فرزندان خود را به عنوان موهبت های الهی ، عاشقانه دوست داشته باشیم.
البته کودکان بیشتر به مراقبت های فیزیکی محض نیازمندند. این ما هستیم که با چگونگی مراقبت از فرزندانمان ، نگرش پذیرش یا انزوا را به آنها منتقل می کنیم.
منبع : کتاب الفبای مراقبت از کودک
کودک بی شرم

کودک جسور و بی پرواکودک جسور و بی پروا

کودک جسور و بی پروا کودک آنلاین: جسارت در کودکان بسته به شرایط کودک، هم یک ویژگی مثبت و هم یک ویژگی منفی در آنان است. بعضی از بچه های عصبانی و پرخاشگر، کودکان دیگر را کتک می زنند، ولی بعضی دیگر سعی می کنند از این انرژی در راه درستی استفاده کنند. کودک جسور و بی پروا


کودک مغرور و خودخواهکودک مغرور و خودخواه

کودک مغرور و خودخواه وقتی کودک به مدرسه می رود ، پدر و مادر و معلمان از او انتظار دارند که او بیشتر به دیگران توجه کند والدین و مربیان تلاش می کنند به کودک یاد بدهند که به فکر دیگران باشد. در طول سال های اولیه زندگی ، کودک بسیار خود محور است و فقط به خودش فکر میکند و به دیگران توجه ندارد. کودک مغرور و خودخواه


ادب کودکان – بخش چهارم ادب کودکان – بخش چهارم

ادب کودکان معذرت خواهی به‌کودک کمک می‌کند ، که مسئولیت کارهایش‌را بپذیرد ؛ و برای اصلاح آنها بکوشد. معذرت خواهی و طلب بخشش روابط شکسته‌را به‌هم پیوند می‌دهد. آگاهی‌از زمان درست معذرت خواهی به‌کودک برای موفقیت در زندگی کمک می‌کند .‌از روش های زیر بهره ببرید : ادب کودکان


کودک چهار ساله پرخاشگرکودک چهار ساله پرخاشگر

کودک چهار ساله پرخاشگر کودک آنلاین: در چهار سالگی، کودکان تازه شروع به کنترل امیال خود کرده‌اند اما بعضی از کودکان نسبت به دیگران زمان بیشتری برای یادگیری این مهارت‌ها لازم دارند، این کودکان بی‌نهایت پرخاشگر هستند. کودک چهار ساله پرخاشگر

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران