کودک آنلاین

موضوع مقاله : کودکان و خانواده

دسته بندی : کودکان و خانواده

0
تربیت فرزندان مستقل – قسمت اول
تربیت فرزندان مستقل یکی از بزرگترین اهداف والدین پرورش فرزندانی مستقل و متکی به خود می باشد . بدون شک در مراحل ابتدایی زندگی فرزندانتان به شما تکیه کرده و روی شما حساب می کنند. تربیت فرزندان مستقل

تربیت فرزندان مستقل – قسمت اول
یکی از بزرگترین اهداف والدین پرورش فرزندانی مستقل و متکی به خود می باشد . بدون شک در مراحل ابتدایی زندگی فرزندانتان به شما تکیه کرده و روی شما حساب می کنند.
آنان هنگامی که تنهای یک طفل می باشند برای تغذیه ، تمیزی و جا به جایی به شما نیاز دارند. با گذر زمان ، بزرگتر شده و برای گذراندن مراحل اساسی زندگی مستقل تر می شوند اما هنوز بر روی عشق ، حمایت ، حفاظت و راهنمایی شما تکیه دارند.
بعد از رسیدن به دوران نوجوانی و حرکت به سوی بزرگسالی ، وابستگی آنان به شما کمتر شده و استقلال بیشتری در تمام بعدهای زندگی پیدا میکنند . این روند جدایی فرزند شما را برای نیازها و خواسته های دوران بزرگسالی آماده می کند.
اما پروسه حرکت به سوی دوران بزرگسالی اجتناب ناپذیر نبوده و اغلب والدینی خوش نیت اما گمراه مانع آن میشوند.
فرزندانی وابسته
کودکان وابسته برای احساسی که نسبت به خود دارند به دیگران تکیه می کنند. بعضی از والدین این وابستگی را پرورش می دهند.
این والدین به علت نیاز خود به قدرت از کنترلی که بر روی فرزندانشان دارند سوءاستفاده کرده و همواره سعی میکنند به عنوان عامل تعیین کننده مهمی در زندگی فرزندانشان حضور داشته باشند.
کودکان مستقل
کودکان مستقل در مقایسه با کودکان وابسته تفاوت های عمده ای دارند. مستقل بودن فرزند شما به این معناست که شما به او کمک کرده اید به این باور که فردی شایسته بوده و توانایی مراقبت از خودش را دارد برسد.
از این طریق شما او را به سوی فعالیت هایی معنادار و رضایت بخش سوق می دهید. شما شانس آزادی برای تجربه زندگی کردن و یادگیری درس های مهم زندگی را به فرزندتان می دهید.


تربیت فرزندان مستقل


تربیت فرزندان مستقلمسئولیت های والدین و فرزندان
این مسئله که آیا شما فرزندانی متکی و یا وابسته تربیت می کنید به درک شما از وظایف اساسی که خودتان و آنان باید بپذیرید بر میگردد. اگر اعضای یک خانواده وظایف خود را به خوبی انجام داده و وظایف دیگر اعضا را به عهده نگیرند ، فرزندانی مستقل پرورش می یابند.
وظایف فرزند شما
حداکثر استفاده از فرصت هایی که در اختیار فرزندتان قرار می دهید ، تلاش کردن ، مسئولیت پذیر بودن ، برنامه داشتن ، متعهد بودن ، طی کردن تمام مراحل برای رسیدن به نتیجه مطلوب ، استفاده از امکانات آموزشی و دستورالعمل ها و قدردانی از تلاش ها و زحمات دیگران از جمله وظایف فرزندتان می باشد.
انواع کودکان وابسته
کودکان وابسته شامل پنج گروه می شوند . کودکان با توجه به اخلاقیات و طبیعت خود و والدینشان در یکی از این گروه ها قرار می گیرند :
1 . کودکانی که شما را راضی نگه می دارند.
این کودکان برای دوست داشته شدن و مورد توجه قرار گرفتن توسط دیگران هر کاری میکنند. در حالی که این کودکان به نظر الگوهایی از خود گذشته و موفق میرسند ، با این وجود اغلب نیازهای خود را در نظر نمی گیرند. در نتیجه افرادی ناراضی ، ناراحت و بی میل می باشند.
2 . کودکان ناامید
این دسته شامل افرادی است که هیچگاه به سقف انتظارات خود دست نیافته و آن گونه که میخواهند زندگی نمی کنند.
این افراد معمولا دارای توانایی و ضریب هوشی بالایی هستند اما با این وجود به ندرت به موفقیت دست می یابند. آنان برای رهایی از فشاری که توسط والدینشان احساس می کنند به سادگی دست از تلاش کردن می کشند.
این افراد با خراب کردن زندگی خود و آینده از برآوردن انتظارات والدینشان اجتناب می کنند ، برای مثال تلاش نکردن و اجتناب از انجام فعالیت های موفقیت آمیز و یا مشکلات رفتاری عمده از جمله استفاده از مواد مخدر و یا سوء رفتارهای جنایی.
منبع : مجله کودک سالم
تربیت فرزندان مستقل
تربیت فرزندان مستقل
تربیت فرزندان مستقل – قسمت دومتربیت فرزندان مستقل – قسمت دوم

تربیت فرزندان مستقل اینان افرادی می باشند که مخالف هر آنچه والدینشان می گویند ، انجام می دهند. غالبا والدین این رفتار را با استقلال اشتباه گرفته و وجود آن را ناشی از استقلال فرزندشان می دانند ، این در حالی است که در واقعیت این کودکان به طریقی متناقص کاملا به والدینشان وابسته می باشند. تربیت فرزندان مستقل


مستقل شدن کودک دو سالهمستقل شدن کودک دو ساله

مستقل شدن کودک دو ساله چند دقیقه ای وقت بگذارید و بازی فرزند دوساله تان را تماشا کنید. توانایی او را برای حرکت دادن بدن ، حل کردن یک مسئله ، به کار گیری یک اسباب بازی و صحبت کردن با خودش و شما درباره ی کاری که انجام می دهد مشاهده کنید. مستقل شدن کودک دو ساله


بازی کردن کودک یکساله به صورت مستقلبازی کردن کودک یکساله به صورت مستقل

بازی کردن کودک یکساله به صورت مستقل هر یک از والدین کودک آرزو دارند کودک بتواند به تنهایی با خودش بازی کند. همان گونه که در کلیدهای مربوط به خلق و خو و منش شخصیتی مشاهده کردید دامنه ی توجه و توانایی تداوم در یک فعالیت در کودکان با یکدیگر متفاوت است. بعضی کودکان بیش از بقیه به بازی انفرادی تمایل دارند. بازی کردن کودک یکساله به صورت مستقل


تشویق کودک به بازی های مستقلتشویق کودک به بازی های مستقل

تشویق کودک به بازی های مستقل کودک آنلاین: لحظات تنهایی برای همه مفید است حتی برای کودکان. وقتی آنها با خودشان بازی می کنند، می توانند علائق خود را شناخته و آنها را رشد دهند. تشویق کودک به بازی های مستقل

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران