کودک آنلاین

موضوع مقاله : زایمان

دسته بندی : زایمان

38
علائم زایمان طبیعی
علائم زایمان طبیعی : اگر در انتهای دوره بارداری قرارگرفته‌اید و قصد دارید فرزند خود را طبیعی به دنیا بیاورید بایستی از علائم و مراحل زایمان طبیعی آگاهی پیداکرده تا بتوانید دردهای واقعی زایمان را از دردهای کاذب تشخیص دهید. دردهای طبیعی زایمان چگونه است ؟ علائم زایمان طبیعی

علائم زایمان طبیعی
ابزار محاسبه آنلاین زمان تقریبی زایمان
اگر در انتهای دوره بارداری قرارگرفته‌اید و قصد دارید فرزند خود را طبیعی به دنیا بیاورید بایستی از علائم و مراحل زایمان طبیعی آگاهی پیداکرده تا بتوانید دردهای واقعی زایمان را از دردهای کاذب تشخیص دهید. دردهای  طبیعی زایمان چگونه است ؟

1-اولین علامتی که در هفته‌های پایانی و یا نزدیک به زایمان اتفاق می‌افتد پایین آمدن شکم و قرار گرفتن سر جنین در کانال زایمان است.

2-باز شدن دهانه رحم که ممکن است حتی قبل از وقوع دردهای زایمانی اتفاق بیفتد.

3.مشاهده لکه خون یا ترشحات قهوه‌ای رنگ.

4-مشاهده هر گونه مایع آب مانند و گرم که ممکن است به خاطر پارگی کیسه آب اطراف جنین باشد که به محض دیدن این علامت بایستی به بیمارستان مراجعه شود. ولی ممکن است این رطوبت مربوط به تغییرات هورمونی روزهای پایانی بارداری باشد که  کانال زایمانی را خیس و مرطوب می‌کند.

5.اسهال و تهوع :در برخی موارد به دلیل افزایش هورمون‌های زایمان ممکن است فرد دچار اسهال یا تهوع گردد.

6.اضطراب و بی‌قراری قبل از زایمان : در برخی موارد ممکن است خانم‌های باردار در روزهای پایانی دچار اضطراب و بی‌قراری شوند.

7. کمردرد :کمردردی که با درازکشیدن بدتر شود ممکن است نشانه زایمان باشد.
8.و در نهایت دردهای شکمی تکرارشونده که مرتباً زمان وقوع آن به هم نزدیک و شدت آن بیشتر می‌شود. ممکن است شبیه دردهای قاعدگی باشد.مادران باردار در روزهای پایانی بارداری در خانه تنها نباشید و در صورت مشاهده هر یک از علائم بالا با پزشک خود تماس بگیرید.

به هنگام آغاز علائم زایمان  باید کارهایی انجام دهید :

اگر  شخص متوجه انقباض و درد زایمان  گردید باید شروع به یادداشت کردن فواصل  و مدت زمان درد نماید و اگر  آن‌ها بافاصله مشخصی تکرار شدند و به همراه علائم دیگر نیز بودند اقدامات زیر را انجام دهد :

-          خونسرد باشید و بدانید که زایمان در چندین مرحله صورت می‌پذیرد یعنی از شروع اولین دردهای زایمان و تولد کودک ممکن است ساعت‌ها فاصله داشته باشید مخصوصاً در کسانی که اولین بار زایمان می‌کنند  .

-          آب و مایعات نوشیدنی زیاد بنوشید  . برخلاف سزارین که شکم بایستی خالی باشد به دلیل داشتن انرژی برای زایمان می‌توانید یک سیخ کباب هم درست کرده و بخورید.

-          دوش آب گرم بگیرید . باعث ایجاد آرامش می‌شود و به روند زایمان کمک می‌کند .

-          کمی استراحت کنید .

-          راه رفتن و مابین آن نشستن و استراحت می‌تواند کمک کننده باشد و به طور متناوب این کار را انجام دهید .

-          با پزشک یا مامای خود تماس بگیرید . و درباره اینکه چه زمانی به بیمارستان مراجعه کنید با او مشورت کنید . شاید شما علائم یک زایمان فوری را  داشته باشید . درباره تمامی علائم خود با پزشک خود صحبت کنید .  

-          چنانچه  كیسه آب شما پاره شد یا اگر شك دارید كه مایع آمنیوتیك از شما خارج می‌گردد  با پزشك یا مامای خود صحبت كنید. او همچنین از شما خواهد پرسید كه این اتفاق چه زمانی افتاده است و مایع یا ترشحاتی كه دارید چگونه است .

در صورت بروز موارد زیر با پزشک خود صحبت کنید :

اگر جنین بی‌تحرک یا کم تحرک شده . حتماً حرکات جنین را زیر نظر داشته باشید .

اگر خونریزی واژینال  دارید و بجز مواردی که  مخاط خونی دیده باشید.

چنانچه  تب  سردردهای شدید  تغییر بینایی یا درد شكمی دارید  .

اگر مورد دیگری هم هست كه شما را نگران می‌كند می‌توانید با ماما یا پزشك خود در میان بگذارید.
مطالعه مراحل زایمان طبیعی نیز می‌تواند برای شما مفید و کمک کننده باشد.
علائم زایمان طبیعی
مراحل زایمان طبیعی مراحل زایمان طبیعی

مراحل زایمان طبیعی : زایمان طبیعی در طی چند مرحله صورت می‌پذیرد و بهتر است که زنان باردار و همسران آن‌ها پیش از زایمان از روند آن آگاهی یافته تا بتوانند در طول زایمان واکنش درستی از خود نشان دهند . مراحل زایمان طبیعی مراحل زایمان طبیعی


عمل سزارین یا زایمان طبیعیعمل سزارین یا زایمان طبیعی

عمل سزارین یا زایمان طبیعی کودکانی که تولد زودرس دارند باید مورد مواظبت و مراقبت ویژه ای قرار بگیرند ، در غیر این صورت میتوانند آسیب ببینند. زیرا تقریبا کودک قبل از 9 ماهگی آمادگی زندگی ، با وجود همه ی مواظبت ها و مراقبت ها از جانب اطرافیانش را نخواهد داشت. عمل سزارین یا زایمان طبیعی


چگونگی زایمان طبیعی – بخش اولچگونگی زایمان طبیعی – بخش اول

چگونگی زایمان طبیعی – بخش اول کودک آنلاین: اصولاً زایمان به سه مرحله تقسیم می شود. مرحلۀ اول: گشاد شدن گردن رحم تا باز شدن کامل گردن رحم که نشان دهندۀ آغاز مرحلۀ بعدی است. این مرحله خود به دو قسمت نهان و فعال تقسیم می شود. مرحلۀ دوم: کامل شدن گشادی گردن رحم تا تولد بچه و مرحلۀ سوم: خروج جفت از بدن مادر.


زایمان طبیعی در آب زایمان طبیعی در آب

زایمان طبیعی در آب :زمانی که جنین در دوران بارداری درون کیسه‌ای از آب قرارگرفته و با محیطی که مایع و شناور به خوبی آشنایی پیداکرده . آب عامل آرامش‌بخش و کم کننده استرس و نگرانی در مادر در حال زایمان است که باعث کمتر شدن دردهای زایمان طبیعی می‌گردد . زایمان طبیعی در آب

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.
16 فروردین 1394 - 15:1:10

مریم فولادیاگر امکان دارد مطلبی درمورد روند زایمان طبیعی قرار دهید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران