کودک آنلاین

موضوع مقاله : کودکان و خانواده

دسته بندی : کودکان و خانواده

0
محدودیت های خانه برای کودکان
محدودیت های خانه برای کودکان در پاره ای موارد پاسخ مشکل شما ممکن است با سر زدن به فروشگاه ابزار ساختمانی حل شود. گفتن (( نه )) سخت است . چنانچه بتوانید چیزی یا فردی را پیدا کنید که این کار را آسان سازد درنگ نکنید. کمک را هر جا یافتید بپذیرید.. این امر به خصوص وقتی مسئله تنظیم و ایجاد محدودیت ها در میان باشد کارساز است. محدودیت های خانه برای کودکان

محدودیت های خانه برای کودکان
در پاره ای موارد پاسخ مشکل شما ممکن است با سر زدن به فروشگاه ابزار ساختمانی حل شود. گفتن (( نه )) سخت است . چنانچه بتوانید چیزی یا فردی را پیدا کنید که این کار را آسان سازد درنگ نکنید. کمک را هر جا یافتید بپذیرید.. این امر به خصوص وقتی مسئله تنظیم و ایجاد محدودیت ها در میان باشد کارساز است.
در حال حاضر می دانید که اولین اولویت شما برای کودک ماجراجویتان ایجاد حد و مرز محافظت کننده از خطرهای موجود در محیط زیست اوست ؛ مثلا در خیابان پر رفت و آمد جلوی منزلتان .
این هدف با استفاده از هشدارها ، سرزنش ها ، تهدید ها و نیز دنبال کردن کودک و یا از طریق ایجاد موانع فیزیکی ، مانند کشیدن حصار توری ، قابل دستیابی است.
حالا دیگر شما می دانید که تنها استفاده از کلمات برای رسیدن به موفقیت روشی بسیار خسته کننده ، نیازمند تلاش زیاد و نیز ثبات رأی است. به عبارت دیگر در پاره ای موارد ، محدودیت های ساختمانی تمام کار را برای شما انجام می دهند.
یک حصار توری ، خیلی صریح تر و محکم تر از آ«چه شما بر زبان می آورید ، به کودک می گوید : (( نه، تو نباید وسط خیابان بدوی .))) یک قفل و زنجیر ( شب بند) روی در کابینت آشپزخانه ، مجبور نیست به گریه و زاری و یا حرف های بیهوده ی کودک شما گوش بدهد و یا راه بند ( گیت) کنار در ورودی ساختمان ، هرگز به چک و چانه یا جر و بحث با کودک بدرفتار و یا دادن یک شانس دیگر به او وسوسه نمی شود.
راه حل های ساختمانی ممکن است بسیار ارزان ، مانند خرید یک قفل و زنجیر شب بند و یا بسیار پرهزینه مانند ایجاد یک اتاق خواب جداگانه برای فرزندتان باشد. این شما هستید که باید درباره ی هزینه ی راه حل های ساختمانی تصمیم بگیرید.
به عبارت دیگر چنانچه تصمیم به جا به جایی و یا تعویض منزل در آینده ی نزدیک دارید یا مصمم هستید فقط یک فرزند داشته باشید ، شاید کشیدن یک حصار توری گران قیمت ، توجیه پذیر نباشد.تا رسیدن فرزندتان به چهار یا پنج سالگی ، احتمالا خواهید توانست به او اعتماد کنید که در صورت حضور نداشتن شما و بدون مراقبت مستقیم به وسط خیابان نپرد.
راه حل های ساختمانی شاید همیشه با دکوراسیونی که در روزهای آسوده خیالی قبل از داشتن فرزند طراحی کرده اید هماهنگی نداشته باشد. با وجود این باید بپذیریم زندگی شما از آن زمان تاکنون تغییرات فراوانی پیدا کرده است و این تغییرات خواه ، ناخواه در منزل شما خود را نشان خواهند داد.
دوستان دارای فرزند شما نیز انتظار ندارند منزلتان چیزی شبیه به تصاویر مجلات دکوراسیون باشد و دوستان فاقد فرزند تا زمانی که نوبت به خودشان برسد معمولا از دلایل این کارها بی اطلاع می مانند.

در اینجا به چند مورد از اصول ساختمانی اشاره می کنیم و درباره ی آنها بحث می کنیم :
درپوش پریزهای برق :
احتمالا از این درپوش ها استفاده کرده اید . قیمت ناچیزی دارند و انواع آنها را میتوانید در فروشگاه های لوازم برقی بیابید و بیازمایید. بعضی انواع آن به راحتی توسط خود کودک از جا کنده میشود.
قفل های ایمنی درِ کابینت :
چنانچه مواد شیمیایی خطرناک یا لوازم خانگی گران قیمتی در قسمت پایین کابینت های آشپزخانه دارید ، میتوانید روی درهای کابینت قفل های ایمنی بزنید که باز کردن آنها دو مرحله ای است.
البته قفلی که بتواند سد راه تمام کودکان باشد هنوز یافت نشده است. قبل از قبول زحمت نصب این نوع قفل ها به تمام درهای کابینت ها بهتر است یک نصب آزمایشی انجام دهید. به این ترتیب در می یابید که شاید برای دور نگه داشتن فرزند باهوشتان از مواد سفید کننده ی زیر ظرفشویی به چفت و قفل های عادی و نه چندان زیبا احتیاج دارید.
دروازه ها و نرده های تاشو :
دروازه های تاشو ، موانع خوبی برای کودکان بی تجربه در حال خزیدن و کودکانی که تازه به راه افتاده اند می باشد ، اما وقتی کودک بالا کشیدن خود را یاد گرفته باشد زمان ایجاد سدهای بلندتر و محکم تر است.
درها :
در بسیاری از خانه های نوساز (( فضاهای باز)) وجود دارد که بیشتر به وسیله ی نحوه ی چیدمان اسباب و لوازم منزل ، از یکدیگر تفکیک می شوند و نه به وسیله ی دیوارهای ثابت و درهای مختلف.
فضاهای کوچک مانند زیر شیروانی ها ، ممکن است جایگزین اتاق خواب شوند. این نقشه ها و طرح های داخلی ، به بهای از دست رفتن خلوت افراد و حذف فضاهای مجزا و تفکیک شده ، فضاهایی روشن و شاد با کاربری های گوناگون به وجود می آورند.
شما ممکن است در یک خانه ی قدیمی تر زندگی کنید و برای ایجاد احساس فضای بیشتر ، بعضی درها را برداشته باشید. حالا که فرزند نوپایی در منزل دارید برای مشخص شدن فضای خاص کودک و محافظت او از خطر ، زمان آن فرا رسیده است که یکی – دو عدد از این درها را دوباره نصب کنید.
محل اسباب و اثاثیه را تغییر دهید :
زمانی که درها حلال مشکلات نیستند و یا نصب مجدد آنها بسیار گران تمام می شود برای ایجاد مانع و سد ، جا به جایی کتابخانه ، مبل ها و کمدها را مد نظر قرار دهید. البته ، اثاثیه ی منزل ، به اندازه ی درها انعطاف پذیر نیستند ، اما ممکن است جایگزین کوتاه مدتی برای آنها باشد ؛ مخصوصا برای فضایی که میل دارید در طول روز ، جزو منطقه ی ورود ممنوع ولی بعد از به خواب رفتن کاشف کوچولویتان در اختیار باشند.
در صورت استفاده از این راهکار ، توجه داشته باشید که اسباب و اثاثیه ، مخصوصا کتابخانه ها به وسیله ی میخ و یا هر وسیله ی دیگری به دیوار محکم شده باشند تا کودک نوپا نتواند آنها را روی خود برگردانده ، خود را مجروح کند.
منبع : کتاب چگونه به کودک خود (( نه )) بگوییم
محدودیت های خانه برای کودکان
خانه ای ایمن برای کودکانخانه ای ایمن برای کودکان

خانه ای ایمن برای کودکان کودک آنلاین : بیشتر حوادث و آسیب های کودکان در خانه اتفاق می افتد زیرا کودکان به علت حس کنجکاوی برای آسیب رساندن به خود و تصادف آمادگی دارند. پدر و مادر با توجه به توصیه های زیر باید محیط خانه ی مناسب و امنی برای کودک خود به وجود آورند تا از بسیاری از آسیب ها و مخاطرات جلوگیری گردد. خانه ای ایمن برای کودکان


نکات ایمنی مبلمان کودکنکات ایمنی مبلمان کودک

نکات ایمنی مبلمان کودک توجه سازندگان مبلمان از اوایل دهه ی 1970 به ساخت سرویس های کودکان جلب شد و انواع مختلفی از آن به بازار آمد. هر روز مدل های جدیدتری از این وسایل به بازار می آید اما در بسیاری از آنها اصول ایمنی رعایت نشده است و همین وسایل یکی از منابع خطرساز برای کودکان و شیرخواران هستند. نکات ایمنی مبلمان کودک


ایمنی و سلامتی کودکانایمنی و سلامتی کودکان

ایمنی و سلامتی کودکان هر چند محافظت کودک از همه ی حوادث و بیماریها ممکن نیست ، ولی میتوان اقدامات احتیاطی مشخصی را برای کاهش احتمال بروز بیماری های شدید یا حوادث مخاطره آمیز انجام داد. واکسیناسیون اقدام بسیار موثری برای پیشگیری از برخی بیماری های دوران کودکی مانند سرخک و سیاه سرفه است. ایمنی و سلامتی کودکان


ایمنی کودک در خودروایمنی کودک در خودرو

ایمنی کودک در خودرو کودک آنلاین: یکی از دلایل عمدۀ آسیب‌های کودکان، تصادفات رانندگی است و این آسیب‌ها برای کودک، چه عابر پیاده باشد و چه سرنشین خودرو، ممکن است اتفاق بیفتد. شایع‌ترین علت آسیب به سرنشین خودرو، نبستن یا استفادۀ نادرست از کمربند ایمنی است. ایمنی کودک در خودرو

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران