کودک آنلاین

موضوع مقاله : زایمان

دسته بندی : زایمان

0
آزمایش های پیش از زایمان – بخش دوم
آزمایش های پیش از زایمان – بخش دوم حدود 5 درصد از خانم‌های باردار به دیابت حاملگی مبتلا می‌شوند. در خانمی با دیابت حاملگی، بدن با اثرات انسولین مقابله می‌کند. خانم باردار با دیابت حاملگی ممکن است فشارخون بالا داشته باشد آزمایش های پیش از زایمان – بخش دوم

آزمایش های پیش از زایمان – بخش دوم
•    فیبروز کیستی
چه وقت: قبل از بارداری یا در اوایل بارداری
چرا: فیبروز کیستی یک بیماری ارثی است که بر تنفس و دستگاه گوارش تأثیر می‌گذارد و هیچ درمانی ندارد. 1 نفر از هر 31 سفیدپوست آمریکایی ژن آن را دریافت می‌کنند. اگر آزمایش شما و همسرتان برای فیبروز کیستی مثبت بود، پزشک می‌تواند جنین را درون رحم مورد آزمایش قرار دهد. اگر پیش از زایمان متوجه وجود این بیماری در فرزندتان شوید شانس این را دارید که متخصص مناسب را برای مراقبت از نوزاد خود پیدا کنید.
چگونه این آزمایش انجام می‌شود: آزمایش خون
خطرات آزمایش: هیچ خطری وجود ندارد.
•    آزمایش قند خون برای دیابت حاملگی
چه وقت: بین 24 و 28 هفتگی
چرا: حدود 5 درصد از خانم‌های باردار به دیابت حاملگی مبتلا می‌شوند. در خانمی با دیابت حاملگی، بدن با اثرات انسولین مقابله می‌کند. خانم باردار با دیابت حاملگی ممکن است فشارخون بالا داشته باشد و جنین او به اندازه‌ای درشت باشد که به سزارین نیا باشد. نوزادان مادرانی که دیابت حاملگی دارند ممکن است دچار مشکلات تنفسی، کم بودن قند خون و زردی در طی چند روز اول زندگی باشند.
اگر نتیجۀ آزمایش مثبت باشد شما به رژیم غذایی و تغییرات ورزشی نیاز دارید اگر این تغییرات کارساز نبود برای متوازن کردن قند خون ممکن است به تزریق انسولین یا خوردن قرص نیاز داشته باشید.
چگونه این آزمایش انجام می‌شود
پزشک به شما مایع شیرینی می‌دهد تا بنوشید و سپس نمونه خون می‌گیرد. تعیین مقدار قند خون در خون شما نشان می‌دهد که آیا بدنتان کاملاً قند را تجزیه می‌کند یا نه.
خطرات آزمایش: هیچ خطری وجود ندارد.•    استرپتوکوک های گروه B
چه وقت: معمولاً بین 35 و 37 هفتگی
چرا: استرپتوکوک های باکتریایی گروه B معمولاً برای بزرگسالان بی‌ضرر هستند اما می‌توانند زندگی نوزادان را تهدید کنند. نوزادانی که آلوده به استرپتوکوک های گروه B هستند در معرض خطر عفونت خون، ریه‌ها و مایع اطراف مغز قرار دارند. درواقع آزمایش 30 درصد از خانم‌های باردار برای این باکتری مثبت است.
اگر شما حامل این باکتری هستید، پزشک در طی زایمان شما را با آنتی‌بیوتیک‌های تزریقی درمان می‌کند تا از انتقال عفونت به نوزاد پیشگیری کند. اگر قبل از اینکه آنتی‌بیوتیک دریافت کنید نوزاد متولد شود یا در طی درد زایمان تب داشته باشید ممکن است نوزاد برای وجود این باکتری مورد آزمایش قرار گیرد که شاید به درمان آنتی‌بیوتیک نیاز داشته باشد.
چگونه آزمایش انجام می‌شود
استرپتوکوک های گروه B ممکن است در اوایل بارداری با آزمایش ادرار یا با نمونه‌ای از ترشح واژن و مقعد در 35 و 37  هفتگی انجام شود.
خطرات آزمایش: هیچ خطری وجود ندارد.•    شمارش ضربه
چه وقت: هر زمان در طی سه ماهه سوم
چرا: برای بررسی سلامت جنین با ثبت میزان تحرک او. اگر دچار شرایط مزمن هستید یا چند قلو باردارید یا موعد زایمان شما گذشته است، پزشک ممکن است بخواهد در منزل شمارش ضربه جنین را اندازه بگیرید. وی همچنین پیشنهاد می‌کند وقتی حرکت جنین خود را احساس نمی‌کنید این شمارش را انجام دهید.
چگونه این آزمایش انجام می‌شود
پزشک از شما می‌خواهد به پهلو دراز بکشید و اینکه چه مدت طول می‌کشد تا جنین شما ده ضربه بزند را اندازه بگیرید. این آزمایش می‌تواند از چند دقیقه تا دو ساعت طول بکشد. یک جنین سالم معمولاً کمتر از دو ساعت، 10 ضربه می‌زند. اگر شمارش ضربه را بعد از غذا خوردن انجام دهید ممکن است کمک کند.
خطرات آزمایش: هیچ خطری وجود ندارد.
•    آزمایش بدون استرس
چه وقت: معمولاً در سه ماهه سوم
چرا: برای بررسی سلامت عمومی جنین. معمولاً وقتی انجام می‌شود که خانم باردار مشکلات سلامتی مزمن، گذشتن موعد زایمان، شکایت از کاهش تحرک جنین یا مشکلات جفت یا مایع آمنیوتیکی داشته باشد. ممکن است با آزمایش زیست بدنی ادغام شود و اگر خطراتی وجود داشته باشد شاید بیش از یک بار در هفته انجام شود.
چگونه این آزمایش انجام می‌شود
گیرندۀ سونوگرافی که به کمربندی وصل است و فرستنده دارد را برای اندازه‌گیری ضربان قلب جنین 20 تا 30 دقیقه به کار می‌رود. جنین سالم با حرکت، ضربان قلبش افزایش می‌یابد.
خطرات آزمایش: هیچ خطری وجود ندارد.
منبع: کامل ترین راهنمای بارداری هفته به هفته
آزمایش های پیش از زایمان – بخش دوم
آزمایش های پیش از زایمان – بخش اولآزمایش های پیش از زایمان – بخش اول

آزمایش های پیش از زایمان – بخش اول کودک آنلاین: در طی دوران بارداری، پزشک آزمایش‌های پیش از زایمان گوناگون منظمی را ممکن است ارائه دهد تا از سلامت جنین و روند بارداری شما اطمینان یابد. آزمایش های پیش از زایمان – بخش اول


آزمایش بدون استرس در بارداریآزمایش بدون استرس در بارداری

آزمایش بدون استرس در بارداری کودک آنلاین: اصل اول برای این آزمایش (NST) این است که ضربان قلب یک جنین سالم در واکنش به حرکت بدن افزایش خواهد یافت. NST در هر زمانی بعد از هفته 24 یا 26 انجام می شود. البته تست بدون استرس بیشتر در سه ماهه سوم و اواخر بارداری جهت حصول اطمینان از سلامت جنین انجام می شود


آزمایشات و معاینات بارداری – قسمت اولآزمایشات و معاینات بارداری – قسمت اول

آزمایشات و معاینات بارداری – قسمت اول میتوان هورمون بارداری را سه روز پس از لقاح در خون و یک هفته بعد از قطع اولین دوره ی پریود در ادرار شناسایی کرد. این هورمون HCG نام دارد و به وسیله ی جفت ترشح می گردد – این هورمون در مراحل ابتدایی رشد توسط تروفوبلاست ساخته میشود. آزمایشات و معاینات بارداری – قسمت اول


آزمایش‌های لازم در دوران بارداریآزمایش‌های لازم در دوران بارداری

آزمایش‌های لازم در دوران بارداری :در دوران بارداری پزشک آزمایش‌های مختلفی را درخواست می‌کند یا خود انجام می‌دهد تا از سلامت مادر و جنین خود مطمئن گردد. بنابراین مادران باید با چگونگی آزمایش‌ها و ارزش آن‌ها آگاه گردند تا با رغبت بیشتر این آزمایش‌ها را انجام دهند. آزمایش‌های لازم در دوران بارداری

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران