کودک آنلاین

موضوع مقاله : کودکان و خانواده

دسته بندی : کودکان و خانواده

1
همانند سازی کودکان با پدر و مادر
همانند سازی کودکان با پدر و مادر پدر و مادر باید مواظب رفتار خودشان در خانه باشند و اگر پسری در خانه دارند باید نکات زیر را رعایت کنند : همانند سازی کودکان با پدر و مادر

همانند سازی کودکان با پدر و مادر
پدر و مادر باید مواظب رفتار خودشان در خانه باشند و اگر پسری در خانه دارند باید نکات زیر را رعایت کنند :
مادر وقتی که پسری در سن 4 تا 6 و 7 سالگی دارد ، باید در خانه لباس پوشیده ای داشته باشد. تا آنجا باید مواظب تعویض لباسش و یا حمام رفتنش باشد. تعویض لباسش را اعلام نکند.
همه را از اتاق خودش به دلیل اینکه لباسش را عوض می کند و یک کار خصوصی و فردی است ، بیرون کند ؛ بدون اینکه ذکر کند که هدف و یا مقصود او چیست. وقت رفتن حمام ، مطمئن شود که بچه ها و یا پسرش در اطراف نیستند و یا در درها را محکم بسته است.
مادر وقتی که فرزندش را در آغوش می گیرد و می بوسد ، مدت آن را کوتاه کند . در حقیقت این ارتباط را در حد نوازشی که او به فرزند می دهد و آغوشی که او برای فرزند می گشاید ، انجام دهد به جای اینکه به فرزندش اجازه دهد که به او نزدیک شود.
سن 4 تا 6 و 7 سالگی بسیار خطرناک است اگر بچه ها کنار پدر و مادر بخوابند. در حالی که بچه ها از جنس موافق ممکن است آن قدرها آسیبی نبینند ( و معمولا نمیبینند) ، از جنس مختلف یا مخالف سخت میتوانند آسیب ببینند و در حالی که هیچ اتفاقی نمی افتد ، اما بار گناه و شرم و خجالت و احساس بد بودن میتواند آن ها را از هم بپاشد.
پدر و مادر نیز به بهانه ی (( دلم تنگش هست )) یا (( گریه کرد )) یا (( مریض هست )) در حالی که میتوانند همیشه کنار فرزندشان باشند ارتباط بدنی را باید با او به حداقل برسانند.
در عین حال مادر باید از پسرش بخواهد که اصول و نکاتی را رعایت کند . در کار تعلیم و تربیت او کمی سخت گیرتر باشد. از او بخواهد که نظم و ترتیب را رعایت کند و این پیام را به او بدهد که بهتر است که کمی از من فاصله بگیری.
درست برعکس ، پدر در یک چنین شرایطی باید کاملا خودش را به پسرش نزدیک کند. با او قراری برای بیرون رفتن بگذارد. با او به ورزش بروند. با او به محیط های مختلف و متفاوت بروند.
حتی به خانه ی دوستان و عزیزان بروند. تا اینکه پسر آهسته به این نتیجه برسد که این عشق به مادر که بسیار صوری و ظاهری است ، باید کنار گذاشته شود و به عشقی بسیار بزرگ تر و قابل قبول و احترام تر توجه کند و آن این است که پدر مخصوصا از نظر فیزیکی اجازه بدهد که فرزندش به او نزدیک شود ، با او کشتی بگیرد ، همدیگر را لمس کنند ، دست همدیگر را بگیرند ، این نزدیکی از یک طرف و از طرفی بیان احساسات و عواطف خود ، راجع به علاقه ای که به فرزندش دارد ، یا اصولا حالات احساسی یا عاطفی و هیجانی دیگر خودش را که مربوط به گذشته است با او در میان بگذارد ؛ پسر آهسته آهسته ، عشق و محبت مادر را رها می کند و به سمت پدر میرود و حالا دوستدار پدر میشود و خودش را با پدر همانند می کند و با این همانندی است که میخواهد پدر را به عنوان الگو و مدل انتخاب کند. عشق به او بورزد و خودش را از آن بار سنگین و بسیار آزار دهنده دور و رها کند.
پدر و مادر در خصوص فرزند دختر نیز باید نکات زیر را رعایت کنند :
وقتی که دختری این تمایلات را دارد و یا اصولا حتی اگر برای ما مشخص نیست ( بین 4 تا 6 و 7 سالگی ) پدر باید احتمالا پوشش بیشتری داشته باشد. فرزندش را کنار خودش بنشاند تا اینکه او را در آغوش بگیرد. به او فرصت و اجازه ی آن را ندهد که به بدن او برای مدت طولانی نزدیک شود.
دخترش را میتواند ببوسد و در آغوش بگیرد ولی آن را باید به صورت کوتاه انجام دهد و در عین حال از دخترش بخواهد که اصولی را رعایت کند و تعلیم و تربیت دخترش را بیشتر جدی بگیرد و با او درگیر شود.
مادر با مهربانی خودش را کمی از صحنه بیرون می کشد و آن قدرها کاری به کار دخترش ندارد ، اما به او فرصت می دهد که به او نزدیک شود. با هم خرید می روند. با هم برای خوردن غذا بیرون می روند. دو نفری اوقاتی را با هم خواهند گذراند.
فرصتی را که پیدا می کنند بسیار گرامی می دارند. به دخترش اجازه می دهد به بدن او نزدیک شود. او را در آغوش می گیرد و نوازش می کند و در نتیجه فرصتی می دهد که دختر هم ، عشق پدر را رها کند و به سمت مادرش حرکت کند و بتواند پیروزی و موفقیت بسیار بزرگی در این زمینه پیدا کند.
در یک چنین شرایطی است که عمل (( همانند سازی )) را دختر با مادر انجام می دهد . بنابراین الگو و مدل و قهرمانش مادرش خواهد بود. کوشش می کند که مانند او زندگی کند ، مانند او رفتار کند و از این عشق و محبتی که به وجود آمده است بسیار خوشحال خواهد بود.
منبع : کتاب پرورش ، تعلیم و تربیت 3 تا 7 سالگی
همانند سازی کودکان با پدر و مادر

یکسان نبودن سلیقۀ والدین و فرزندانیکسان نبودن سلیقۀ والدین و فرزندان

یکسان نبودن سلیقۀ والدین و فرزندان کودک آنلاین: وقتی‌که کودکان بزرگ‌تر می‌شوند، دوست دارند اختیار بیشتری برای خرید لباس و انتخاب مدل موهایشان داشته باشند. آن‌ها به علت سن بلوغ و تغییر علایق، می‌خواهند در این مورد بیشتر نظر خود را به والدین تحمیل کنند و دلشان می‌خواهد برای کارهایشان خودشان تصمیم بگیرند. یکسان نبودن سلیقۀ والدین و فرزندان


در برابر تغییرات ناشی از مراحل رشد کودک صبوری پیشه کنیددر برابر تغییرات ناشی از مراحل رشد کودک صبوری پیشه کنید

در برابر تغییرات ناشی از مراحل رشد کودک صبوری پیشه کنید کودک آنلاین: فرآیند رشد کودک به طرز تدریجی و یکنواخت نیست بلکه بیشتر دگرگونی های جهشی ناگهانی رخ می دهد. در واقع همراه با بزرگ شدن کودک، رشد عقلی و عاطفی او بین دوره های آرام (که در آنها به نظر نمی رسد تغییری روی دهد)، و دوره های تغییر سریع (طوری که از خود می پرسد این همه یکباره روی داده) نوسان دارد.


مادران و پسرانمادران و پسران

مادران و پسران کودک آنلاین: آیا اولین لحظۀ آرامی را به یاد می‌آورید که نوزادتان در آغوشتان آرمیده بود و شما اولین فرصت واقعی را برای تماشای او به دست آوردید و به‌صورت و بدن کوچکش خیره شدید؟ گاهی مادران مدتی طول می‌کشد که بپذیرند واقعاً یک پسر دارند، یک جسم مذکر درون بدن مؤنث او رشد کرده است. مادران و پسران


پدران و دخترانپدران و دختران

پدران و دختران کودک آنلاین: پدر اولین مردی است که وارد زندگی دختر کوچکش می‌شود و نقش بزرگی را ایفا می‌کند. او همان غریبۀ شگفت‌انگیز و نماد مردانگی است، بنابراین به یک الگو برای دخترش تبدیل می‌شود. درواقع دختران هر مردی را که وارد زندگی‌شان می‌شود، با پدر خود مقایسه می‌کنند. پدران و دختران

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران