کودک آنلاین

موضوع مقاله : کودکان و خانواده

دسته بندی : کودکان و خانواده

0
نگهداری و پرورش فرزند خوانده
نگهداری و پرورش فرزند خوانده بیشتر زوج هایی که نوزادی را به فرزندی قبول می کنند ، گاهی به طور غیر منتظره و بدون آمادگی ، خود را صاحب فرزند می بینند. ولی جای شگفتی است که این زوج ها ، علی رغم اختلافی که با والدین بیولوژیکی دارند و بدون تغییرات هورمونی که در مادران بیولوژیکی اتفاق می افتد ، با چه سرعتی با این نوزاد پیوند عاطفی برقرار می کنند و او را به عنوان فرزند واقعی خود می پذیرند. نگهداری و پرورش فرزند خوانده

نگهداری و پرورش فرزند خوانده
بیشتر زوج هایی که نوزادی را به فرزندی قبول می کنند ، گاهی به طور غیر منتظره و بدون آمادگی ، خود را صاحب فرزند می بینند. ولی جای شگفتی است که این زوج ها ، علی رغم اختلافی که با والدین بیولوژیکی دارند و بدون تغییرات هورمونی که در مادران بیولوژیکی اتفاق می افتد ، با چه سرعتی با این نوزاد پیوند عاطفی برقرار می کنند و او را به عنوان فرزند واقعی خود می پذیرند.
شاید بتوان یکی از عوامل برقراری این پیوند را اشتیاق و آرزوی شدید این زوج ها برای داشتن فرزند دانست .
برای برقراری رابطه سالم و پیوند عاطفی محکم با فرزند خوانده ، بهتر است در صورت امکان هنگام تولد او حضور داشته باشید و اگر توانستید ، بلافاصله پس از تولد او را در بغل گرفته و اولین کسی باشید که با وی ارتباط پیدا می کند.
قبل از به دنیا آمدن نوزاد ، با مسئولین بیمارستان هماهنگی لازم را به عمل آورید تا برای مدتی شما را با نوزاد تنها بگذارند. در ساعت اول پس از تولد ، نوزاد در حالت هشیاری آرام ، آمادگی بیشتری برای برقراری پیوند با مادر یا مادر خوانده خود را دارد.
یکی از ابتکارهای جالب برای برقراری دلبستگی بین والدین و نوزاد ، روش جدید تغذیه فرزند خوانده است. این روش ممکن است باعث تعجب شود ، ولی بیشتر خانمهایی که نوزادی را به فرزندی قبول میکنند ،میتوانند به او شیر بدهند.
برای این منظور یک کیسه پلاستیکی قابل انعطاف از گردن مادر آویخته میشود که بین سینه او قرار می گیرد. به این کیسه ، یک لوله نازک پلی اتیلن وصل میکنند و سر دیگر این لوله را روی سینه مادر و حدود یک سانتی متر بالاتر از سر سینه با چسب محکم می کنند.
کیسه پلاستیکی را از شیر یا غذای کودک پر می کنند و وقتی نوزاد سینه مادر را می مکد ، از شیر بطری که از لوله نازک خارج می شود تغذیه می نماید. این روش ، هم به مادر و هم به نوزاد رضایت میدهد.
نوزاد با گمان این که از سینه مادر شیر میخورد خشنود است و در سینه مادر نیز به علت مکیدن نوزاد ، هورمون هایی تولید می شود که شبیه هورمون های تولید شده در مادر بیولوژیکی است . پس از حدود شش هفته ، مادر خوانده به علت تاثیر این هورمون ها، صاحب مقداری شیر می شود که البته مقدار آن کم است ولی تاثیر عاطفی مهمی در برقراری پیوند دارد.
اگر نمیخواهید به فرزند خوانده خود شیر بدهید ، میتوانید برای برقراری رابطه طبیعی با نوزاد روش های دیگری را انتخاب کنید.
منبع : کتاب آمادگی برای زایمان و مراقبت از نوزاد
نگهداری و پرورش فرزند خوانده

نگهداری و پرورش نوزاد استثنایینگهداری و پرورش نوزاد استثنایی

نگهداری و پرورش نوزاد استثنایی یکی از عوامل مهم در رشد و تعالی والدین ، تربیت و اداره فرزندان است. این موضوع در نگهداری و پرورش فرزند استثنایی که نیاز بیشتر و متفاوتی دارد ، مصداق بهتری پیدا می کند. نگهداری و پرورش نوزاد استثنایی


نگهداری کودک از خواهر و برادر کوچکترنگهداری کودک از خواهر و برادر کوچکتر

نگهداری کودک از خواهر و برادر کوچکتر کودک آنلاین: نگهداری از بچۀ کوچکتر تجربه ای بسیار جالب برای نوجوانان است و کودکانی که به رشد فکری و عقلی لازم رسیده اند، می توانند از بچه های کوچکتر از خود مواظبت کنند. نگهداری کودک از خواهر و برادر کوچکتر


آیا نگهداری از بچه دوم آسان تر است ؟آیا نگهداری از بچه دوم آسان تر است ؟

آیا نگهداری از بچه دوم آسان تر است ؟ بسیاری از والدین عقیده دارند که مراقبت از بچه دوم آسان تر از بچه اول است. عوامل زیادی وجود دارد که نگهداری از بچه دوم را آسان می کند. بعضی از این عوامل مربوط به والدین و بعضی مربوط به فرزند است. آیا نگهداری از بچه دوم آسان تر است ؟


مادر ناتنیمادر ناتنی

مادر ناتنی کودک آنلاین: واقعیت آن است که از قرن‌ها پیش انسان‌ها فرزندان دیگران را پرورش می‌دهند. تنها چیزی که تغییر کرده، دلیل این کار است. سال‌ها پیش، خانواده‌های ناتنی معمولاً به علت مرگ یک والد ایجاد می‌شدند. مادر ناتنی

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران