کودک آنلاین

موضوع مقاله : زایمان

دسته بندی : زایمان

1
علائم زایمان
علائم زایمان : پیش از زایمان یا در هنگام زایمان زودرس علائم زیر دیده می‌شود - درد مداوم در قسمت پایین پشت یا در شکم همراه با گرفتگی عضلات و درد پیش از پریودی - انقباضات دردناک که به طور مرتب اتفاق می‌افتد و فاصله آن ها زیاد شده و شدت آن ها بیشتر می‌شود

علائم زایمان
•    پیش از زایمان یا در هنگام زایمان زودرس علائم زیر دیده می‌شود
- درد مداوم در قسمت پایین پشت یا در شکم همراه با گرفتگی عضلات و درد پیش از پریودی
- انقباضات دردناک که به طور مرتب اتفاق می‌افتد و فاصله آن ها زیاد شده و شدت آن ها بیشتر می‌شود
- پاره شدن کیسه آب؛ کیسه آب پاره می‌شود و مایع آمونیاک خارج می‌شود. در این صورت با پزشک تماس بگیرید
- ترشحات قهوه ای یا خونی، اگر مخاطی که دهانه رحم را پوشانده است خارج شود زایمان چند روز دیگر انجام می‌شود
- درد در قسمت بالای شکم
- احساساتی شدن
- به هم خوردن نظم خواب
•    آن چه در هنگام زایمان زودرس تجربه می‌کنید به عوامل زیر بستگی دارد
- این که قبلا بچه دار شده اید یا خیر.
- چطور نسبت به درد واکنش نشان می دهید.
- چطور خود را برای زایمان آماده کرده اید.
•    چه زمانی باید با پزشک تماس بگیرم؟
احتمالا در خصوص درد زایمان و زمان آن با پزشک خود صحبت کرده اید. اما بهتر است هر زمانی که درد داشتید با پزشک تماس بگیرید. این یکی از وظایف پزشک است که در هنگام درد پاسخ گوی شما باشد.
پزشک با استفاده از صدای شما می تواند مشکلتان را درک کند بنابراین سعی کنید زیاد صحبت کنید. او می خواهد تعداد و فاصله انقباض های شما و علائم دیگر شما را بداند.
اگر پزشک حس کند زمان زایمان شما نزدیک است از شما می خواهد بلافاصله به بیمارستان مراجعه کنید.  پزشک از شما می خواهد آرام باشید. اگر دردی که تجربه کردید درد زایمان نباشد پزشک شما را مرخص می‌کند.•    در صورت مشاهده موارد زیر با پزشک تماس بگیرید
- پاره شده کیسه آب یا شک داشتن به چکه کردن مایع آمونیاک
- حرکت کمتر جنین نسبت به قبل
- خونریزی از واژن
- تب، سردرد شدید، تغییر در بینایی همراه با درد شکم
•    آیا امکان دارد انقباض داشته باشم اما درد ناشی از زایمان نباشد؟
بله، شما پیش از زایمان انقباضاتی را تجربه می‌کنید. این انقباضات به گشاد شدن دهانه رحم کمک می‌کند. در طول گشاد شدن، دهانه رحم از عقب به جلو حرکت می‌کند. همچنین نازک تر و کوچک تر نیز می‌شود.
در بیشتر موارد این تغییرات در هفته های آخر بارداری بدون جلب توجه اتفاق می‌افتد. اما گاهی نیز انقباضات و گرفتگی عضلات را تجربه می‌کنید. این مسئله به خاطر تغییرات اتفاق افتاده در دهانه رحم می‌باشد اما هنوز گشاد شدن دهانه رحم اتفاق نیفتاده است.
پزشک می تواند زمان تغییرات دهانه رحم را تعیین کنید. در هفته 40 بارداری، دهانه رحم سفت است اما در ملاقات بعدی شما با پزشک دهانه رحم شل شده است و در حال باز شدن می‌باشد.
اگر سر جنین رو به پایین باشد اما پشت او به پشت شما باشد زمان بیشتری برای شروع درد زایمان نیاز است. در این حالت شدت انقباضات شما کم خواهد بود ولی پشت درد شدیدی خواهید داشت.
پزشک درباره کنار آمدن با درد زایمان در منزل توصیه هایی می‌کند تا قوی تر عمل کنید. می توانید مقداری پاراستومال مصرف کنید یا برای کاهش درد از حمام گرم یا ماساژ استفاده کنید. اگر جنین پشت به پشت باشد قرار گرفتن شما روی دست ها و زانوها به کاهش پشت درد کمک می‌کند. این کار باعث می‌شود وزن جنین از روی ستون فقرات برداشته شود. می توانید این حرکت را نیم ساعت ادامه دهید.
منبع: بارداری به‌زبان آدمیزاد
علائم زایمان
علائم زایمان طبیعی علائم زایمان طبیعی

علائم زایمان طبیعی : اگر در انتهای دوره بارداری قرارگرفته‌اید و قصد دارید فرزند خود را طبیعی به دنیا بیاورید بایستی از علائم و مراحل زایمان طبیعی آگاهی پیداکرده تا بتوانید دردهای واقعی زایمان را از دردهای کاذب تشخیص دهید. دردهای طبیعی زایمان چگونه است ؟ علائم زایمان طبیعی


درد زودرس زایماندرد زودرس زایمان

درد زودرس زایمان به‌طور طبیعی، در طول نیمۀ دوم دوران بارداری، رحم به‌طور متناوب منقبض می‌شود. در اواخر راه، این انقباضات تناوب بیشتری می‌یابد. تا بالاخره، منظم شده و موجب باز شدن دهانۀ رحم می‌شود. درد زودرس زایمان


چگونگی زایمان طبیعی – بخش دومچگونگی زایمان طبیعی – بخش دوم

چگونگی زایمان طبیعی – بخش دوم کودک آنلاین: علاوه بر تعیین موقعیت جنین، دانستن این که کدام قسمت از بدن نوزاد ابتدا نمایان خواهد شد بسیار اهمیت دارد. معمولاً می توان با معاینۀ واژن به این نکته پی برد. چگونگی زایمان طبیعی


زایمان پیش از موعدزایمان پیش از موعد

زایمان پیش از موعد کودک آنلاین: نتیجۀ زایمان زودرس، به دنیا آوردن زودرس نوزاد می باشد. مشکل اساسی این زایمان مراقبت از کودک است و هنوز هم این مشکل برطرف نشده است. به طور تقریبی 10 تا 15 درصد همۀ تولدها پیش از موعد می باشد.

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران