کودک آنلاین

موضوع مقاله : کودکان و خانواده

دسته بندی : کودکان و خانواده

0
موقعیت های خاص و دوقلوها
موقعیت های خاص و دوقلوها اگر یکی از دوقلوها دچار ناهنجاری یا بیماری مادرزادی باشد زمان بیشتری لازم دارید که در عین (( عزاداری)) برای از دست رفتن کودک خیالی کامل خود این کودک (( معلول)) را بپذیرید. حضور یک کودک کامل این فرایند را پیچیده میکند. موقعیت های خاص و دوقلوها

موقعیت های خاص و دوقلوها
زمانی که یکی از فرزندان دوقلو معلولیت جسمانی یا ذهنی داشته باشد
اگر یکی از دوقلوها دچار ناهنجاری یا بیماری مادرزادی باشد زمان بیشتری لازم دارید که در عین (( عزاداری)) برای از دست رفتن کودک خیالی کامل خود این کودک (( معلول)) را بپذیرید.  حضور یک کودک کامل این فرایند را پیچیده میکند.
در بسیاری موارد کودک سالم همان کودکی است که بیشتر پاسخ می دهد و به طور طبیعی با کودکی که در ارتباطاتتان نقش فعال تری به عهده می گیرد سریع تر رابطه ایجاد میشود.
وجود معلولیت یا بیماری ای که به تغییراتی در چهره و اندام های دیگر منجر شود خواه مادرزادی باشد و خواه مرتبط با عوامل دیگر ؛ نیاز و حق کودک (( معلول)) به داشتن یک رابطه ی قوی با شما را نفی نمی کند.
این کودک بیش از هر کس نیاز دارد رابطه ای با شما ایجاد کند که توانایی هایش را بشناسد و بپروراند و در عین حال نقاط ضعفش را بپذیرد و به حداقل برساند.
مواجهه با مرگ
هنگامی که انتظار تولد نوزادهای دوقلو را می کشید ، هیجان و چشم انتظاری زیادی در کار است. اگر بارداری شما منجر به مرگ آنها شود نه فقط اندوه از دست دادن کودکان گرامیتان ، بلکه هراس از نابود شدن رویاهایتان را نیز تجربه می کنید.
این فقدان چنان ویرانگر است که شاید برای دوستانتان دشوار باشد در چشمان شما نگاه کنند زیرا هیچ نمی دانند چه بگویند یا چطور شما را تسلی دهند.
فرایند غمگساری برای مرگ هر کودکی به ویژه کودکان دوقلو زمان می برد. شاید غیر ممکن باشد که داغتان را به تنهایی تحمل کنید. بسیاری برای پذیرفتن چنین اندوهی و ادامه دادن به زندگی به مشاوره ی حرفه ای نیاز دارند.
هنگامی که یکی از نوزادان دوقلو می میرد
مرگ یکی از نوزادان دوقلو اغلب در ایجاد پیوند عاطفی با کودک بازمانده اخلال ایجاد می کند. طی کردن هم زمان فرایند اندوه یا جدایی و فرایند دلبستگی دشوار است. شاید غمگساری برای کودکی که مرده است تا زمانی که دل بسته ی کودک بازمانده نشده اید را به تعویق بیندازید.
ممکن است فراموش کردن غمتان به منظور دل بستن به کودک بازمانده برایتان دشوار باشد. به علاوه نه فقط برای از دست دادن  کودکتان بلکه برای از دست دادن (( کودکان دوقلو)) اندوهگین هستید.
شاید از دوستان یا اقوامی که نسنجیده حرف می زنند بشنوید : (( خوب لااقل یک بچه سالم داری.)) گویی این کفایت می کند. هرچند برای کودک زنده ی خود شادی می کنید اجازه ندهید هیچ کس فقدان کوچولوی دیگر را کوچک جلوه دهد.
اگر یک کودک یک قلو بود که از دست داده بودید اندوهتان از این بیشتر نمی شد.
وقتی یکی از کودکان دوقلوی بزرگتر می میرد
وقتی یکی از کودکان دوقلو در سن بالاتر می میرد با فقدان فرزندتان فقدان هویتتان به عنوان والدین کودکان دوقلو و اثر ویرانگر این مرگ بر روی کودک بازمانده شدیدتر است.
وقتی ذخایر درونی شما به خاطر حدت فقدانی که خود چشیده اید خالی شده اند از شما انتظار عطای عاطفی می رود.
والد مجرد
والدین مجرد باید یک نظام حمایتی تشکیل دهند . بزرگ کردن کودکان دوقلو هنگامی که هر دو والد در خانه زندگی میکنند وظیفه ی بزرگی است این وظیفه برای مادر یا پدر تنها به مراتب بزرگتر خواهد بود مگر آنکه از حمایت جسمی و عاطفی برخوردار باشد.
اگر کمکی که لازم دارید به راحتی در دسترستان نبود با موسسه مددکاری اجتماعی تماس بگیرید . شاید برای والد مجرد کودکان دوقلو کمکهایی وجود داشته باشد که اگر والد یک کودک بودید وجود نداشت. پدر یا مادر مجرد بودن به این معنی نیست که باید همه کار را خودتان انجام دهید.
منبع: کتاب کلیدهای رفتار با دوقلوها
موقعیت های خاص و دوقلوها
دوقلوهادوقلوها

دوقلوها افراد هیچ گاه انتظار ندارند فرزندانی دوقلو به دنیا بیاورند ؛ در واقع کمتر چنین امیدی دارند . ظاهر مسئله این است که تصور می شود این گونه کودکان به نوعی کودکان ناخواسته هستند. اما تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده ، نظرات وارونه ای را نشان می دهد. دوقلوها


مسائل مربوط به فردیت کودکان دوقلومسائل مربوط به فردیت کودکان دوقلو

مسائل مربوط به فردیت کودکان دوقلو والدین در تکوین روابط بین دوقلوها نقش اساسی دارند . شما تصمیم می گیرید که آنها را چه بنامید ، لباس ها و اسباب بازی هایشان را شما انتخاب می کنید گاهی آنها را جدا می سازید یا در کنار هم نگه می دارید و غیره . مسائل مربوط به فردیت کودکان دوقلو


زایمان دوقلوهازایمان دوقلوها

زایمان دوقلوها پزشکتان قبلا اطلاعات لازم در مورد بارداری شما را به بخش زایمان فرستاده است پس می داند که باید مهیای دو کودک باشند.یک نسخه از برنامه ی زایمانتان را همراه داشته باشید تا در پرونده تان قرار دهند.جزییات این برنامه را برای پرستاری که شما را در طول مراحل زایمان همراهی میکند شرح دهید. زایمان دوقلوها


بارداری دوقلوییبارداری دوقلویی

بارداری دوقلویی شاید بدنتان مدتها قبل از آنکه فرزندان دوقلویتان متولد شوند به شما خبر دهد که کم کم باید به دو تا بودن کودکانتان عادت کنید.در بارداری دوقلویی تغییرات طبیعی ناشی از بارداری اغلب تشدید میشود.ابعاد شکم دوبرابر میگردد تا دو کودک را جا دهد.پس انتظار داشته باشید که از ظاهرتان معلوم باشد که دوقلو باردارید! اندامتان این نکته را پررنگ میکند که سزاوار توجه بیشتری هستید. بارداری دوقلویی

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران