کودک آنلاین

موضوع مقاله : کودکان و خانواده

دسته بندی : کودکان و خانواده

0
تقسیم وظایف نگهداری از نوزاد بین والدین
تقسیم وظایف نگهداری از نوزاد بین والدین ورود کودک جدید به خانواده در عین حال که شادی آفرین است ، میتواند روال عادی زندگی را زیر و رو کند . لباس ها و ظرف هایی که باید شسته شوند و از همه مهمتر نداشتن وقت و انرژی کافی برای انجام دادن تمامی کارها ، شرایط دشواری را ایجاد می کند. تقسیم وظایف نگهداری از نوزاد بین والدین

تقسیم وظایف نگهداری از نوزاد بین والدین
ورود کودک جدید به خانواده در عین حال که شادی آفرین است ، میتواند روال عادی زندگی را زیر و رو کند . لباس ها و ظرف هایی که باید شسته شوند و از همه مهمتر نداشتن وقت و انرژی کافی برای انجام دادن تمامی کارها ، شرایط دشواری را ایجاد می کند.
سعی کنید فشار حاصله از این کارهای اضافی را با همسرتان تقسیم کنید و با توافق در مورد وظایف و مسئولیت های اداره ی خانه ، نظم را دوباره به محیط خود برگردانید :
مراحل و گام ها
1 . در مورد نوع کمکی که به آن احتیاج دارید ، خیلی شفاف با همسرتان صحبت کنید. از فعل های مثبت برای بیان نیازتان به کمک ، استفاده کنید. مثلا بگویید : (( من میخواهم هر کدام به نوبت بچه را حمام کنیم ، چون حمام کردن او هر شب واقعا برای من سخت است . ))
2 . دیدگاه و نظراتتان را درباره ی نگهداری و پرورش کودک ، با همسرتان مورد بحث بگذارید . البته این کار را در حضور کودک انجام ندهید . این موضوع ممکن است باعث شگفتی تان شود وقتی ببینید که دیدگاه شما در مورد تربیت کودک تا چه حد با عقاید همسرتان متفاوت است .
3 . لیستی از مسئولیت هایی را که به عنوان والدین به عهده دارید و همچنین لیستی از کارهای خانه تهیه کنید. به لیستتان مواردی را که میخواهید نسبت به کودکتان سخت گیری نمایید ، بیفزایید.
از خودتان بپرسید چه کارهایی در رابطه با نگهداری و مراقبت از کودک باید به صورت روزانه و یا هفتگی انجام شود؟ از چه نوع تنبیه هایی در مورد کودکتان میخواهید استفاده کنید ؛ وقتی کار اشتباهی انجام داد ، به او می گویید که به گوشه ای برود و در مورد کارهایی که انجام داده فکر کند و یا این که از تنبیه بدنی در مورد او استفاده می کنید.

4 . در مورد مواردی از لیستتان که نیاز به اقدام ضروری و فوری از جانب شما دارد ، بحث کنید. در مورد کارهای نوشته شده در لیست و همچنین در مورد نوع روش های تنبیهی تان با هم به توافق برسید و موارد انتخابی تان را مشخص کنید.
5 . کارهای خانه را با توافق به طور مساوی بین هم تقسیم کنید. اگر فرزند بزرگتری در خانه دارید و سن او اجازه می دهد ، او را نیز در تقسیم کارهای خانه شرکت دهید.
6  . سعی کنید در مورد روش تنبیهی تان به نقطه نظر مشترکی برسید و به طور یکسان عمل کنید .
از قبل تصمیم بگیرید در شرایط مختلف چگونه میخواهید با کودکتان رفتار کرده و اوضاع را اداره کنید. در این گونه شرایط همواره از یکدیگر پشتیبانی نمایید.
7 . زمان هایی را به رابطه ی دو نفره ی خود اختصاص دهید. با هم بیرون بروید و برنامه های تفریحی دو نفره ترتیب دهید. بودن در نقش پدری و مادری میتواند گاهی اوقات بسیار خسته کنند و طاقت فرسا شود.
به یاد داشته باشید اگر فرزندان تان در کنار شما هستند ، این به خاطر عشق و علاقه ای است که شما به یکدیگر و به خانواده تان دارید. پس اصلا از اینکه گاهی اواقت زمانی را به تفریح با یکدیگر بگذرانید ، احساس پشیمانی و شرمندگی نکنید.
میتوانید از یک پرستار قابل اعتماد برای نگهداری از بچه ها در زمان هایی که در خارج از خانه هستید ، استفاده کنید. مطمئن باشید که بچه ها عدم حضور شما را احساس نکرده و خیلی زود به کمک پرستار به خواب می روند.
نکات مهم
از تهیه ی لیست جداگانه درباره ی کارها و مسئولیت هایی که به دوش دارید و سپس جر و بحث و مناظره درباره آنها خودداری کنید.
با همسرتان در رابطه با تصمیم های گرفته شده همسو باشید. اگر تصمیمی که گرفتید ، نتیجه ی مطلوبی در پی نداشت حتما همسرتان را در جریان بگذارید. اگر کودک شما سخت گیری بیش از حد همسرتان را نسبت به شما ببیند ، دیگر احترام قبلی را برای او قائل نخواهد بود.
اگر شما یا کودکتان به هر صورتی توسط همسرتان مورد آزار و اذیت قرار گرفتید ، حتما از مشاوره های تخصصی در این باره استفاده کنید.
منبع : کتاب نگاهی نو به پرورش ذهنی کودک
تقسیم وظایف نگهداری از نوزاد بین والدین
نگهداری و پرورش نوزاد استثنایینگهداری و پرورش نوزاد استثنایی

نگهداری و پرورش نوزاد استثنایی یکی از عوامل مهم در رشد و تعالی والدین ، تربیت و اداره فرزندان است. این موضوع در نگهداری و پرورش فرزند استثنایی که نیاز بیشتر و متفاوتی دارد ، مصداق بهتری پیدا می کند. نگهداری و پرورش نوزاد استثنایی


روش های نگهداری از دو کودکروش های نگهداری از دو کودک

روش های نگهداری از دو کودک هنگام بازگشت به کار باید درباره ی نحوه نگهداری از کودکان خود تصمیم بگیرید. شاید در مورد فرزند اول نیز با این مشکل رو به رو شده اید و نباید فکر کنید که در این نوبت راه حل آن آسانتر خواهد بود. روش های نگهداری از دو کودک


وقتی دیگران از فرزند شما نگهداری میکنندوقتی دیگران از فرزند شما نگهداری میکنند

وقتی دیگران از فرزند شما نگهداری میکنند زمانی که تصمیم گرفته اید نگهداری از فرزندتان را به یکی از نزدیکان یا پرستارش بسپارید تعیین روال مشخص روزانه و وضع قواعد معین بسیار مفید و مثمر ثمر خواهد بود. وقتی دیگران از فرزند شما نگهداری میکنند


نگهداری کودک از خواهر و برادر کوچکترنگهداری کودک از خواهر و برادر کوچکتر

نگهداری کودک از خواهر و برادر کوچکتر کودک آنلاین: نگهداری از بچۀ کوچکتر تجربه ای بسیار جالب برای نوجوانان است و کودکانی که به رشد فکری و عقلی لازم رسیده اند، می توانند از بچه های کوچکتر از خود مواظبت کنند. نگهداری کودک از خواهر و برادر کوچکتر

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران