کودک آنلاین

موضوع مقاله : زایمان

دسته بندی : زایمان

4
مراحل درد زایمان – مرحله اول
مراحل درد زایمان – مرحله اول کودک آنلاین: بیشتر پزشکان درد زایمان را به سه مرحلۀ جدا تقسیم می‌کنند. مرحلۀ اول، باز شدن دهانۀ رحم که موجب عبور جنین به کانال زایمان می‌شود و شامل مرحلۀ اولیه است. مراحل درد زایمان – مرحله اول

مراحل درد زایمان – مرحله اول
کودک آنلاین: بیشتر پزشکان درد زایمان را به سه مرحلۀ جدا تقسیم می‌کنند. مرحلۀ اول، باز شدن دهانۀ رحم که موجب عبور جنین به کانال زایمان می‌شود و شامل مرحلۀ اولیه است. دهانۀ رحم از صفر تا 4 سانتی‌متر، مرحلۀ فعال 4 تا 8 سانتی‌متر و مرحلۀ انتقال 8 تا 10 سانتی‌متر باز می‌شود.
مرحلۀ 2، به دنیا آمدن نوزاد است. مرحلۀ 3، بیرون آمدن جفت است. در طی سه مرحلۀ زایمان رحم از شکل گلابی سروته به شکل لوله‌ای درمی‌آید که عضله‌های پایین آن نرم و سست می‌شوند تا باز شوند در حالی که عضله‌های بالایی منقبض می‌شوند.
مرحلۀ 1: مرحله اولیه
در طی مرحله اولیۀ مرحلۀ 1 درد زایمان، انقباضات رحم دهانه رحم را نازک تا 4 سانتی‌متر باز می‌کند. این مرحلۀ اولیه طولانی‌ترین بخش زایمان است که بین 12 تا 18 ساعت اگر اولین فرزندتان باشد طول می‌کشد. شما متوجه افزایش تدریجی در شدت، مدت و تکرار انقباضات می‌شوید.
در طی مرحلۀ اولیه، انقباضات احتمالاً شدیدتر از دردهای شدید عادت ماهیانه نیستند و شما باید بتوانید به اطراف حرکت کنید و فاصلۀ بین انقباضات استراحت کنید. در طی این بخش از زایمان بسیاری از خانم‌ها ترجیح می‌دهند در خانه بمانند جایی که راحت‌تر می‌توانند استراحت کنند.
مقدار کمی غذا بخورید و مایعات بنوشید یا بستنی بخورید تا آب بدنتان را حفظ کنید. کیسۀ آمنیوتیکی ممکن است در این مرحله پاره شود یا ممکن است پاره نشود.
هنگامی که فاصلۀ انقباضات 5 دقیقه ثابت شد که یک دقیقه طول می‌کشد تا یک ساعت ادامه دارد با پزشک تماس بگیرید. نکتۀ دیگر اینکه در طی انقباضات نمی‌توانید طولانی راه بروید یا حرف بزنید اما مجبورید هر آنچه را که انجام می‌دهید متوقف کنید.
اگر بی‌نهایت مضطرب باشید با هر وسیله‌ای به زایشگاه بروید و مورد معاینه قرار بگیرید. اگر علائم هشداری غلط باشد آن‌ها شما را دوباره به منزل می‌فرستند و به شما اطلاع می‌دهند که چند ساعت آینده چه انتظار می‌رود.مرحلۀ 1: مرحله فعال
هنگامی‌که شما در بیمارستان یا زایشگاه بستری شدید، دهانۀ رحم حداقل سه تا 4 سانتی‌متر باز می‌شود و شما وارد مرحلۀ فعال زایمان می‌شوید. پزشک یا پرستار معاینۀ داخلی انجام می‌دهند تا پیشرفت زایمان را بررسی کنند. وی یک صفحۀ الکترونیکی را در اطراف شکمتان قرار می‌دهد تا ضربان قلب جنین را اندازه بگیرد، کمربند ثانویه انقباضات رحم را بررسی می‌کند.
معاینۀ متناوب برای سلامت شما و جنین انجام می‌شود و به شما اجازه می‌دهد تا آزادانه به اطراف حرکت کنید. اگر صدای دستگاه کنترل جنین شما را نگران یا ناراحت می‌کند از پرستار بخواهید که صدای آن را کم کند.
در طی مرحلۀ فعال که در اصل حدود 3 تا 4 ساعت طول می‌کشد، انقباضات جنین را به سمت پایین حرکت می‌دهند. بنابراین سر جنین به دهانۀ رحم فشار وارد می‌کند. انقباضات شدیدتر می‌شود و هر 3 تا 5 دقیقه می‌آید. آن‌ها هماهنگ و معمولاً به اندازۀ کافی منظم می‌شوند که می‌توانید بر تنفس خود تمرکز کنید.
شما فشار شدیدی را در ناحیۀ مقعد و بین واژن  و مقعد خود احساس می‌کنید. دهانۀ رحم بین 4 تا 8 سانتی‌متر باز می‌شود. ممکن است کمردرد شدیدی داشته باشید یا ممکن است احساس کشیدگی شدید بالای استخوان شرمگاهی کنید.
اگرچه شما اکنون نمی‌خواهید چیزی بخورید، نوشیدن جرعه‌ای مایعات یا مکیدن یخ مهم است تا آب بدنتان را حفظ کنید. به اطراف حرکت کنید تا نیروی جاذبه نیز کاری برایتان انجام دهد و هر آنچه که در مورد تنفس، آرام‌سازی و کنترل درد از کلاس‌های زایمان یاد گرفته‌اید را به کار ببرید.
هر ساعت در طی درد زایمان مثانۀ خود را تخلیه کنید. این امر باعث می‌شود که کمی احساس راحتی کنید. راه رفتن به سمت دستشویی و چمپاته زدن به حرکت جنین به سمت پایین و باز شدن لگن کمک می‌کند. موقعیت‌های مختلف زایمان، چهارزانو، چمپاته زدن، به پهلو دراز کشیدن و تکیه دادن را امتحان کنید و ببینید کدام‌یک به شما احساس راحتی می‌دهند.
زیر دوش آبگرم بایستید و آب گرم را قسمت پایین کمر خود بگیرید. زیر دوش حوله‌ای را روی شانه‌هایتان پهن کنید تا کاملاً گرم شوید. از توپ زایمان استفاده کنید و برای باز شدن لگن روی آن بنشینید و روش‌های عمیق نفس کشیدن را ادامه دهید.
مرحلۀ 1: انتقال
همان‌گونه که انقباضات شروع به سخت‌تر شدن می‌کنند، پزشک ممکن است به شما بگوید که وارد مرحلۀ انتقال زایمان می‌شوید. این مرحله زمانی است که انقباضات، دهانۀ رحم را از 8 تا 10 سانتی‌متر باز می‌کنند. انتقال می‌تواند دشوارترین زمان برای برخی خانم‌ها باشد.
خوشبختانه این مرحله از زایمان کوتاه‌ترین مرحله است که از 15 دقیقه تا 1 ساعت در مجموع شاید برای 20 انقباض طول بکشد. درست در مرحله‌ای که شما در حال استفراغ، لرزیدن یا فریاد کشیدن هستید، آن تمام خواهد شد و شما آمادۀ فشار دادن نوزاد به بیرون هستید.
به هر حال اگر دهانۀ رحم کاملاً باز نشده است، لازم است از روش‌های نفس کشیدن استفاده کنید تا نوزاد به پایین بیاید در غیر این صورت خطر تورم دهانۀ رحم برایتان وجود دارد.
منبع: کامل‌ترین راهنمای بارداری هفته‌به‌هفته
مراحل درد زایمان – مرحله اول
مراحل درد زایمان – مرحله دوم و سوممراحل درد زایمان – مرحله دوم و سوم

مراحل درد زایمان – مرحله دوم و سوم هنگامی که دهانۀ رحم کاملاً باز شد، شما در مرحلۀ 2 زایمان قرار دارید که زمان به دنیا آوردن نوزاد است. ممکن است دو دقیقه بین انتقال و کشش فشار وقفه بیفتد. مراحل درد زایمان – مرحله دوم و سوم


درد زایماندرد زایمان

درد زایمان کودک آنلاین: درد زایمان با دیگر دردهای بدن انسان تفاوت دارد زیرا نشانۀ عملکرد طبیعی بدن است. درست مانند درد فیزیولوژیکی دندان که هنگام درآمدن دندان ها رخ می دهد. درد زایمان


تسکین درد زایمانتسکین درد زایمان

تسکین درد زایمان کودک آنلاین: بسیاری از خانم ها دوست ندارند داروی مسکن درد زایمان استفاده کنند. از این گذشته شما 9 ماه برای چنین لحظه ای انتظار کشیده اید و نمی خواهید در این لحظات متغیر در زندگیتان گیج باشید. به هر حال ممکن است از دردی که شاید احساس کنید، بترسید. تسکین درد زایمان


درد زایمان طبیعی چگونه است؟ درد زایمان طبیعی چگونه است؟

درد زایمان طبیعی چگونه است؟ انتهای بارداری زمانیست که پدر و مادر در پایان زمان انتظار خود قرار گرفته اند ، آنها هر لحظه را به امید تولد نوزاد خود سپری میکنند و از طرفی اگر فرزند اول آنها باشد نمیدانند چگونه دردهای زایمانی شروع میشود و علایم زایمان چیست و مراحل زایمان طبیعی چگونه طی میشود ؟ ما در این مطلب شما را درباره اینکه درد زایمان چگونه باید باشد راهنمایی میکنیم .

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران