کودک آنلاین

موضوع مقاله : کودکان و خانواده

دسته بندی : کودکان و خانواده

0
هوش متفاوت کودکان – قسمت دوم
هوش متفاوت کودکان بچه‌هایی که از هوش عقل سلیم برخوردارند اغلب از سخنرانیهای روشنفکرانه ناراحت می‌شوند. این بچه‌ها بیشتر به‌اطلاعات عملی نیاز دارند. این هوش در حال حاضر در غرب حالت بالنده دارد.

هوش متفاوت کودکان – قسمت دوم
•    هوش عقل سلیم
بچه‌هایی که از هوش عقل سلیم برخوردارند اغلب از سخنرانیهای روشنفکرانه ناراحت می‌شوند. این بچه‌ها بیشتر به‌اطلاعات عملی نیاز دارند. این هوش در حال حاضر در غرب حالت بالنده دارد. مردم بیشتر از هر زمانی به‌آنچه لازم است و ضرورت دارد فکر می‌کنند.
بسیاری از مدارس برای اینکه بچه‌ها را علاقه‌مند و سرگرم کنند سعی بر امروزی کردن برنامه‌های خود دارند. هوش عقل سلیم‌به شخص امکان میدهد که زندگی مشخص و زمینه‌داری را طی کند.
•    هوش شهودی
کودکانی که‌از هوش شهودی برخوردارند نیاز ندارند که به‌آنها مطلبی آموزش داده شود. اطلاعات خودبه‌خود به سروقت آنها می‌رود. به‌تنها چیزی که احتیاج دارند این است که چند جمله‌ای از یک کتاب را بخوانند تا بقیه مطلب را متوجه شوند.
اغلب کودکانی که از هوش شهودی قوی برخوردارند مورد توجه قرار نمی‌گیرند. اغلبِ والدین و اغلب‌مدارس برنامه‌ای برای اعتلای این فراست ندارند.
پدر و مادر این دسته که از کودکان نباید زیاده‌از حد در اندیشه عملکرد تحصیلی آنها باشند. تماس‌های شخصی به‌جای برنامه‌های تلویزیونی، کامپیوتر یا کتابها، تقویت کننده هوش شهودی هستند.•    هوش استعدادی
کودکانی که‌از این هوش برخوردارند در زمینه‌هایی باهوش و در زمینه‌هایی کم‌هوش هستند. همه بچه‌ها با هوشِ سرشار متولد می‌شوند، اما نسبتهای هوش در آنها متفاوت است.
این‌بچه‌ها برای اینکه زندگی موفقی داشته باشند به‌حمایت و راهنمایی ویژه‌ای نیاز دارند تا استعدادشان پرورش یابد، در غیر اینصورت مکدر می‌شوند و انگیزه‌هایشان را از دست میدهند. از اینها که بگذریم، آنها برای جبران کمی هوش در برخی از زمینه‌ها به‌حمایت ویژه‌ای نیازمند هستند.
اشخاصی که در یک زمینۀ خاص از هوشِ سرشار برخوردارند اغلب در زندگی رنج می‌برند و دلیلش این است که زمینه‌های دیگر هوش آنها به‌قدر کافی پرورش نمی‌یابد.
بسیاری از کسانی که هوش عاطفی سرشار دارند، از سلامت جسمانی کمتری برخوردارند. اینها کسانی هستند که به‌دیگران بها می‌دهند، اما از کنار سلامتی خود بی‌تفاوت می‌گذرند و از جمله از ورزش منظم غافل می‌مانند.
بعضی‌ها در زمینۀ هوش جسمانی در حد عالی قرار دارند. اینها همیشه عالی و بی‌کم و کاست به‌نظر می‌رسند اما در بسیاری از زمینه‌های دیگر با کمبود و مشکل روبه‌رو هستند.
منبع: بچه‌ها بهشتی هستند
هوش متفاوت کودکان
هوش متفاوت کودکان – قسمت اولهوش متفاوت کودکان – قسمت اول

هوش متفاوت کودکان برای اینکه بتوانید به‌بهترین شکل از فرزندان خود حمایت کنید باید بدانید که هوش انواع و اقسام مختلف دارد. ما در اصل با هشت نوع هوش سر و کار داریم و هر کودک با ترکیب منحصربه‌فردی از اینها متولد می‌شود. هوش متفاوت کودکان


کودکان طلایی با هوش های چندگانه – بخش سومکودکان طلایی با هوش های چندگانه – بخش سوم

کودکان طلایی با هوش های چندگانه – بخش سوم هوش درون فردی – هیجانی به توانایی آگاه شدن از احساس ها، انگیزه ها و امیال خود، و استفاده از این شناخت درونی در جهت حل مسائل و کنترل شرایط اشاره دارد.


هوش و ذکاوت کودکهوش و ذکاوت کودک

هوش و ذکاوت کودک تعریف هوش از نظر تصوری که برای همگان به وجود آورده ، بسیار مشکل است. همه ی ما احساس می کنیم معنای هوش را دقیقا می دانیم ، چنانچه با یک بحث مفصل نیز میتوان تعریف دقیقی از این عبارت ارائه کرد. هوش و ذکاوت کودک


رویدادهای مهم هوشی نوزاد رویدادهای مهم هوشی نوزاد

رویدادهای مهم هوشی نوزاد اگرچه نوزادان آمادگی انجام آزمون های ضریب هوشی را ندارند، ولی محققان اطلاعات زیادی در مورد عملکرد مغز آنها به دست آورده اند. نوزادانِ بین یک تا دو ماهه، تشخیص صورت مادرشان را شروع می کنند. رویدادهای مهم هوشی نوزاد

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران