کودک آنلاین

موضوع مقاله : کودکان و خانواده

دسته بندی : کودکان و خانواده

2
داشتن فرزندان دوقلو و فرصتی برای همسر بودن
داشتن فرزندان دوقلو و فرصتی برای همسر بودن تولد فرزندان دوقلو پویایی خانواده را متحول میکند. بسیاری از همسران برای تغییراتی که در روابطشان به دنبال تولد دو کودک روی می ده آمادگی ندارند. داشتن فرزندان دوقلو و فرصتی برای همسر بودن

داشتن فرزندان دوقلو و فرصتی برای همسر بودن
تولد فرزندان دوقلو پویایی خانواده را متحول میکند. بسیاری از همسران برای تغییراتی که در روابطشان به دنبال تولد دو کودک روی می ده آمادگی ندارند.
واکنش هر شخص به تغییر ، استرس ، کم خوابی و احتمالا تغذیه ی ناکافی منحصر به خود اوست. نمیتوانید واکنشتان را به این وضعیت برنامه ریزی کنید.
یکی از بخش های مهم پویایی هر خانواده رابطه ی میان مادر و پدر است. در بحبوحه ی برنامه ریزی برای دو کودک ممکن است روابط همسری خود را از خاطر ببرید. می پندارید چند هفته بعد از تولد نوزادان دوقلو این روابط به طرز معجزه آسایی به شکل طبیعی خود برمی گردند ولی این پندار معمولا واقع بینانه نیست.
مراقبت از دو کودک وقت بسیار زیادی می گیرد. میتواند تمام توان جسمی و روحی والدین را تحلیل برد. هر روز آنقدر موارد مختلف پیش می آیند که روابط همسری شما در آن میانه گم میشود.
معمولا پدران زودتر از مادران متوجه این نقیصه میشوند زیرا بدن و عواطف ایشان از بارداری و زایمان متاثر نشده و کمتر پدری مراقب اصلی کودکان است.
هنگام ارزیابی موقعیتی که گمان می برید در رابطه تان دارید موارد زیر را به خاطر داشته باشید. این موارد قاعدتا کمک میکنند تا در مورد هر گونه احساس منفی قضاوت صحیح تری داشته باشید.
بهبودی مادر پس از بارداری و زایمان دوقلویی بیشتر طول میکشد. این امر به ویژه در مورد زایمان سزارین صدق میکند.
مادری که تمام روز مشغول مراقبت از نوزادان و کودکان خردسال است اغلب احساس می کند (( از لمس شدن اشباع شده است)). در بیشتر ساعات روز در تماس جسمی با حداقل یک انسان دیگر است و شاید در پایان روز از تماس بیشتر یا عشق ورزی با همسرش لذت نبرد.
اشتیاق ها و نیازهای جسمی مردان پس از تولد دوقلوها زیاد تغییر نمیکند. بدن آنها دستخوش تغییرات عظیم نشده است. در مدت کوتاهی به سرکار و روال روزانه ای که به آن عادت دارند برمیگردند.
بسیاری از شوهران نیاز شدیدی دارند که همانند قبل از تولد دوقلوها با همسرانشان ارتباط داشته باشند و هم بستر شوند. هر دو زوج باید برای برآوردن نیازهای جسمی و عاطفی یکدیگر به توافق برسند. مثلا هم بستری طبق همان زمان بندی و با همان شرایط پیش از تولد دوقلوها واقع بینانه نیست.نیازهای جسمی و عاطفی هر شخصی با شخص دیگر و هر زوج با زوج دیگر فرق میکند. یکدیگر یا خودتان را با هیچکس دیگری مقایسه نکنید. کاری را که برای شما درست است انجام دهید.
گفتگو کلید زندگی سعادتمندانه پس از تولد دوقلوهاست. هر یک از والدین باید نیازهای خود را بر دیگری معلوم کند. وقتتان محدود است پس برای این که به همسرتان نشان دهید که هنوز برایش اهمیت قائلید ابتکار به خرج دهید. . تمام توصیه های زیر را سایر والدین دوقلوها به کار گرفته اند.
زیاد بگویید (( دوستت دارم)). این کار تقریبا هیچ زحمتی ندارد و همیشه شدنی است.
روزی یک بار هم و غم خود را به کار گیرید تا کاری از سر توجه برای همسرتان انجام دهید. خانمی که تازه مادر شده بود هر روز شوهرش را بیدار می کرد و قهوه ی صبح و روزنامه اش را در تختخواب برایش می آورد. باقی روز هر اتفاقی می افتادر در هر حال آن آقا احساس محبوب بودن می کرد.
او هم عوض کردن پوشک ها را به عهده گرفت. شاید این کار به اندازه ی اولی به نظر رمانتیک نرسد ولی آن خانم می گفت که وقتی شوهرش چنین وظیفه ی بی اجری را انجام می دهد قطعا اثبات عشقش به او به شمار می آید.
هیچ چیزی را فرض نکنید. منظورتان را به نحوی بیان کنید که تهدید آمیز نباشد. به همسرتان بگویید چه احساسی دارید. ممکن  است هر یک از شما خسته تر یا گرفتارتر از آن باشید که متوجه علائم غیرکلامی دیگری شوید.
با هم به پیاده روی بروید یا حتی اگر هر یک کودکی را در آغوش گرفته اید در نور شمع با هم شام بخورید.
با هم قرار بیرون رفتن بگذارید و مشتاق زمانی باشید که با یکدیگر می گذرانید.
به یکدیگر فرصت بدهید که زمانی را به تنهایی بگذراند. بعضی از شب ها شما برای مراقبت از کودکان بیدار شوید تا همسرتان حتما یک شب تمام بخوابد. مادران این کمک ها را به خوبی درک میکنند و از این بابت قدردان هستند.
در عشق ورزی ابتکار به خرج دهید. تصورات گذشته در مورد زمان یا مکان مناسب را فراموش کنید. والدین خسته دوقلوها آخرشب به ندرت حال و حوصله ای دارند. با هم برای صبح زود قرار بگذارید یا پرستاری بگیرید که بچه ها را به گردش ببرد . حتی عشق ورزی کوتاه هم می گوید: (( دوست دارم)).
همسرانی که برای اولین بار صاحب فرزندان دوقلو میشوند از خود می پرسند که آیا بعد از این هم زندگی ادامه دارد؟ اوایل به نظر می رسد که دوقلوها تمام وقت شما را می گیرند ولی به طور قطع بعد از تولد دوقلوها زندگی ادامه می یابد و حتی به دلیل محبتی که نسبت به هم ابراز میکنید استثنایی تر هم میشود.
منبع : کتاب کلیدهای رفتار با دوقلوها
داشتن فرزندان دوقلو و فرصتی برای همسر بودن
داشتن فرزندان دوقلو و نظم بخشیدن به خانهداشتن فرزندان دوقلو و نظم بخشیدن به خانه

داشتن فرزندان دوقلو و نظم بخشیدن به خانه بزرگ کردن فرزندان دوقلو آن قدر هیجان انگیز و وقت گیر است که نظم و روال خانه به نظر ، بخشی از یک گذشته ی دور می آید. آسوده باشید و از کودکانتان و از نقش جدیدتان به عنوان والدین کودکان دوقلو لذت ببرید. داشتن فرزندان دوقلو و نظم بخشیدن به خانه


فرزندان دوقلو و احساسات پدرفرزندان دوقلو و احساسات پدر

فرزندان دوقلو و احساسات پدر نظر سنجی ها نشان می دهند که ممکن است بعد از شوک و هیجان اولیه ی پی بردن به بارداری دوقلویی همسرتان ، نگران افزایش مسئولیت های مالی خود شوید. با گذشت زمان ممکن است نگران سلامتی همسر و فرزندانتان شوید. فرزندان دوقلو و احساسات پدر


تقویت دلبستگی به کودکان دوقلوتقویت دلبستگی به کودکان دوقلو

تقویت دلبستگی به کودکان دوقلو دوقلوهایتان در هر سنی که هستند از همین امروز به تقویت پیوندهای عاطفی خود با آنها بپردازید. روابط خوب بی مقدمه (( پیش نمی آیند)) . کسانی که در هر رابطه ی بلند مدت سهمی دارند برایش تلاش می کنند. تقویت دلبستگی به کودکان دوقلو


تغییرات جسمی و عاطفی بعد از زایمان دوقلوییتغییرات جسمی و عاطفی بعد از زایمان دوقلویی

تغییرات جسمی و عاطفی بعد از زایمان دوقلویی بلافاصله بعد از زایمان زمان تغییرات فراوان جسمی و روحی است. بدنتان روالش را عوض میکند تا خود را با خروج سریع کودکان تطبیق دهد و آماده ی شیردهی شود. ذهنتان درگیر تلفیق تجربه ی بارداری ، درد زایمان و وضع حمل با واقعیت متولد شدن دوقلوهاست. تغییرات جسمی و عاطفی بعد از زایمان دوقلویی

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران