کودک آنلاین

موضوع مقاله : کودکان و خانواده

دسته بندی : کودکان و خانواده

0
زمان بیشتری را با فرزندانتان بگذرانید
زمان بیشتری را با فرزندانتان بگذرانید در اکثر اوقات، افراد خانواده مشغول به کار هستند. والدین تمام‌روزهای هفته را مشغول کار، ملاقات با دیگران، بردن و آوردن بچه‌ها به مدرسه و کلاس‌های فوق‌برنامه، کارهای روزمره، انجام کارهای کوچک و خدمات داوطلبانه هستند. زمان بیشتری را با فرزندانتان بگذرانید

زمان بیشتری را با فرزندانتان بگذرانید
کودک آنلاین: در اکثر اوقات، افراد خانواده  مشغول به کار هستند. والدین تمام‌روزهای هفته را مشغول کار، ملاقات با دیگران، بردن و آوردن بچه‌ها به مدرسه و کلاس‌های فوق‌برنامه، کارهای روزمره، انجام کارهای کوچک و خدمات داوطلبانه هستند.
روزهای تعطیل را  به‌جای اینکه با آرامش بگذرانند، وقت خود را برای خرید کردن، رساندن بچه‌ها به کلاس‌های تقویتی و ورزشی، تمیز کردن خانه و اتو کردن لباس‌ها، تعمیرات جزئی وسایل خانه و پرداخت قبوض مختلف صرف می‌کنند.
برنامه هفتگی بچه‌ها هم در تمام مدت پر است. به‌جز مدرسه رفتن، انجام دادن تکالیف در خانه و کارهای یکنواخت و کسل‌کننده، مجبور است که وقت خود را به درس خواندن، کلاس‌های مختلف و تمرین‌های ورزشی اختصاص دهد. مدتی را هم با تلفن حرف می‌زند، با دوستش بیرون می‌رود، بازی‌های موردعلاقه‌اش را انجام می‌دهد، مطالعه می‌کند، به موسیقی گوش می‌کند، با یارانه کار می‌کند، تلویزیون تماشا می‌کند.
 بدین ترتیب با حجم زیاد فعالیت‌های کودک و خانواده، وقت بسیار کمی باقی می‌ماند تا افراد خانواده در کنار هم سپری کنند. درنتیجه، نبودن صمیمیت در خانواده، می‌تواند مشکلات زیادی را ایجاد کند. اکثر والدین وقتی بچه‌هایشان بزرگ می‌شوند، می‌گویند: افسوس وقتی بچه‌هایم کوچک بودند، نتوانستم بیشتر در کنار آن‌ها باشم.
ارتباط والدین با فرزند در طی دوران کودکی و نوجوانی شکل می‌گیرد و والدین باید اوقات بیشتری را در کنار فرزندشان سپری کنند؛ زیرا با این روند، تا رسیدن کودک به هیجده سالگی، بسیاری از مشکلات برطرف می‌شود.اگر می‌خواهید بیشتر در کنار فرزندتان باشید، باید کوشش کنید وقتتان را تنظیم کنید. حتی اگر وقت و نیروی لازم را برای این کار نداشته باشید، برنامۀ زندگی‌تان را دوباره مرتب کنید. بعضی از کارها را کنار بگذارید و با کمتر کردن روابط اجتماعی و کارهای داوطلبانه، کم کردن ساعت کاری و ایجاد نظم بیشتر در خانه، فرصت بیشتری پیدا کنید تا در کنار اعضای خانواده باشید.
هرگاه فرزندتان خواست برای شما چیزی را تعریف کند، کاغذ یا کتابی را که در دسترس دارید زمین
 بگذارید، از دیدن نامه‌های الکترونیکی خودداری کنید و سعی کنید تمام توجه خود را به آنان معطوف کنید. وقتی فرزندتان تمرین موسیقی می‌کند، در کنارش بنشینید و به تمرین او گوش کنید؛ وقتی با یکدیگر در اتومبیل هستید، از وقت استفاده کرده و باهم گفتگو کنید. صبحانه را با یکدیگر صرف کنید.
والدین باید در این روابط مشتاق‌تر باشند؛ چون بچه‌ها آن‌قدر گرفتار کارهای خودشان هستند که نمی‌توانند به اهمیت در کنار هم بودن پی ببرند. البته مسلم است که او دوست داشته باشد اکثر وقت خود را در کنار دوستان و همسالان خود بگذراند. به او بفهمانید که وقتی خانواده در کنار هم هستید، چه برنامه‌ریزی‌شده باشد یا به‌طور اتفاقی، اوقات شیرین و پراهمیتی هستند.
یکی از روش‌های برخورد با این مشکلات این است که یکی از دوستان او را در بعضی از فعالیت‌های خانوادگی شرکت دهید. وقتی به علایق فرزندتان توجه می‌کنید، او از این کار شما خوشحال خواهد شد. وقتی‌که او دارد دربارۀ جریان‌هایی که در بیرون از خانه اتفاق افتاده صحبت می‌کند، به حرف‌هایش با دقت گوش کنید.
 ممکن است به این نکته پی ببرید که هر دو به آهنگ‌های مشترکی علاقه‌مند هستید و متعجب می‌شوید. می‌توانید باهم بازی‌های دونفرۀ رایانه‌ای را انجام دهید. باهم دسر درست کنید، برایش کتاب بخوانید و در آشپزخانه با یکدیگر یک فنجان چای بخورید.
درزمانی که با یکدیگر به سر می‌برید، او را سرزنش نکنید. در اکثر خانواده‌ها، والدین زمانی باهم حرف می‌زنند که می‌خواهند باهم دعوا کنند، درصورتی‌که از بین بردن اختلاف‌نظرها بسیار مهم می‌باشد و اوقات آرام و شادی را که در کنار هم می‌گذرانید، بسیار باارزش هستند.
باید کوشش کنید شرایط را طوری فراهم کنید که حرف‌هایشان را راحت با شما در میان بگذارد. ده تا سیزده‌سالگی زمان ایجاد تغییرات سریعی در فرزند شما است.
منبع: راهنمای کامل والدین
زمان بیشتری را با فرزندانتان بگذرانید
توجه به خواسته ها و گرایش های فرزندتوجه به خواسته ها و گرایش های فرزند

توجه به خواسته ها و گرایش های فرزند کودک آنلاین: احتمالاً تاکنون تلاش داشته اید فرزندتان را به چیزهایی که خودتان دوست دارید، علاقه مند کنید ولی آیا هرگز فکر کرده اید به آنچه او دوست دارد، توجه و علاقه پیدا کنید؟ این کار فرصت های کاملاً متفاوتی را برای اینکه وقت خود را با وی بگذرانید، در اختیارتان می گذارد.


درگیر و دست اندرکار زندگی فرزندتان بشویددرگیر و دست اندرکار زندگی فرزندتان بشوید

درگیر و دست اندرکار زندگی فرزندتان بشوید قوی ترین و با ثبات ترین پیش بینی کنندۀ سلامت فکر، تعادل و خوشبختی و رفاه فرزندان، میزان مشارکت والدین در زندگی آنهاست. این قبیل کودکان در مدرسه موفق ترند، در مورد خودشان احساس بهتری دارند و احتمال ایتکه گرفتار مشکلات عاطفی شوند یا خود را به خطر اندازند، نیز کمتر است.


ثابت قدم بودن والدین در فرزندپروریثابت قدم بودن والدین در فرزندپروری

ثابت قدم بودن والدین در فرزندپروری کودک آنلاین: بزرگترین مسبب و علت مشکلات انضباطی بچه ها، فرزندپروری بی ثبات و ناهماهنگ والدین است. اگر مقررات والدین هر روز به شیوه ای غیرقابل پیش بینی تغییر کند، یا اگر گاهی اِعمال بشود و گاهی نشود، آنگاه رفتار ناشایست کودکان را باید خطای والدین دانست. ثابت قدم بودن والدین در فرزندپروری


پدر آخر هفته ها نباشید !پدر آخر هفته ها نباشید !

پدر آخر هفته ها نباشید ! در حالی که امروزه نقش پدران دستخوش تغییراتی شده و خواسته هایشان در مورد مشارکت بیشتر با همسر در پرورش فرزندشان پیشرفت کرده است اما جامعه ، قانون گذاران و کارفرمایان برای حمایت از این روند سنگ اندازی میکنند. پدر آخر هفته ها نباشید !

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران