کودک آنلاین

موضوع مقاله : زایمان

دسته بندی : زایمان

1
تولد نوزاد
تولد نوزاد اکنون نقطه ی اوج زایمان فرا رسیده است و کودک شما نزدیک است که به دنیا بیاید. پس‌از این همه سختی ، اکنون میتوانید اگر بخواهید سر کودکتان را که در حال خروج است برای نخستین بار لمس کنید. تولد نوزاد

تولد نوزاد
اکنون نقطه ی اوج زایمان فرا رسیده است و کودک شما نزدیک است که به دنیا بیاید. پس‌از این همه سختی ، اکنون میتوانید اگر بخواهید سر کودکتان را که در حال خروج است برای نخستین بار لمس کنید.
در طی ساعات طولانی زایمان ، همراهی همسرتان ممکن‌است به شما آرامش و اطمینان ببخشد. اگر هر دوی شما در کلاس های زایمان شرکت کرده باشید ، با هم برای این لحظه آموزش دیده اید . همسرتان می تواند شما را تشویق و حمایت کند و تکنیک های تنفسی را به شما یادآوری نماید.
فشار شدید انقباض های عضلانی‌ممکن‌است موجب شود که احساس کنید بدنتان از اختیار و کنترل شما خارج شده است . احساس های جسمانی که تجربه می کنید کاملا برایتان جدید است.
همسرتان میتواند پشتتان را بمالد ، عرق صورتتان را پاک کند ، و در حین انقباض ها همراه با شما بشمرد تا شما زور بزنید. دخالت او شاید موجب شود تا احساس کند که در فرایند تولد نقش مهمتری دارد .اگر همسرتان نمیتواند حضور داشته باشد ، حضور یکی از دوستان یا بستگان نزدیک ارزشمند خواهد بود.
خیلی زود کودکتان را در آغوش خواهید گرفت و احتمالا احساس آرامش جسمانی فوق العاده ای خواهید کرد. البته‌ممکن است احساس حیرت ، اشک های شادی ، یا احساس طاقت فرسا ، دردناک و از نظر احساسی فوق طاقت شماست ، مطمئنا یکی از به یاد ماندنی ترین و خارق العاده ترین خاطرات زندگی شما خواهد بود.
1 . سر کودک به خروجی مهبل نزدیک تر می شود ، تا اینکه نهایتا میتوان برآمدگی آن را که به عضلات کف لگن فشار می آورد دید ، به زودی سر کودک دیده میشود که با هر انقباض پایینتر می آید و احتمالا با فروکش کردن هر انقباض اندکی به عقب باز می گردد. این امر کاملا طبیعی است و جای نگرانی وجود ندارد.
2 . وقتی بالای سر کودک نمایان شد . ماما از شما خواهد خواست که زور نزنید ، زیرا اگر خیلی سریع به دنیا بیاید ، ممکن است پوستتان پاره شود. بنابراین آرام بمانید و چند ثانیه نفس نفس بزنید. اگر خطر پارگی جدی وجود داشته باشد ، یا کودک زجر بکشد ، ممکن‌است اپیزیوتومی انجام شود .
همچنان که سر کودک مجرای خروجی مهبل را باز می کند ،ممکن است‌احساس سوزش و نشتر خوردن به شما دست دهد ، اما این احساس فقط مدت کوتاهی طول می کشد زیرا کشیدگی زیاد بافت ها موجب بی حسی آنها میشود.
3 . سر کودک در حالی که صورت او رو به پایین است به دنیا آمده است. ماما احتمالا بندناف را بررسی می کند تا مطمئن شود که دور گردن کودک نپیچیده است ( اگر پیچیده باشد ، معمولا میتوان وقتی که بدن کودک به دنیا می آید آن را دور سر کودک لغزانید ). سپس کودک سر خود را به یک طرف می چرخاند و آن را در راستای شانه هایش قرار می دهد.
ماما چشم ها ، بینی و دهان کودک را پاک می کند و در صورت لزوم مایعات موجود در مجاری تنفسی فوقانی او را با مکش بیرون می کشد.

تولد نوزاد


تولد نوزاد

4 . طی دو انقباض بعدی بدن کودک بیرون می لغزد . ماما معمولا کودک را از زیر بازوهایش می گیرد و روی شکم شما می گذارد ، در حالی که هنوز به بندناف متصل است . کودک احتمالا در ابتدا تا حدی آبی رنگ به نظر می رسد. ممکن است بدنش پوشیده از موم باشد  و رگ هایی از خون روی پوستش دیده شود . او ممکن است‌گریه کند. اگر به طور طبیعی نفس نمی کشد ، ممکن است‌ماما مجددا مجاری هوای او را تمیز کند و در صورت لزوم به او اکسیژن بدهد.
مرحله ی سوم زایمان
در حین تولد کودک یا بلافاصله‌پس از آن ، احتمالا دارویی به نام سینتومترین در ران شما تزریق می شود ، که موجب می شود رحم به شدت منقبض شود و جفت را تقریبا بلافاصله بیرون دهد. اگر صبرکنند تا جفت خود به خود بیرون رانده شود ، ممکن‌است خون بیشتری از دست بدهد و خطر خونریزی نیز وجود دارد . قبلادر این مورد با ماما صحبت کنید.
برای خروج جفت ، ماما دست خود را روی شکم شما می گذارد و با دست دیگرش بندناف را با ملایمت می کشد تا به بیرون آمدن جفت کمک کند.پس از آن ، ماما جفت را بررسی می کند تا مطمئن شود که کامل است.
پس‌از تولد
بدن شما را تمیز می کنند و در صورت لزوم بخیه می زنند. ماما وزن و ابعاد بدن کودک را اندازه می گیرد و به سرعت بررسی می کند که همه چیز درست باشد.
ممکن است‌برای پیشگیری از نوعی اختلال که موجب خونریزی میشود ، به کودک ویتامین ک تزریق شود . احتمالا به فاصله ی کوتاهی پس از زایمان ، به بندناف گیره میزنند و آن را می برند ، خصوصا اگر سینتومترین تزریق شده باشد.
نمره ی آپگار
بلافاصله پس‌از تولد ماما تنفس ، ضربان قلب ، رنگ پوست ، حرکات و واکنش در قبال تحریک را در مورد کودک می سنجد و به او نمره ای بین 0 تا 10 میدهد که نمره ی آپگار نام دارد .
بیشتر کودکان نمره ای بین 7 تا 10 می گیرند. این آزمون حدود پنج دقیقه بعد نیز تکرار می شود ، بنابراین حتی اگر نمره ی کودک شما در آغاز پایین باشد ، بار دوم قاعدتا افزایش خواهد یافت.
منبع : کتاب همه مادران سالم اند اگر....
تولد نوزاد
تولد نوزاد
مروری بر تولد نوزادمروری بر تولد نوزاد

مروری بر تولد نوزاد کودک آنلاین: مسافری خسته بعد از 9 ماه پا به دنیایی می گذارد که کاملاً برای او ناشناخته است اما این فرزند برای شما شناخته شده است. چون سال های سال است که آرزوی داشتن او را داشته اید و نگاه شما، برخورد شما و توجه اول شما خاطراتی است که شیرین ترین و فراموش نشدنی ترین است.


وظایف مادر قبل از تولد نوزادوظایف مادر قبل از تولد نوزاد

وظایف مادر قبل از تولد نوزاد مادر باید نوزاد را قبل از تولد قسمتی از وجود خود بداند ، زیرا آنچه مادر می خورد به کودک نیز می رسد . مهمترین پرهیز در طول حاملگی کشیدن سیگار است . نیکوتین ، جریان خون را در جفت و جنین کاهش می دهد و باعث کاهش وزن و کندی رشد مغز نوزاد شده و خطر زایمان زودرس را بالا می برد. وظایف مادر قبل از تولد نوزاد


علل زرد شدن نوزاد پس از تولدعلل زرد شدن نوزاد پس از تولد

علل زرد شدن نوزاد پس از تولد : در حدود 6 درصد نوزادان با وزن طبیعی و 80 درصد نوزادان نارس در هفته اول بعد از تولد زرد می‌شوند. در بعضی از نوزادان فقط سفیدی چشم زرد می‌شود. علل زرد شدن نوزاد پس از تولد


ایجاد همبستگی با نوزاد قبل از تولدایجاد همبستگی با نوزاد قبل از تولد

ایجاد همبستگی با نوزاد قبل از تولد ایجاد هماهنگی با نوزاد یکی از وظایف مهم والدین است. این هماهنگی را میتوان از دوره بارداری شروع نمود. آگاهی جنینی یکی از موضوعات جالب و قابل پژوهش در دوره بارداری است که تاثیر عواطف مادری را بر تکامل عاطفی کودک در ماه های آخر حاملگی بررسی نماید.

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران