کودک آنلاین

موضوع مقاله : کودکان و خانواده

دسته بندی : کودکان و خانواده

0
نکاتی در شناخت دنیای پسران – بخش چهارم
نکاتی در شناخت دنیای پسران – بخش چهارم تحقیق نشان می دهد که پسران از زمان تولد به بعد بیشتر از دختران گرایش به خطر کردن دارند و کم فکرتر از آنها هستند و کمتر هم احتیاط می کنند. نکاتی در شناخت دنیای پسران – بخش چهارم

نکاتی در شناخت دنیای پسران – بخش چهارم
حس مسئولیت و خطر کردن مطمئن را در او پرورش دهید
تحقیق نشان می دهد که پسران از زمان تولد به بعد بیشتر از دختران گرایش به خطر کردن دارند و کم فکرتر از آنها هستند و کمتر هم احتیاط می کنند.
ما می توانیم با توجه نشان دادن به پسرانمان ، با تقویت فکر و اندیشه های آنها – و از همه مهمتر -  با اطمینان یافتن از متناسب بودن مسئولیت های آنها با حقوقی که دارند ، به صورتی مطمئن خطر کردن را در آنها تشویق کنیم.
مسئولیت اهمیت دارد. از طریق آن در می یابیم که چه میتوانیم بکنیم ، احساس میکنیم مورد اطمینان ، قابل اعتماد و محترم هستیم ، و شایستگی کسب می کنیم که این مسئله به خودی خود با خطر کردن مطمئن مرتبط است.
یک پسر باید مسئولیت را به طور مناسب و گام به گام تجربه کند و این کار را با به عهده گرفتن وظایفی مانند نظافت و بهداشت خود ، آماده کردن وسایل مدرسه و شستن لباس ها و وسایل فوتبال و شنای خود ، آغاز کند.
بعدها او میتواند مسئولیت معقولانه و بیشتری را در قبال دیگران به عهده بگیرد ، که این امر انجام وظایف و تعهدات را نیز تشویق می کند . با وجود این ، توانایی خطر پذیری بسیار مهم است.
نسبت به اشتباهاتی که پسرتان به طور اجتناب ناپذیری در دوران آموختن مسئولیت پذیری مرتکب می شود ، صبور باشید.
پدر و مادر
* وقتی پسرتان در خواست استقلال بیشتری می کند ، سعی کنید خواسته اش را بپذیرید ؛ اگر آزادی خاصی که طلب می کند مشکل ساز است ، در مورد تغییر دیگری که او را راضی خواهد کرد صحبت کنید. در نتیجه ، او دیگر نیاز چندانی به تلاش و اثبات وجود خویش نخواهد داشت.
* مراقب مهارت های هماهنگ و قدرت جسمانی او باشید و خطرپذیری او را با توانایی های جسمانی وی متناسب نگه دارید.
* حقوقی که با مسئولیت متناسب باشد ، میتواند مشوق رفتاری مطمئن تر باشد. اما همه ی پسران – به ویژه در نوجوانی – در برهه ای از زمان خطر را می پذیرد . با پسرتان در مورد خطر پذیری مطمئن صحبت کنید و به او اعتماد کنید ، و محدوده ی شخصی را برای آزادی های او تعیین کنید.مربیان
* آموزش مستلزم پذیرفتن مسئولیت خطر است ، وقتی که متعادل باشد ، درس های مفیدی برای زندگی حاصل می آید.
* پسران پردردسر ، یا آنهایی که عزت نفس پایینی دارند ، نیز ممکن است به خوبی از عهده ی وظایف و مسئولیت های خاصی که به آنها داده شده ، برآیند.
* کارهای مرگ بار پسران ممکن است ، نشانه ی بی توجهی نزدیکانشان باشد ؛ دلایلی را که در پس این رفتار خطرناک وجود دارد ، پیدا کنید.
* در درس ها و انجمن های مدرسه ، محدودیت های مطمئنی برای خطر پذیری در نظر بگیرید ؛ جذابیت ، هیجان و وحشت و نقش آنها را مورد بحث قرار دهید.
به عنوان بزرگسال ، وظیفه ی شما اصلاح است.
من و پسرم چشم نداشتیم یکدیگر را ببینیم . پس از نُه ماه که با هم حرف نمی زدیم و قهر بودیم ، یک درگیری با هم داشتیم.
وقتی که رابطه ی شما با پسرتان به هم می خورد ، هر قدر هم که او را مقصر بدانید ، این وظیفه ی شماست که به عنوان فرد بزرگسال کدورت را رفع کنید. شما از آگاهی و کمال بیشتر و اطمینان و مهارت برای نیل به این هدف برخوردارید.
امتناع از پذیرفتن اشتباه یا برقرار کردن ارتباط با پسرتان به او نحوه ی بهبود بخشیدن به یک رابطه را نمی آموزد و اعتماد به نفسی نسبت به خویش در وی ایجاد نمیکند.
پدر و مادر
* وقتی رفتار پسرتان نامناسب است ، بکوشید آن را شخصی تلقی نکنید ، او غالبا برای جلب توجه و حمایت شما چنین رفتاری از خود نشان می دهد ، نه برای اینکه شما را تحت نفوذ خود در آورد ، مگر اینکه بهانه ی خوبی به دست بیاورد که در این صورت ، تلافی کردن بی فایده است.
* نخستین گام را شما بردارید و مسئولیت بروز سوءتفاهم را به عهده بگیرید.
* دومین ، سومین و چهارمین گام را بردارید ؛ پس از سوءتفاهم ، اعتماد ضعیف میشود ، بنابراین انتظار تغییر آنی نداشته باشید ؛ آشتی کردن نباید به عمل متقابل فوری متکی باشد.
مربیان
* تضادهای شخصیتی حقیقت زندگی هستند : به نظر می رسد که بعضی دانش آموزان دردسرساز هستند ، اما این وظیفه ی شماست که از عهده ی آن برآیید ؛ با آن دانش آموز بی پرده باشید ، تجربه های قبلی را که واکنش هایتان را توضیح می دهد به خاطر آورید و مسئولیت را عهده دار شوید ؛ شاید تنها راه حل ، پیشنهاد یک مربی دیگر باشد.
* آگاه باشید که اضطراب شخصی و کاری میتواند مهارت ها و تحمل را تضعیف کند. اگر تحت فشار هستید ، در مورد وضعیت فکری خود رک صحبت کنید ، عذرخواهی کنید و خواسته هایتان را به طور واضح بیان کنید. به طور یقین دانش آموزانتان شما را درک کرده و با شما همکاری خواهند کرد.
منبع : کتاب 100 نکته در شناخت دنیای پسران
نکاتی در شناخت دنیای پسران – بخش چهارم
نکاتی در شناخت دنیای پسران – بخش دومنکاتی در شناخت دنیای پسران – بخش دوم

نکاتی در شناخت دنیای پسران – بخش دوم نکتۀ مهم این است که وقتی یک پسر ساکت شد، خاموشی او را نادیده نگیرید. سکوت را بشنوید، روی آن تامل کنید، مدتی آن را بپذیرید، ببینید می توانید بفهمید پسرتان در زمان خاموشی چه می کند.


نکاتی در شناخت دنیای پسران – بخش سومنکاتی در شناخت دنیای پسران – بخش سوم

نکاتی در شناخت دنیای پسران – بخش سوم هر پسری متفاوت است. هر پسری ممکن است سازش پذیر ، با عاطفه ، بامزه ، حساس ، زودرنج ، فاقد تمرکز کامل ، با قدرت تخیل بسیار و یا منطقی باشد. او میتواند انعطاف پذیر ، حسود ، بخشنده ، کسل کننده یا خیال باف ، طرفدار سر و صدا یا سکوت ، مرتب یا شلخته ، دوستدار همراهی یا انزوا باشد. نکاتی در شناخت دنیای پسران – بخش سوم


نکاتی در شناخت دنیای پسران – بخش پنجمنکاتی در شناخت دنیای پسران – بخش پنجم

نکاتی در شناخت دنیای پسران – بخش پنجم واژه ها قدرت عظیمی دارند. آنچه که والدین و مربیان می گویند ، و نحوه ی بیان آنها ، تاثیر بسیار مهمی دارد. پسرها نیز مانند دخترها نسبت به کلمات آزاردهنده و انتقادات حساس هستند ، اگرچه وانمود می کنند که در برابر توهین قوی و مقاوم هستند. نکاتی در شناخت دنیای پسران – بخش پنجم


نکاتی در شناخت دنیای پسران – بخش ششمنکاتی در شناخت دنیای پسران – بخش ششم

نکاتی در شناخت دنیای پسران – بخش ششم حس هدایت و رهبری فردی را در پسرتان جدی تلقی کنید. یکی از شکل های استقلال، هدایت خویش است. بچه هایی که به این ابزار مسلح هستند می توانند به طور مستقل از عهدۀ ادارۀ وظایف و حل کردن مشکلات خود برآیند. آنها خودمختاری را تجربه می کنند.

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران