کودک آنلاین

موضوع مقاله : کودکان و خانواده

دسته بندی : کودکان و خانواده

2
12 روش برای آموزش ادب به کودکان
12 روش برای آموزش ادب به کودکان - وقتی فرزندتان صحبت می کند به حرفش گوش کنید و به چشمانش نگاه کنید. - موقع ورود به اتاق فرزندتان در بزنید، خصوصاً وقتی که در اتاقش بسته است. 12 روش برای آموزش ادب به کودکان

12 روش برای آموزش ادب به کودکان
- وقتی فرزندتان صحبت می کند به حرفش گوش کنید و به چشمانش نگاه کنید.
- موقع ورود به اتاق فرزندتان در بزنید، خصوصاً وقتی که در اتاقش بسته است.
- با فرزندتان همانطوری صحبت کنید که توقع دارید او به آن شکل با شما صحبت کند.
- کودک شما به بازی و تفریح نیاز دارد، به نیازش احترام گذاشته و مدت زمانی را در نظر بگیرید تا با دوستانش بازی کند.
- این حق را به فرزند خود بدهید که عقاید و ترجیحاتی متفاوت از شما و دیگر اعضای خانواده داشته باشد.
- به مسائل خصوصی او احترام بگذارید، نامه ای که برای او ارسال شده را باز نکنید، به مکالمات تلفنی اش گوش ندهید و برای استفاده از وسایل متعلق به او، از خودش اجازه بگیرید.
- در صورتی که فرزندتان درگیر موضوعی است که برای خودش و دیگران خطری ندارد، در کارش دخالت نکنید حتی اگر نیت تان کمک به او باشد. صبر کنید تا خودش از شما تقاضای کمک کند.- بگذارید فرزند شما با روش خودش به موقعیت های مختلف واکنش نشان دهد و از این بابت که نوع برخوردش متفاوت از شماست او را سرزنش یا مسخره نکنید.
- وقتی با کودکتان شوخی می کنید یا قلقلکش می دهید به محض اینکه گفت: دیگه شوخی نکن یا قلقلکم نده بلافاصله به حرفش گوش کنید بدون اینکه به حاشیه بروید یا مسخره اش کنید.
- فرزندتان را به اسم یا القابی صدا نکنید که دوست ندارد یا باعث خجالتش می شود یا احساس می کند بزرگ شده و دیگر آن القاب مناسب سنش نیست.
- وقتی کسی از کودکتان سؤالی می پرسد، اجازه بدهید خودش جواب سؤال را بدهد و شما به جای او پاسخ ندهید. از جانب فرزندتان صحبت نکنید به ویژه زمانی که خودش حضور دارد.
- موقع رو به رو شدن با آشنایی که اولین بار فرزند شما را می بینند، او را معرفی کنید. وقتی با دوستانتان مواجه می شوید و می بینید که بچه دار شده اند حتماً با فرزند آنها احوالپرسی کنید.

منبع: 1001 باید و نباید تربیت کودک
12 روش برای آموزش ادب به کودکان
ادب و تربیت کردن کودک یکساله – بخش اولادب و تربیت کردن کودک یکساله – بخش اول

ادب و تربیت کردن کودک یکساله – بخش اول همه والدین علاقه دارند کودکشان درست رفتار کند اما بسیاری از آنان مایل به استفاده از اصطلاح ادب کردن نیستند. برای این گروه از والدین ، ادب کردن یعنی نشانه رفتن انگشت بزرگسال عصبانی به طرف کودکی که از شدت ترس ، قوز کرده و در خود فرو رفته است. برای این دسته از والدین تادیب فقط به معنی تنبیه کردن است. ادب و تربیت کردن کودک یکساله – بخش اول


15 روش ایجاد روحیه ادب و احترام در کودک15 روش ایجاد روحیه ادب و احترام در کودک

15 روش ایجاد روحیه ادب و احترام در کودک 1 . در برخورد با فرزندتان و دیگران از لطفا و خیلی ممنون استفاده کنید. 15 روش ایجاد روحیه ادب و احترام در کودک


استفاده کودک از کلمات مؤدبانه برای مطرح کردن خواسته هایشاستفاده کودک از کلمات مؤدبانه برای مطرح کردن خواسته هایش

استفاده کودک از کلمات مؤدبانه برای مطرح کردن خواسته هایش کودک آنلاین: معمولاً والدین به فرزندانشان یاد می دهند که چگونه مؤدبانه خواسته هایشان را مطرح کنند و هنگام درخواستِ چیزی از کلمۀ لطفاً استفاده کنند و یا از دیگران به خاطر کاری که برایشان انجام داده اند تشکر کنند.

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران