کودک آنلاین

موضوع مقاله : زایمان

دسته بندی : زایمان

3
سزارین یک جراحی کامل
سزارین یک جراحی کامل ! کودک آنلاین: با عمل جراحی سزارین، مزایا و خطرات آن آشنا شوید تا با آگاهی نوع زایمان خود را تعیین کنید. پس از بیهوشی یا بی‌حسی موضعی دکتر برشی را در پوستِ شکمتان ایجاد می‌کند. سزارین یک جراحی کامل !

سزارین یک جراحی کامل !
کودک آنلاین: با عمل جراحی سزارین، مزایا و خطرات آن آشنا شوید تا با آگاهی نوع زایمان خود را تعیین کنید.
پس از بیهوشی یا بی‌حسی موضعی دکتر برشی را در پوستِ شکمتان ایجاد می‌کند.
سپس دکتر ماهیچه‌هایِ زیرپوست را برش می‌دهد تا به رحم برسد، و پس‌ازآن شکافی را نیز در رحم ایجاد می‌کند. سپس نوزاد به آرامی بیرون کشیده می‌شود؛ پزشک دهان و بینیِ کودک را ساکشن می‌کند و بندِ ناف را قطع می‌کند. مانندِ زایمانِ طبیعی، شما نیز باید قادر باشید که در‌‌ همان موقع کودکتان را ببینید. سپس نوزادتان را به دستِ پرستار‌ها می‌دهند تا او را به بخشِ مراقبت از نوزادان ببرند.
دکتر پس از خروجِ نوزاد جفت را خارج می‌کند و بریدگیِ رحم را با بخیه جذبی می‌بندد. شکم را نیز بخیه می‌کنند. چند روزِ بعد این بخیه‌ها جذب‌شده و یا کشیده می‌شوند. . سزارین به‌طور کل یک جراحیِ ایمن محسوب می‌شود، اما ریسکِ آن بیشتر از وضعِ حملِ واژینال است. شما پس از وضعِ حملِ واژینال زود‌تر مرخص می‌شوید و می‌توانید به خانه بازگردید.
انگیزه‌ها:
"كاهش درد، انگیزه اغلب زنان براى انتخاب زایمان به شیوه سزارین است. آنچه این زنان به آن بی‌توجه‌اند این است كه هر دو زایمان با درد همراه است.
در زایمان طبیعى این درد قبل از وضع حمل و در سزارین درد بعد از زایمان به وجود می‌آید كه بسیار شدیدتر از درد زایمان طبیعى است. زمان زیادى باید بگذرد كه اثر داروهاى بیهوشى، مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها و ... كه بر روى شیردهى نیز مؤثر است، از بدن مادر خارج شود. در زایمان طبیعى خونریزى كمتر است. احتمال عفونت و آمبولى كاهش می‌یابد و نیاز نیست بیمار آنتی‌بیوتیک زیادى مصرف كند."
بااین‌حال سزارین می‌تواند در شرایطِ پیچیده و خطرناک استفاده شود و در مواردِ ضروری جانِ مادر و نوزاد را حفظ کند.
مواردی که باعث می‌شود سزارین ضروری شود:
- نوزاد نچرخیده باشد برخی نوزادان درست قبل از زایمان می‌چرخند.
- نوزاد دارای برخی از نقوصِ هنگامِ تولد است. سر نوزاد بزرگ‌تر از معمول است.
- مشکلات جفت سرراهی برای مادر وجود دارد.
- مادر مشکلات و بیماری‌های خاصی دارد مانند هرپس تناسلی و یا ایدز.
- مادر چندقلو باردار است.
- مادر قبلاً جراحی شکمی داشته.و در برخی موارد اضطراری
- روند زایمان متوقف می‌شود (دارو‌ها نیز کمکی نمی‌کنند).
- جُفت زود‌تر از وقتِ خود از دیواره رحمی جدا می‌شود.
- بند ناف فشرده‌شده و راهِ آن بسته شود
- نوزاد تحت‌فشار است، تغییرات در ضربان قلبِ نوزاد بدین معنی است که او به میزانِ کافی اکسیژن دریافت نمی‌کند.
- سرِ نوزاد یا تمامِ بدنِ او آن‌قدر بزرگ است که نمی‌تواند از کانال زایمان, عبور کند.
ریسک‌ها :
سزارین به‌طور کل برای مادر و نوزاد ایمن است. بااین‌وجود درهرصورت یک عملِ جراحی است و خطراتِ بالقوه خود را دارد. ریسک‌های بالقوه سزارین عبارت‌اند از:
افزایش خونریزی
عفونت و استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها
صدمه به مثانه یا روده
واکنش نشان دادن نسبت به دارو‌های بیهوشی و بی‌حسی
لخته شدن خون و خطر آمبولی
مرگ (فوق‌العاده نادر)
دردهای لگنی و چسبندگی بیشتر است.
آسیب احتمالی به نوزاد در حین برش با تیغ جراحی
"ازنظر پزشکان، زایمان طبیعی 3 تا 4 برابر سزارین دردسرساز است; ولی تعرفه‌هایی که به آن اختصاص داده‌شده خیلی کمتر از سزارین است که این موضوع نیز برافزایش سزارین در ایران دامن می‌زند درحالی‌که در کشورهای پیشرفته‌ی دنیا تسهیلات ویژه‌ای را برای زایمان طبیعی اختصاص داده‌اند که افراد را به آن ترغیب می‌کند."
سزارین یک جراحی کامل

مزایا و معایب سزارین مزایا و معایب سزارین

مزایا و معایب سزارین عفونت اندومتریت پورپرال لخته شدن خون در رگها باز شدن جای بخیه ها بی حسی و درد در ناحیه زخم شکم عفونت زخمها بعد از زایمان آسیب رسیدن به مثانه و روده هاایجاد چسبندگی در لوله های رحمی و خود رحم که باعث ایجاد نازایی در شخص میگردد وارض بیهوش شدن که شامل سردرد شدید، تهوع و استفراغ است


جراحی سزارینجراحی سزارین

جراحی سزارین کودک آنلاین: در بسیاری از بیمارستان ها عمل سزارین به صورت تزریق نخاعی یا بی حسی اپی دورال صورت می گیرد و بیهوشی عمومی تنها در مواردی ضرورت دارد که تزریق اپی دورال یا نخاعی جایز نیست و یا بقیه تکنیک ها ناموفق هستند.


مراقبت‌های بعد از سزارینمراقبت‌های بعد از سزارین

مراقبت‌های بعد از سزارین :راه رفتن و مصرف داروی ضد درد: اگر پزشک توصیه کرده است که مادر می‌تواند راه برود ، اولین کار او این است که سعی کند راه برود. راه رفتن سبب می‌شود که از مشکلات و عوارض سزارین پیشگیری گردد. اگر مادر درد دارد پزشک داروی خوراکی و در صورت لزوم داروی تزریقی تجویز می‌کند. مراقبت‌های بعد از سزارین

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران