کودک آنلاین

موضوع مقاله : کودکان و خانواده

دسته بندی : کودکان و خانواده

0
مسائل مربوط به جنسیت در مورد پسران
مسائل مربوط به جنسیت در مورد پسران کودک آنلاین: پذیرش پسران تیزهوش در دنیای کنونی تغییر کرده است، اما این تغییرات در مورد دختران به همان شدت نیست. بروز هیجانات، در میان گذاشتن احساسات و بالاتر از همۀ آن‌ها، روش‌های پرورش کودک در حال حاضر، در مورد پسران جوان قابل‌قبول‌تر است. درگذشته، مردان اغلب برای مخفی کردن جنبه‌های عاطفی شخصیت خود تحت‌فشار بودند. مسائل مربوط به جنسیت در مورد پسران

مسائل مربوط به جنسیت در مورد پسران
کودک آنلاین: پذیرش پسران تیزهوش در دنیای کنونی تغییر کرده است، اما این تغییرات در مورد دختران به همان شدت نیست. بروز هیجانات، در میان گذاشتن احساسات و بالاتر از همۀ آن‌ها، روش‌های پرورش کودک در حال حاضر، در مورد پسران جوان قابل‌قبول‌تر است. درگذشته، مردان اغلب برای مخفی کردن جنبه‌های عاطفی شخصیت خود تحت‌فشار بودند.
والدین اغلب احساسات مبهمی نسبت به پسرهایی که دوست دارند با اسباب‌بازی‌های دخترانه بازی کنند یا لباس دخترانه بپوشند، از خود نشان می‌دهند. پسری که به انواع ورزش‌ها از خود علاقه نشان ندهد یا نسبت به کارهای دخترانه تمایل بیشتری داشته باشد، اغلب والدینش را می‌ترساند و نگران می‌کند. انگار او از هم‌جنسانش می‌ترسد.
تک والدِ مؤنث غالباً احساس بی‌کفایتی می‌کند؛ زیرا شاید برایش سخت باشد که نقش مرد خانه را برای پسرهای خود بازی کند. از طرفی، مردان تیزهوش برای درک نحوۀ پرورش فرزندان خود در نقش والد و همچنین الگوی مردانگی و موفقیت، در تلاش هستند.
والدین اغلب در مورد هوموفوبیا (ترس از هم‌جنس‌گرایی)، به اطمینان خاطر نیاز دارند. اگرچه بر اساس شواهد، مشخص‌شده که مردان هم‌جنس‌باز، در دوران کودکی گاهی با اسباب‌بازی‌های مختصِ دختران بازی می‌کردند، شواهد آشکار دیگری نیز وجود دارد که نشان می‌دهد مردان ناهم‌جنس خواه نیز در کودکی به عروسک بازی، وسایل آرایش، لباس‌های دخترانه، زینت‌آلات، خاله‌بازی و سرگرمی‌هایی از این قبیل علاقه داشته‌اند.
علاقه به خاله‌بازی یا تظاهر به آن، برای هر دو جنس مؤنث و مذکر طبیعی است. درواقع، مادران به‌ندرت این بازی را دردسرآفرین می‌دانند، اما پدرها گاهی اعتراض می‌کنند که چرا پسرهایشان مشغول این بازی هستند.
بعضی از والدین به بی‌علاقگی پسرهایشان به ورزش، بیش‌ازحد توجه نشان می‌دهند. شاید برای شرکت نکردن پسرها یا دخترها در فعالیت‌های ورزشی، دلایل بسیاری وجود داشته باشد. گاهی بی‌علاقگی ایشان، به ضعف جسمی یا ترس از حضور در مسابقه مربوط است.
همچنین این بی‌علاقگی می‌تواند ناشی از علاقۀ آن‌ها به زمینه‌های دیگری باشد که در بین برنامۀ فشردۀ آن‌ها، اصلاً وقت کافی برای پرداختن به ورزش باقی نمی‌گذارد. اغلب شرکت نکردن پسرها در فعالیت‌های ورزشی نیز مستقیماً به اظهار علاقه نکردن والدین به این نوع فعالیت‌ها مربوط می‌شود. از سوی دیگر، شرکت نکردن در فعالیت‌های ورزشی را نباید به گرایش روانی پسرتان برای اجتناب از فعالیت‌های رقابت جویانه یا مشکلات جسمانی او ربط دهید.
کودکان تیزهوش اغلب آن‌قدر تجربۀ موفقیت‌آمیز در زمینه‌های آموزشی یا هنری دارند که از ریسک کردن در حوزه‌هایی که امکان پیروزی در آن برایشان وجود ندارد، واهمه دارند.اگر شما معتقدید که پسرتان از شرکت کردن در رقابت اجتناب می‌کند، شرکت در ورزش‌های گروهی که جنبۀ رقابت‌آمیز کمتری دارند، ممکن است به آن‌ها کمک کند که در مسابقات عملکرد بهتری داشته باشند.
از سوی دیگر پسرها نباید از امکان بیان احساسات و هیجانات خود بی‌نصیب بمانند. بعضی پسرها به‌طور طبیعی این کار را انجام می‌دهند، برخی می‌ترسند و بعضی دیگر هنوز تن به آن نداده‌اند. والدین می‌توانند پسرهای خود را تشویق کنند که هیجانات عاطفی خود را آشکار سازند و مطمئن باشند که کسی آن‌ها را به باد انتقاد نمی‌گیرد.
اگر والدین بتوانند احساسات خود را برای پسرهایشان تشریح کنند و به آن‌ها اجازۀ پاسخ دادن بدهند، سبب الگوبرداری و تشویق کودکان خود نیز می‌شوند. والدینی که مدام به پسرهای خود گوشزد می‌کنند که باید واقعاً احساسات خود را بیان کنند، ممکن است ناخواسته سبب شوند که پسرهایشان دچار احساس فشار و اضطراب شوند.
اگر پسرها حرفی برای گفتن نداشته باشند، اما گمان کنند که باید به هر ترتیب که شده حرف بزنند، احتمالاً دچار احساس بی‌کفایتی می‌شوند و تصور می‌کنند که مرتکب اشتباهی شده‌اند.
به وجود آوردن فضایی آزاد و سرشار از صداقت، همۀ کودکان را برمی‌انگیزد تا احساسات خود را آشکار سازند. منع کردن جنس مذکر از گریه کردن یا ابراز ناراحتی یا نق زدن مداوم به کودک به علت بروز احساساتش، برابر است با بستن درهای احساسات پسرتان به روی دیگران.
داشتن الگوهای مذکر که کلیشه‌ای نیستند، می‌تواند شما را دررسیدن به این هدف یاری کند؛ چه یک الگوی مردانه در خانواده وجود داشته، چه نداشته باشد. کودکان دبستانی به‌ندرت با آموزگاران مذکر سروکار دارند؛ مگر در کلاس‌های ورزشی.
آن‌ها نیاز دارند تشخیص دهند که مردان می‌توانند معلم، هنرمند، شاعر، نویسنده و آهنگساز باشند. اگر بچه‌ها ببینند که پدرشان آشپزی می‌کند، پوشک بچه را درمی‌آورد و از کودک مراقبت می‌کند، می‌تواند برای جنبه‌های پرورشی و خلاق شخصیت خود ارزش قائل شوند.
اگر فقط جنبۀ مردانۀ شخصیت جنس مذکر نشان داده شود، آن‌وقت فقط عضویت در یک گروه یا فعالیت‌های ورزشی، تنها نشانۀ تشخیص جنس مذکر می‌شود.
مادرانی که به‌تنهایی سرپرست خانواده هستند، نقش مهمی در ارائۀ الگوی مناسب به پسران خوددارند، اما داشتن یک الگوی مردانه بیشتر برای پیشرفت ذهنی برای پسران بسیار مهم است. زنانی که از حمایت پدرانه، برادرانه یا دیگر افراد مذکر بهره‌مند نشده‌اند، به هنگام پرورش فرزندانِ خود و حمایت از آن‌ها، دچار احساس سردرگمی می‌شوند.
کارگزاران اجتماعی اغلب اصرار دارند که بزرگسالان مذکر، به‌طور داوطلبانه وظیفۀ راهنمایی و همراهی پسران را بر عهده گیرند. گروه‌های حمایت از والدینِ کودکان نیز می‌تواند الگوی مناسبی از جنس مذکر ارائه دهند.
پدران می‌توانند علاقه‌مندی‌ها و مهارت‌های خود را با گروه‌های کودکان در میان گذارند و به این طریق، آنان را به تجربه‌های رقابت جویانه ترغیب کنند. همچنین می‌توانند در همان حال الگوی مناسبی برای پسرانی باشند که ممکن است خودشان پدر نداشته باشند.
مهم‌تر از همه آنکه پسرها نیاز دارند که شاهد یا شنوندۀ احترام گذاشتن مردان به زنان و برابر بودن آن‌ها با یکدیگر باشند. این امر موجب می‌شود که ایشان به مادران، همسران، همکاران زن و دیگر زنان احترام بگذارند و برایشان ارزش قائل شوند.
منبع: کلیدهای پرورش کودک تیزهوش
مسائل مربوط به جنسیت در مورد پسران
تفاوتهای جنسیتی کودکان – بخش اولتفاوتهای جنسیتی کودکان – بخش اول

تفاوتهای جنسیتی کودکان هر کودک موجودی یگانه و منحصر به فرد است. این سخن در عمل بدین معناست که بچه ها ممکن است به‌کلی متفاوت از آن چیزی باشند که پدر و مادر انتظار دارند. تفاوتهای جنسیتی کودکان


نکاتی در شناخت دنیای پسران – بخش دومنکاتی در شناخت دنیای پسران – بخش دوم

نکاتی در شناخت دنیای پسران – بخش دوم نکتۀ مهم این است که وقتی یک پسر ساکت شد، خاموشی او را نادیده نگیرید. سکوت را بشنوید، روی آن تامل کنید، مدتی آن را بپذیرید، ببینید می توانید بفهمید پسرتان در زمان خاموشی چه می کند.


پدران و پسرانپدران و پسران

پدران و پسران کودک آنلاین: این روزها گاهی پدر بودن این‌گونه است، باید برای حق پدر بودن مبارزه کرد. ظاهراً دنیا نمی‌خواهد شما پدر یا مادر باشید. آن‌ها می‌خواهند تا دیروقت در دفترتان بمانید و شخص دیگری به فرزندتان بیاموزد که چگونه به توپ ضربه بزند، پیانو بنوازد و خود را باور داشته باشد. شما فقط باید مانند یک مرد خوب صورت‌حساب‌ها را بپردازید. پدران و پسران


مادران و پسرانمادران و پسران

مادران و پسران کودک آنلاین: آیا اولین لحظۀ آرامی را به یاد می‌آورید که نوزادتان در آغوشتان آرمیده بود و شما اولین فرصت واقعی را برای تماشای او به دست آوردید و به‌صورت و بدن کوچکش خیره شدید؟ گاهی مادران مدتی طول می‌کشد که بپذیرند واقعاً یک پسر دارند، یک جسم مذکر درون بدن مؤنث او رشد کرده است. مادران و پسران

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران