کودک آنلاین

موضوع مقاله : کودکان و خانواده

دسته بندی : کودکان و خانواده

0
آموزش درس زندگی به کودکان
آموزش درس زندگی به کودکان رفتار درست بچه‌ها را تقویت کنید نه بدرفتاری‌شان را درخواست‌های مؤدبانۀ بچه‌ها را تقویت کنید، نه نالیدن‌ها، فریاد زدن‌ها، کج‌خلقی‌ها یا قهر کردن‌هایشان را. سعی کنید بحث و گفت‌وگوهای آرامی را که در بینتان وجود دارد، چند برابر کنید، نه مجادله کردن، پافشاری و جنگیدن‌هایی که گاه‌وبیگاه بینتان به وجود می‌آید. آموزش درس زندگی به کودکان

آموزش درس زندگی به کودکان
کودک آنلاین: پیروی از ده قانون ساده به شما امکان می‌دهد رفتارهای خوب را در کودک خود تقویت کنید و این رفتار را در آن‌ها به‌صورت عادت درآورید.
•    رفتار درست بچه‌ها را تقویت کنید
 رفتار درست بچه‌ها را تقویت کنید نه بدرفتاری‌شان را درخواست‌های مؤدبانۀ بچه‌ها را تقویت کنید، نه نالیدن‌ها، فریاد زدن‌ها، کج‌خلقی‌ها یا قهر کردن‌هایشان را. سعی کنید بحث و گفت‌وگوهای آرامی را که در بینتان وجود دارد، چند برابر کنید، نه مجادله کردن، پافشاری و جنگیدن‌هایی که گاه‌وبیگاه بینتان به وجود می‌آید.
•    به آن‌ها بیاموزید که قبل از صحبت فکر کنند
همیشه در حین حرف زدن با فرزندانتان از آن‌ها بپرسید: "منظور تو دقیقاً چیست؟ چقدر راجع به این حرف فکر کرده‌ای؟" از او بخواهید که همیشه حرف‌هایش را بسنجد بعد آن‌ها را بر زبان بیاورد؛ اگر به این روش عمل کرد، برای ثابت‌قدم بودنش به او پاداش دهید.
•    از فرزندانتان توقع رفتار خوب داشته باشید
بچه‌ها باید بدانند که شما چه توقعی از آن‌ها دارید و آن‌ها چه توقعی می‌توانند از شما داشته باشند. وقتی بچه‌ها بتوانند پیش‌بینی کنند که عکس‌العمل شما در برابر رفتارشان چگونه خواهد بود، می‌توانند رفتارهای انتخابی خود را بهتر کنند. مطمئن باشید که می‌توانید.
•    به آن‌ها بیاموزید در هر موقعیتی به مقتضای آن موقعیت رفتار کنند
بچه‌هایتان را به شیوه‌ای تربیت کنید که در هر موقعیتی به مقتضای آن موقعیت رفتار کنند. به آن‌ها بیاموزید که تلاش کردن، اساسی‌ترین چیز است. آن‌ها را در موقعیت‌های خوب تشویق کنید. وقتی شما فرزندتان را تشویق می‌کنید، آن‌ها ایمان و اعتماد شما را به خودشان می‌بینید و درنتیجه به خودشان و توانایشان ایمان می‌آورند.
•    وقتی الگوی بدرفتاری را تشخیص دادید، شیوۀ رفتاری‌تان را تغییر بدهید
به فرزندتان قوانین رفتاری حاکم بر خانواده‌تان را بگویید؛ دقت کنید که این قوانین باید مشخص، ثابت و عقلانی باشد. از جدول‌های رفتاری و تعهدات استفاده کنید، موقعیت‌ها و رفتارهای خوبشان را پر رنگ کنید؛ از آن‌ها حمایت کنید و تشویق‌هایتان را هم در این جدول بگنجانید.
•    تنبیه معقول در نظر بگیرید
در برابر بچه‌هایتان از تنبیه‌هایی استفاده کنید که به آن‌ها بیاموزد در برابر اعمال و رفتارشان مسئول‌اند. تنبیه‌های معقول می‌تواند کارساز باشد. این تنبیه‌ها می‌توانند شامل محدود کردن و کوتاه کردن زمان‌های بیرون بودنشان باشند. فراموش نکنید وقتی از دستشان عصبانی هستید به عنوان آن‌ها را تنبیه نکنید!
•    از کودکی به آن‌ها درس زندگی بدهید
وقتی فرزندتان هنوز کوچک هستند، مسئولیت‌پذیری و تصمیم‌گیری را به آن‌ها یاد بدهید. این دروس، آن‌ها را برای دنیای واقعی آماده خواهد کرد. به خاطر داشته باشید که بچه‌ها به محدودیت‌ها، ساختار و قوانینی پایدار و یکنواخت احتیاج دارند.
•    به آن‌ها عشق بورزید
علی‌رغم رفتارهای خوب یا بد فرزندانتان به آن‌ها عشق بورزید و روی نکات مثبت اخلاقی و رفتاری‌شان تمرکز و توجه کنید.
•    بگویید که کار خوب بدون پاداش نخواهد ماند
برای اینکه فرزندتان نسبت به انجام کارهای درست احساس خوبی داشته باشند، باید به آن‌ها بیاموزید، که خودشان در پی به دست آوردن پاداش کار درست خود باشند.
•    محیط و فضای خانوادگی سالم و دلپذیری را ایجاد کنید
استعدادها و توانایی‌هایشان را تأیید کنید و ضعف‌هایشان را بپذیرید و در رفع این ضعف‌ها به آن‌ها کمک کنید. قبول کنید که هیچ‌کس بدون عیب نیست و به آن‌ها فرصت جبران بدهید.

منبع: کودک نابغه و باهوش
آموزش درس زندگی به کودکان

راه های افزایش رفتار خوب در کودکانراه های افزایش رفتار خوب در کودکان

راه های افزایش رفتار خوب در کودکان آیا به یاد دارید که بستن بند کفش ها را به کودکی آموخته باشید. شما نخست به او نشان دادید که این کار را چگونه انجام دهد. سپس از او خواستید که برای نخستین بار این کار را امتحان کند. هنگامی که او مشغول این کار شد شما توجه و تشویق زیادی را نثار او کردید و او این رفتارهای شما را با تلاش جدی تری برای انجام این کار پاسخ داد. راه های افزایش رفتار خوب در کودکان


آموزش رفتار خوب به کودکآموزش رفتار خوب به کودک

آموزش رفتار خوب به کودک کودک آنلاین: بهترین راه برای آموزش رفتارهای خوب به کودک این است که سرمشق او باشیم. با این کار دیگر نیازی نیست به کودک خود چیزی را آموزش دهید. اگر شما فردی خوش رفتار باشید، همۀ کاری که باید انجام دهید این است که خودتان باشید. فرزندتان به سادگی و از طریق تقلید یاد می گیرد که چون شما فردی خوش رفتار باشد.


آموختن رفتار و کار خوب به کودکآموختن رفتار و کار خوب به کودک

آموختن رفتار و کار خوب به کودک آموختن رفتار و کار خوب به جای بازداشتن کودک از رفتار و کار بد . آموختن رفتار و کار خوب به کودک

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران