کودک آنلاین

موضوع مقاله : کودکان و خانواده

دسته بندی : کودکان و خانواده

0
سه روش شادی بخش برای پرورش نیکخویی در کودکان
سه روش شادی بخش برای پرورش نیکخویی در کودکان با یک چوب لباسی قدیمی و نخ یک آویزۀ جنبان بسازید. کودکتان می تواند نیک خویی هایش - شرافتمند، باتوجه، مهربان، با انصاف – را در اندازه ای بزرگتر از پانزده سانتی متر بر کاغذ بکشد؛ سپس آنها را قیچی کند و با نخ از چوب لباسی آویزان کند.

سه روش شادی بخش برای پرورش نیکخویی در کودکان
مادر سامانتا این طور می گفت: سامانتا خیلی خوب است. او مهربان، قابل اعتماد و با انصاف است، اما مشکل اینجاست که او خودش را آدم خوبی نمی داند. او قدرت تمرکز خوبی ندارد و در نتیجه مدام در مدرسه به او می گویند که: حواست را جمع کن، اما این هشدارها به عقیدۀ من مانع چیزی مهم تر از همه شده است: اینکه او بداند که بچۀ با محبت و با وجدانی است. چگونه به او می توانم کمک کنم تا قدر این موهبت هایش را بداند؟
یکی از بزرگترین هدایایی که می توانید به کودک بدهید، این اعتقاد عمیق است که: من آدم خوب و شرافتمندی هستم. سه راه ساده و نشاط آور در اینجا مطرح می کنیم که به کودکتان کمک می کند ویژگی های نیک خود را تشخیص دهد.

- آویزۀ جنبان نیکخویی
با یک چوب لباسی قدیمی و نخ یک آویزۀ جنبان بسازید. کودکتان می تواند نیک خویی هایش - شرافتمند، باتوجه، مهربان، با انصاف – را در اندازه ای بزرگتر از پانزده سانتی متر بر کاغذ بکشد؛ سپس آنها را قیچی کند و با نخ از چوب لباسی آویزان کند.
مادری می گفت که او به دخترش کمک کرده است تا عکس های مجله و کلماتی را که قوی ترین نیک خویی هایش را نشان می دادند – مانند با محبت، صبور، مثبت، با ادب – بر مقواهایی که به شکل ابر بریده بود، بچسباند. او آویزۀ جنبان را بر بالای تخت دخترش آویزان کرد تا هر صبح و شب نیک خویی هایش به او یادآور شوند.

- آلبوم بریدۀ جراید
کاران می گفت که پسر خواندۀ شش ساله اش تایلر دچار مشکلاتی بود و به تدریج اعتماد به نفسش کاهش می یافت. هر بار کاران از رفتار خوب تایلر تعریف می کرد، او آن را نشنیده می گرفت و خودش را پسر بد می خواند.
کاران به این فکر افتاد که اگر تایلر حاضر نیست دربارۀ ویژگی های خوبش بشنود، شاید بهتر باشد که آنها را به او نشان دهد. پس با یک آلبوم عکس، تعدادی عکس، بریده های مجله و یک روان نویس آلبوم خوبی های تایلر را درست کرد: مهربانی های تایلر به حیوانات، علاقه به خانواده اش، اراده اش در فوتبال، قاطعیت در بیان دیدگاهش.
کاران آلبوم را به تایلر داد و ضمن نشان دادن عکس ها دربارۀ همۀ ویژگی های نیک او حرف زد. کاران گفت که پسر بچه چند هفته ای آلبوم را زیر بالشش گذاشته بود و هر وقت روز سختی داشت روی تخت دراز می کشید و کتاب تایلر خوب را می خواند.- خودنگارۀ نیک خویی
این فعالیت به کودکتان کمک می کند رشد اخلاقی خود را ببیند. ابتدا بر کاغذ روغنی طرحی کلی از فرزندتان بکشید و آن را آویزان کنید. سپس طی هفته های بعد به تدریج داخل شکل را با عکس هایی از روزنامه و مجله، نقاشی یا عکس واقعی، که نیک خویی های تازه کسب شدۀ فرزندتان را نشان می دهد، پُر کنید.
برای نمونه، برای نشان دادن مسئول بودن او می توانید عکس او را هنگام درس خواندن بگیرید، یا برای مهربانی، تصویر او را که دست به دور گردن دوستش انداخته است، نقاشی کنید یا برای محترم، حروف م ح ت ر م را کنار هم بچسبانید. هر بار که نیک خویی تازه ای در کودک شما بارز می شود، آن را در تابلو نشان دهید.

تشویق وجدان و رفتارهای نیک
یکی از مؤثرترین راه های تقویت نیکخویی این است که هر بار فرزندتان چنان رفتاری داشت، بر آن تاکید کنید. ابتدا آن نیکخویی را نام ببرید، سپس به طور مشخص بگویید که او چکار درستی انجام داده است. به این ترتیب او به احتمال زیاد آن رفتار را تکرار خواهد کرد.
صداقت: می دانم کار آسانی نبود که به پدر بزرگت بگویی تو قلم او را شکستی. خیلی صادقانه عمل کردی من تو را تحسین می کنم.
مسئولیت: دیدم که ساعتت را تنظیم کردی تا صبح زود بیدار شوی و درس بخوانی این کار خیلی مسئولانه بود.
قابل اعتماد بودن: تو چند تا کار داشتی که ابتدا همه را انجام دادی و سپس برای بازی بیرون رفتی. این یعنی که تو قابل اعتماد هستی و من می توانم به تو اعتماد کنم که به گفته هایت عمل می کنی.
منبع: کلیدهای پرورش هوش اخلاقی در کودکان و نوجوانان
سه روش شادی بخش برای پرورش نیکخویی در کودکان
روش های داشتن کودک شاد – بخش اولروش های داشتن کودک شاد – بخش اول

روش های داشتن کودک شاد – بخش اول چگونگی ارتباط نوزاد با اعضای بدن مادر ، برای شناخت او نسبت به اعضای بدن خودش موثر است. فهمیدن این موضوع که در چه زمانی فرزند این شناخت را آغاز می کند و چه هنگام به پایان می رساند به مادر نیز بستگی دارد. روش های داشتن کودک شاد – بخش اول


کودکی شاد داشته باشیدکودکی شاد داشته باشید

کودکی شاد داشته باشید کودک آنلاین : برای تربیت فرزندی که از لحظه‌لحظه زندگی‌اش لذت ببرد و بدون ویران کردن زندگی‌اش از پس بحران‌های هر روزه بربیاید، این نکات را رعایت نمایید: کودکی شاد داشته باشید


فرزند شاد - همراه با نوزاد ورزش کنید.فرزند شاد - همراه با نوزاد ورزش کنید.

فرزند شاد - همراه با نوزاد ورزش کنید. کودک آنلاین: در ماه‌های آخر بارداری، حرکات بدنی مادر کاهش پیدا می‌کند، ولی با به دنیا آمدن نوزاد، گرچه ازلحاظ ظاهری، مادر کاملاً به دورۀ پیش از بارداری بازنگشته است، اما به هر صورت احساس سبکی خاصی می‌کند و می‌تواند با انجام فعالیت‌های ورزشی، لحظه‌های شادی را برای خود ایجاد کند. فرزند شاد - همراه با نوزاد ورزش کنید.


شاد جلوه دادن زمان غذا خوردن برای کودکانشاد جلوه دادن زمان غذا خوردن برای کودکان

شاد جلوه دادن زمان غذا خوردن برای کودکان مقابله با کودکان ناآرام به طور شگفت آوری میتواند ناراحت کننده باشد. او کم میخورد شما مخالفت می کنید . بنابراین کودک خیلی سریع یاد می گیرد که چگونه زمان غذا خوردن را کنترل کند. شاد جلوه دادن زمان غذا خوردن برای کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران