کودک آنلاین

موضوع مقاله : کودکان و خانواده

دسته بندی : کودکان و خانواده

0
6 گام لازم برای اجرای قوانین حد و مرز در مورد فرزندان – بخش دوم
در محیط خارج از خانه ارتباط‌هایی خوب و حمایت کننده برقرار کنید، حتی اگر ارتباط با همسر خودتان باشد. کمک کردن به‌فرزندتان در شکل‌گیری مرزهای ذهنی او، در نهایت به‌رشد عاطفی و معنوی او کمک خواهد کرد، اما پیشرفت هرگز در خلاء شکل نمی‌گیرد

6 گام لازم برای اجرای قوانین حد و مرز در مورد فرزندان
گام دوم: از دیگران کمک بگیرید
در محیط خارج از خانه ارتباط‌هایی خوب و حمایت کننده برقرار کنید، حتی اگر ارتباط با همسر خودتان باشد. کمک کردن به‌فرزندتان در شکل‌گیری مرزهای ذهنی او، در نهایت به‌رشد عاطفی و معنوی او کمک خواهد کرد، اما پیشرفت هرگز در خلاء شکل نمی‌گیرد. این کاری سخت و ناراحت کننده است و حتی می‌تواند شما را تا مرز جنون سوق دهد.
بسیاری از والدین در مبارزه بر سر رعایت حد و مرز به‌آسانی بازنده می‌شوند، چرا که شدت مقاومت فرزندشان آنها را فرسوده می‌کند. فرزندشان درک می‌کند که قرار است چیزی را از دست دهد و به‌همین دلیل به‌همه چیز چنگ میزند تا موقعیت خود را حفظ کند.
او تمام ذکاوت خود را به‌کار می‌گیرد تا این احساس را در شما به‌‌وجود آورد که در مورد او منصفانه برخورد نکرده‌اید یا او را آزرده‌اید. در این شرایط واقعیت‌های وجودی و ارادۀ شما به‌شدت تحت آزمایش قرار می‌گیرند.
اگر قرار باشد والدین این مشکلات را به‌تنهایی از پیش پای خود بردارند، ممکن‌است از آن دست بکشند و تسلیم شوند و بگویند: تو برنده شدی.
اما اگر افرادی در کنارتان باشد که شما را سرزنش نمی‌کنند و در طول مبارزه همراه شما هستند و برای انجام کار درست روی شما حساب می‌کنند، می‌توانید سر حرف خود محکم بایستید. مطمئن باشید که اگر می‌توانستید به‌تنهایی یا با کمک همسرتان از عهدۀ این کار برآیید، احتمالاً تا الآن به‌هدف خود دست یافته بودید.
یک گروه تربیت کودک بیابید یا گروهی از همسایه‌ها را دور هم جمع کنید. در این جلسات در مورد اسرار، روش‌ها و موقعیت‌ها و شکست‌های تربیت کودک تبادل نظر کنید. شاید بتوانید از کتاب‌هایی که دربارۀ حد و مرزهای کودکان تالیف شده‌اند برای کمک به‌شکل‌گیری تجربه‌های یادگیری خود استفاده کنید.
گام سوم: حد و مرزهای مربوط به‌خود را به‌مرحلۀ عمل درآورید
قبل از آنکه تعلیمات خود را در رابطه با مرزهای مربوط به‌فرزندتان آغاز کنید، آنها را در مورد خود اجرا کنید. کودکان قادرند به‌طرزی اعجاب‌انگیز و به‌خوبی، فریبکاری را حس کنند.
آنها به‌اندازۀ کافی روی زمین زندگی نکرده‌اند که بتوانند دربارۀ آنچه می‌بینند به‌راحتی به‌خود دروغ بگویند. آنها سریع می‌فهمند که شما چه‌زمانی آدم ریاکاری می‌شوید یا از آنها می‌خواهید کاری را انجام دهند که خود انجام نمی‌دهید. اما جدای از این موارد، همۀ ما نیاز داریم حد و مرزهای خود را در زندگی به‌مرحلۀ عمل درآوریم و مورد تجدیدنظر قرار دهیم.
ما بسیاری از والدین را می‌شناسیم که از تعارضات موجود در ارتباط با مرز ورشکستی‌های فرزندان خود به‌عنوان فرصتی برای پرورش عواطف و معنویات در وجود خویش بهره برده‌اند. چیزهای بسیار اندکی می‌توانند ما را به‌سرعت از پای درآورند تا یک کودک خارج از کنترل را.
این حقیقت تحقیرکننده، ناراحت کننده و خرد کننده، ما را مجبور می‌کند که هم به‌درون خودمان نظر کنیم و هم به‌خداوند و قذرت لایتناهی او متوسل شویم.
این گام از شما می‌خواهد که علاوه بر توجه به‌مرزهای خود، شیوۀ زندگی خود را هم ارزیابی کنید. لازم است برای برقراری ارتباط با خداوند و رشد معنوی و عاطفی سخت تلاش کنید و شخصیت خوبی را درون خود پرورش دهید.
شما به‌همۀ آن چیزهایی نیاز دارید که به‌شما کمک می‌کنند بهتر زندگی کنید. شما به‌دوستانی نیاز دارید که آسایش و حمایت را برایتان به‌ارمغان بیاورند و شما را با ضعف‌ها و خودخواهی‌هایتان روبه‌رو کنند.
رشد کردن برای کودک کاری دشوار است؛ آن هم در شرایطی که کودک در کنار والدینی زندگی کند که خودشان نمی‌خواهند پیشرفتی داشته باشند. از آن گروه والدینی نباشد که برای کمک به‌فرزندان خود برای رسیدن به‌کمال، از مدرسه و مکان‌های مذهبی کمک می‌طلبند.
فرزندتان انتظار دارد که شما برایش الگویی از تلاش باشید و فرد با صداقتی که برای شناخت خداوند و دیگران تلاش می‌کند. اگر می‌خواهید مزرعۀ سرسبزی داشته باشید، عاقلانه است که از شخصی بپرسید که چگونه باید از آن نگهداری کنید و گیاهانش را پرورش دهید.
بعضی از والدین شروع به‌عملی کردن مرزهای درونی خود می‌کنند و درمی‌یابند که دادن پاسخ منفی به‌همسران، رؤسا و دوستان‌شان تا چه حد سخت است. آنها درمی‌یابند که چرا فرزندان‌شان آنها را درهم می‌شکنند.
این والدین در یک گروه حمایتی قرار می‌گیرند و شروع به‌تقویت توانایی‌های خود می‌کنند. آنها کنترل بیشتری نسبت به‌زندگی خود پیدا می‌کنند و دیگر از ایجاد تعارض و احساس گناه نمی‌ترسند و ناگهان همه چیز در مورد فرزندان‌شان رو به‌بهبود می‌رود.
منبع: کودک و حد و مرزهایش

6 گام لازم برای اجرای قوانین حد و مرز در مورد فرزندان – بخش اول6 گام لازم برای اجرای قوانین حد و مرز در مورد فرزندان – بخش اول

اجرای قوانین حد و مرز : لازم است با این 3 واقعیت آشنا شوید. اول اینکه، این مشکل واقعاً وجود دارد: فرزندتان کامل نیست. شاید این واقعیت بسیار ساده، مستلزم ایجاد رفتارها یا نگرش‌هایی باشد که باید در وجود فرد شکل گیرد، و یا در سطحی جدی‌تر درگیر شدن پلیس باشد.


شناساندن مقررات و حد و مرزها به کودکانشناساندن مقررات و حد و مرزها به کودکان

شناساندن مقررات و حد و مرزها به کودکان کودک آنلاین: مهمترین چیزهایی که بچه ها از والدینشان می خواهند اول محبت و سپس نظم است. یکی از اصلی ترین روش های ایجاد نظم در زندگی کودکان انتظارات مربوط به رفتار مناسب و نیز محدودیت هایی است که برای آزادی آنان نیاز دارند. شناساندن مقررات و حد و مرزها به کودکان


دلیل استفاده از چارچوب و حد و مرز برای کودکاندلیل استفاده از چارچوب و حد و مرز برای کودکان

دلیل استفاده از چارچوب و حد و مرز برای کودکان - تعیین حدود، به شما فرصت می دهد محدودیت هایتان را بیان کنید، شرایط موجود را برای فرزندتان شرح دهید و او را از وجود یا عدم وجود امتیازات خاصی که مدنظرش هستند مطلع نمایید.


تفاوت حد و مرزها با توقعات برای کودکانتفاوت حد و مرزها با توقعات برای کودکان

تفاوت حد و مرزها با توقعات برای کودکان - چارچوب به دنبال ایجاد نتیجۀ مثبت است و خواستۀ فرزندتان را به عنوان خواستۀ شما گره می زند، در حالی که توقع روی خواستۀ شما به عنوان والد متمرکز است.

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران