کودک آنلاین

موضوع مقاله : کودکان و خانواده

دسته بندی : کودکان و خانواده

0
حمایت‌از احساس استقلال کودک
حمایت‌از احساس استقلال کودک - بی قید و شرط به کودک خود عشق بورزید، بدون توجه به‌اینکه رفتار یا انتخابی درست یا غلط داشته است. مراقب عشق و علاقه ای که تنها در قبال رفتاری خاص‌به او ابراز می‌کنید، باشید. حمایت‌از احساس استقلال کودک

حمایت‌از احساس استقلال کودک
- بی قید و شرط به کودک خود عشق بورزید، بدون توجه به‌اینکه رفتار یا انتخابی درست یا غلط داشته است. مراقب عشق و علاقه ای که تنها در قبال رفتاری خاص‌به او ابراز می‌کنید، باشید.
(تایید کردن کودک و راضی بودن‌از او را مشروط به‌این ندانید که دقیقاً طبق پیشنهادات شما یا انتظارات تان عمل کند)
- برای فرزندتان الگو باشید، مسئولیت رفتارهایتان را بپذیرید، در تغییر رفتارها، عقاید و نگرش های ناکار آمدتان کوشا باشید.
- بیش‌از اینکه توجه خود را به‌نتیجۀ عمل معطوف کنید،به فرآیند و روند مسائل توجه نمایید (مثلاً این که یادگیری فرزندتان چگونه صورت می‌گیرد یا او به‌چه شکلی روند تصمیم گیری را می‌آموزد برایتان مهم تر از این باشد که پیامد رفتار و انتخاب او چه خواهد بود).
- اهداف بلند مدت تان را به‌ذهن بسپارید و کیفیت رابطه با فرزندتان را حفظ کنید.
- گزینه های انتخابی منطقی و قابل قبول به‌فرزندتان پیشنهاد کنید (این راهکار برای تشویق کودک به‌همکاری بدون استفاده‌از زور و تهدید، بسیار مفید است).


حمایت‌از احساس استقلال کودک


حمایت‌از احساس استقلال کودک


- به‌توانایی فرزندتان در اتخاذ تصمیمات به‌جا و مناسب ایمان داشته باشید، حتی اگر شواهد زیادی برای اثبات این ادعا وجود نداشته باشد.
- کارهایی را از او بخواهید که می‌دانید از پس انجامشان برخواهد آمد و با افزایش مهارت ها و اعتماد به نفسش در این راستا، شما نیز دامنۀ پیشنهادات خود را به لحاظ تعداد و تنوع افزایش دهید.
سعی کنید چند گزینه برای انتخاب پیش پای کودک تان بگذارید. حتی موقعی که می‌دانید کدام یک‌از آنها برایش مفیدتر یا مناسب تر هستند..
- سعی کنید تعامل تان با کودک، پاداش مدار باشد تا با یادآوری نتایج مثبت و امیدوارکننده ای که در انتظار اوست وی را به‌ادامه انجام کارش دلگرم کنید.
- به‌علایق و نیازهای فرزندتان احترام بگذارید.به خاطر داشته باشید که نیازها و احساسات او همواره مهم هستند، حتی اگر اکثر مواقع حرف آخر را شما بزنید.
- به‌حلاجی این مطلب بپردازید که چرا به‌استقلال و ابتکار رسیدن فرزندتان، شما را نگران می‌کند و باعث می‌شود احساس خطر کنید. بدون اینکه مزاحم فرآیند رشد و پرورش فرزندتان شوید با تمام توان علت چنین احساساتی را بررسی کنید.
- اجازه دهید فرزندان شما با عواقب انتخاب های ضعیف و نادرست خود رو به‌رو شوند (البته در صورتی که این عواقب تهدیدآمیز و خطرناک نباشند) و از‌عملکردشان درس بگیرند. شرایطی را به‌وجود آورید که مسئولیت کارشان را به‌عهده بگیرند و رفتارهای ناکارآمدشان را تغییر دهند.

منبع: 1001 باید و نباید تربیت کودک
حمایت‌از احساس استقلال کودک
حمایت‌از احساس استقلال کودک
استقلال کودکاستقلال کودک

استقلال کودک در این مورد سوال این است که چه تفاوتی میان کنترل کردن و تصمیم گیری والدین برای کودک ، با آموختن مهارت تصمیم گیری صحیح به کودک ، وجود دارد؟ استقلال کودک


حس استقلال کودکانحس استقلال کودکان

حس استقلال کودکان کودک در سنین شش تا دوازده سالگی از منیت و غرور خاصی برخوردار میشود.به طوری که استنباط جدیدی از خویش به صورت ((من فاعلی)) یعنی تواناییها و خصوصیات اجتمای و شخصیتی و متعلقات مادی.و دیگر ((من مفعولی)) یعنی مجموعه چیزهایی که کودک می تواند آن را متعلق به خود بداند،دارد. حس استقلال کودکان


تقویت حس استقلال در کودکانتقویت حس استقلال در کودکان

تقویت حس استقلال در کودکان شاید پرسیدن سؤالاتی از کودک مثل: آیا نصف لیوان شیر می‌خواهی یا یک لیوان پر، نان تست نرم می‌خواهی یا خشک، تا حدودی بی‌اهمیت در نظر گرفته شود اما با هر انتخاب کوچک فرصت بیشتری برای کنترل زندگی خودش به دست می‌آورد. تقویت حس استقلال در کودکان


علاقه ی کودکان به داشتن استقلالعلاقه ی کودکان به داشتن استقلال

علاقه ی کودکان به داشتن استقلال کودکان وقتی پا به مدرسه می گذارند دوست دارند استقلال بیشتری داشته باشند. وقتی بچه ها به مدرسه می روند و در کنار والدینشان نیستند ، دوست دارند با دوستانشان بازی کنند. بعد از ظهرها هم آنها دوست دارند باز در کنار دوستانشان باشند. علاقه ی کودکان به داشتن استقلال

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران