کودک آنلاین

موضوع مقاله : زایمان

دسته بندی : زایمان

10
تسکین درد زایمان
تسکین درد زایمان کودک آنلاین: بسیاری از خانم ها دوست ندارند داروی مسکن درد زایمان استفاده کنند. از این گذشته شما 9 ماه برای چنین لحظه ای انتظار کشیده اید و نمی خواهید در این لحظات متغیر در زندگیتان گیج باشید. به هر حال ممکن است از دردی که شاید احساس کنید، بترسید. تسکین درد زایمان

تسکین درد زایمان
کودک آنلاین: بسیاری از خانم ها دوست ندارند داروی مسکن درد زایمان استفاده کنند. از این گذشته شما 9 ماه برای چنین لحظه ای انتظار کشیده اید و نمی خواهید در این لحظات متغیر در زندگیتان گیج باشید. به هر حال ممکن است از دردی که شاید احساس کنید، بترسید.
از دهۀ 1950 با افزایش پیشرفت های پزشکی، بیهوشی منسوخ شده است و هنگامی که خانم ها طی زایمان با دارو بیهوش می شوند، اثرات دارو تا چند ساعت بعد از تولد در نوزاد باقی می ماند. اکنون داروهای خاص در اندازۀ کم مصرف می شود که اثر بسیار اندکی بر جنین دارد.
در حالی که زایمان طبیعی بهترین گزینه برای مادر و نوزاد است اما اگر درد یا ترس مانع زایمان شما می شود به دلیل تنفس سریع، از دست دادن نیرو و یا رنج بردن از سایر واکنش های پرتنش، اگر در بیمارستان زایمان می کنید، مسکن های رایجی مانند اپیدورال استفاده می شود.
اپیدورال
اگر اپیدورال را انتخاب می کنید، متخصص بیهوشی از شما می خواهد که بنشینید یا به پهلو دراز بکشید. ابتدا محل تزریق را با مادۀ ضدعفونی کننده تمیز می کند و سپس مادۀ بی حسی موضعی را زیر پوست یا پایین کمرتان تزریق می کند.
سپس لولۀ نازکی از طریق سوزن بزرگتری بین استخوان های ستون فقرات نزدیک نخاع وارد می کند. سوزن درآورده می شود و لوله در مکان اپیدورال رها می شود تا دائماً هر چند ساعت داروی بی حسی موضعی را انتقال دهد.
در گذشته اپیدورال بسیار قوی بود که معمولاً برای بی حسی پاها و ناحیه لگن به کار می رفت که حرکت به اطراف را هنگام زایمان دشوار می کرد. اکنون متخصصین بیهوشی از داروی رقیق بیهوشی با مقدار اندکی از داروی مسکن برای تسکین درد به کار می برند.ترکیب اپیدورال نخاعی
این گزینه بیشتر برای زایمان استفاده می شود. این شیوه مانند اپیدورال است. بعد از تمیز کردن محلی در پایین کمرتان، سوزنی داروی مسکن و داروی بی حسی موضعی را به مایع نخاعی برای تسکین فوری منتقل می کند. یک سوند نیز در محل اپیدورال قرار داده می شود تا دائماً داروی بی حسی موضعی و داروی مسکن را منتقل کند.
بیهوشی عمومی
قبل از عمل سزارین ممکن است از بیهوشی عمومی استفاده شود. با بیهوشی عمومی، خانم باردار به طور موقتی به خواب می رود و لوله ای در مجرای تنفسی دارد تا به جریان اکسیژن کمک کند.
بیشتر خانم ها می خواهند بیدار شوند تا صدای نوزادشان را بشنوند، بنابراین بیهوشی عمومی معمولاً برای موارد اضطراری اختصاص داده می شود.
خطرات
هر روش و نیز استفاده از داروی مسکن خطراتی دارد. وقتی داروی مسکنی تزریق می شود مادر احساس خواب آلودگی می کند و بیشتر نوزادان هم همینطور.
الگوی ضربان قلب نوزاد معمولاً شتاب کمتری را نشان می دهد اما بعد از بیدار شدن نوزاد، این موضوع برطرف می شود. اگر داروی مسکن نزدیک زایمان تزریق شود، تنفس برخی نوزادان کند می شود و نیاز به تقویت دارند.
خطرات اپیدورال و ترکیب اپیدورال نخاعی شامل سردرد نخاعی (درد شدید بی حسی موضعی که با ایستادن بدتر می شود) در کمتر از یک درصد از خانم ها است. بسیاری از خانم ها بعد از زایمان از درد پایین شکایت می کنند. اما تعداد اندکی از این شکایت ها مربوط به اپیدورال است.
منبع: کامل ترین راهنمای بارداری هفته به هفته
تسکین درد زایمان
درد زایماندرد زایمان

درد زایمان کودک آنلاین: درد زایمان با دیگر دردهای بدن انسان تفاوت دارد زیرا نشانۀ عملکرد طبیعی بدن است. درست مانند درد فیزیولوژیکی دندان که هنگام درآمدن دندان ها رخ می دهد. درد زایمان


تحریک درد برای شروع زایمانتحریک درد برای شروع زایمان

تحریک درد برای شروع زایمان پزشکان روش های متعددی برای تحریک زایمان دارند. روشی که پزشکان انتخاب می کنند به چند عامل شامل قرمزی دهانه رحم و سلامتی نوزاد بستگی دارد. تحریک درد برای شروع زایمان


درد زایمان طبیعی چگونه است؟ درد زایمان طبیعی چگونه است؟

درد زایمان طبیعی چگونه است؟ انتهای بارداری زمانیست که پدر و مادر در پایان زمان انتظار خود قرار گرفته اند ، آنها هر لحظه را به امید تولد نوزاد خود سپری میکنند و از طرفی اگر فرزند اول آنها باشد نمیدانند چگونه دردهای زایمانی شروع میشود و علایم زایمان چیست و مراحل زایمان طبیعی چگونه طی میشود ؟ ما در این مطلب شما را درباره اینکه درد زایمان چگونه باید باشد راهنمایی میکنیم .


مراحل درد زایمان – مرحله اولمراحل درد زایمان – مرحله اول

مراحل درد زایمان – مرحله اول کودک آنلاین: بیشتر پزشکان درد زایمان را به سه مرحلۀ جدا تقسیم می‌کنند. مرحلۀ اول، باز شدن دهانۀ رحم که موجب عبور جنین به کانال زایمان می‌شود و شامل مرحلۀ اولیه است. مراحل درد زایمان – مرحله اول

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران