کودک آنلاین

موضوع مقاله : کودکان و خانواده

دسته بندی : کودکان و خانواده

0
10 علت ارائه پیشنهاد به فرزندان و گفتگو با آنها
10 علت ارائه پیشنهاد به فرزندان و گفتگو با آنها - کشمکش بر سر قدرت و میزان تعاملات برنده – بازنده را کاهش می دهد. - در فرزندتان ایجاد تعهد می کند و احتمال همکاری از طرف وی را افزایش می دهد.

10 علت ارائه پیشنهاد به فرزندان و گفتگو با آنها
- کشمکش بر سر قدرت و میزان تعاملات برنده – بازنده را کاهش می دهد.
- در فرزندتان ایجاد تعهد می کند و احتمال همکاری از طرف وی را افزایش می دهد.
- به شما این امکان را می دهد که چارچوب های مورد نظرتان را به شکلی واضح تعیین کنید.
- باعث می شود فرزندتان نسبت به گزینه های در دسترسش آگاهی پیدا کند.

- به فرزندتان این اجازه را می دهد که آمال و آرزوهای خودش را داشته باشد و ترجیحات و الویت هایش شنیده شوند (حتی اگر برای شما مقدور نباشد به آنها تحقق ببخشید).
- به فرزند شما این امکان را می دهد که در چارچوب حد و مرزهای مشخص شده، اختیاراتی داشته باشد.
- باعث تاثیرپذیری شما می شود.
- کمک می کند فرزندتان ارتباط منطقی بین انتخاب های خود (آنچه من انجام داده ام) و نتایج آنها (آنچه در نتیجه عمل من رخ خواهد داد) را درک کند و حس مسئولیت پذیری و تعهد در وی شکل بگیرد.
- فرزندتان را به این باور می رساند که توان و قابلیت اثرگذاری روی زندگی اش را دارد (یاس، ناامیدی و احساس قربانی بودن را به حداقل می رساند).
- صحبت کردن و تصمیم گیری از مهارت های اساسی در زندگی، کار و روابط به شمار می روند (گرچه یادگیری این مهارت ها ممکن است به مزاج والدین، معلم ها و بزرگترهایی که دوست دارند کودک بلافاصله به خواسته آنها پاسخ مثبت داده و "چشم" بگوید، زیاد خوش نیاید).

منبع: 1001 باید و نباید تربیت کودک
10 علت ارائه پیشنهاد به فرزندان و گفتگو با آنها
گفتگو با فرزند اول درباره نوزادگفتگو با فرزند اول درباره نوزاد

گفتگو با فرزند اول درباره نوزاد گاهی به والدین توصیه میکنند که خبر آمدن بچه دوم را تا مدتی از بچه اول پنهان نگه دارند. بهترین و مهمترین دلیل این امر آن است که بچه ها درک درستی از مفهوم زمان ندارند و مدت نه ماه دوران بارداری برای آنها انتظاری طولانی به حساب می آید. گفتگو با فرزند اول درباره نوزاد


گفتگو با کودک پنج سالهگفتگو با کودک پنج ساله

گفتگو با کودک پنج ساله کودک آنلاین: ایجاد بنیان‌های ارتباطی مناسب با کودک پنج ساله مهارتی است که به شما کمک می‌کند تا در دورۀ نوجوانیِ فرزندتان همراه او باشید. اگر با کودکان اقوام، آشنایان یا حتی غریبه گفتگو کنید، از تنوع سَبک ارتباطی کودکان متعجب خواهید شد. گفتگو با کودک پنج ساله


گفتگو درباره ی جنسیت با کودکانگفتگو درباره ی جنسیت با کودکان

گفتگو درباره ی جنسیت با کودکان صحبت کردن با بچه ها درباره ی جنسیت برای اغلب والدین کاری دشوار است.والدین یا نگران زیاد گفتن و یا کم گفتن و یا نگران گیج کردن کودکان خود هستند.بسیاری از والدین هم فکر میکنند که اگر درباره ی مسائل جنسی به کودکان خود چیزی بگویند افکار جنسی را در ذهن های کوچک آنها پرورش می دهند و با اینکار بچه ها را به تجربه ی جنسی تشویق میکنند. گفتگو درباره ی جنسیت با کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران