کودک آنلاین

موضوع مقاله : زایمان

دسته بندی : زایمان

0
مزایا و معایب زایمان سزارین – قسمت اول
مزایا و معایب زایمان سزارین – قسمت اول متاسفانه این روزها زایمان به روش سزارین به یک مد در جامعه تبدیل شده و بسیاری از خانم ها بدون هیچ تفکری و تنها به دلیل ترس از درد زایمان طبیعی ، سزارین را انتخاب می کنند. البته انجام عمل سزارین ، مزایا و معایبی دارد که لازم است با دقت به آن توجه کرد. مزایا و معایب زایمان سزارین – قسمت اول

مزایا و معایب زایمان سزارین – قسمت اول
متاسفانه این روزها زایمان به روش سزارین به یک مد در جامعه تبدیل شده و بسیاری از خانم ها بدون هیچ تفکری و تنها به دلیل ترس از درد زایمان طبیعی ، سزارین را انتخاب می کنند. البته انجام عمل سزارین ، مزایا و معایبی دارد که لازم است با دقت به آن توجه کرد.
اما بدون تردید میتوان گفت که زایمان سزارین انتخابی توسط مادر عوارض زیادی را به همراه دارد.
تنها مزایای زایمان سزارین انتخابی ، اطلاع مادر از چگونگی زایمان و عامل دیگر راحتی آن برای جراح است.
اما خانم ها باید بدانند که جراحی سزارین یک جراحی بزرگ شکمی و بسیار جدی است و از شروع سزارین تا حین عمل و پس از آن سه تا چهار ساعت طول می کشد.
حتی بسیاری از خانم های باردار در مورد انجام زایمان واژینال یا همان طبیعی بعد از زایمان سزارین مطلع نیستند و در واقع بسیاری از پزشکان این اجازه را به زنان نمی دهند تا بعد از سزارین ، طبیعی زایمان کنند.
بهبود آسان نیست
بهبود جراحی سزارین ساده نیست. مدت معمول اقامت در بیمارستان بعد از جراحی سزارین معمولا چهار تا پنج روز است و در مقایسه با دو روز برای مادرانی که زایمان طبیعی دارند ، کمی طولانی تر است.
در واقع روز بعد جراحی معمولا مادران باید حرکت داشته باشند اما هنوز هم به آرامبخش و مسکن نیاز دارند. پرستار به مادر باردار کمک میکند تا شروع به حرکت کند تا خطر تشکیل لخته در پاها و بدن کمتر شود.موضوع بسیار مهم آن است که چون رحم نزدیک روده ها و مثانه قرار دارد ، برش سزارین باید به دقت انجام شود ؛ چرا که ممکن است به ارگان های دیگر آسیب رسیده و سبب خونریزی یا عفونت شود و برای زنانی که سه تا چند سزارین داشته اند این خطرات بسیار بیشتر خواهد بود.
از طرفی جفت در عمقی به رحم چسبیده و به سختی خارج می شود بنابراین ممکن است خطر خونریزی سنگین وجود داشته باشند و حتی احتمال نیاز به تزریق خون بالاست . گاهی نیز هیسترکتومی یا برداشتن رحم تنها راه نجات جان مادر است.
در عین حال پزشکان معتقدند بیش از 40 درصد خانم هایی که سه سزارین بیشتر داشته اند ممکن است دچار این عوارض شوند. بنابراین انجام زایمان سزارین باید محدود به افرادی شود که از نظر پزشکی لازم است نجات دهنده جان مادر باشد.

بسیاری از مادران باید بدانند که وقتی از بیمارستان مرخص میشوند نباید به مدت حداقل دو ماه چیز سنگینی به غیر از نوزاد خود بلند کنند. همچنین نباید به مدت دو هفته رانندگی و به مدت چهار تا شش هفته هم ورزش کنند و حداقل شش هفته فعالیت جنسی نداشته باشند.
افزایش خطر خونریزی در سزارین
خونریزی به دنبال سزارین و عفونت های محل عمل و رحم تقریبا دو برابر بیشتر از زایمان طبیعی است و برخلاف تصور عموم افراد ، سلامت مادر در سزارین بیشتر در معرض خطر قرار می گیرد.
بیهوشی خطرناک
مسأله بیهوشی حین سزارین میتواند مشکلاتی را برای مادر به وجود آورد. سزارین در هر صورت یک عمل جراحی است و به دنبال آن مشکلات ناشی از جراحی نیز برای مادر پیش خواهد آمد .
در عین حال علاوه بر عوارض بیهوشی میتوان به مشکلات ادراری مانند سوزش ادرار ، عفونت های ادراری و درد ناحیه مثانه پس از سزارین اشاره کرد.
منبع : کتاب 9 ماه انتظار شیرین
مزایا و معایب زایمان سزارین – قسمت اول
مزایا و معایب زایمان سزارین – قسمت دوممزایا و معایب زایمان سزارین – قسمت دوم

مزایا و معایب زایمان سزارین – قسمت دوم سرحالی و شادابی مادر پس از زایمان طبیعی نکته بسیار مهمی است . مادری که زایمان طبیعی می کند ، همان روز پس از زایمان به راحتی میتواند کارهای مربوط به خود و بچه را انجام دهد اما مادری که سزارین می کند چند روز باید استراحت کند.


عمل سزارین یا زایمان طبیعیعمل سزارین یا زایمان طبیعی

عمل سزارین یا زایمان طبیعی کودکانی که تولد زودرس دارند باید مورد مواظبت و مراقبت ویژه ای قرار بگیرند ، در غیر این صورت میتوانند آسیب ببینند. زیرا تقریبا کودک قبل از 9 ماهگی آمادگی زندگی ، با وجود همه ی مواظبت ها و مراقبت ها از جانب اطرافیانش را نخواهد داشت. عمل سزارین یا زایمان طبیعی


مزایا و معایب سزارین مزایا و معایب سزارین

مزایا و معایب سزارین عفونت اندومتریت پورپرال لخته شدن خون در رگها باز شدن جای بخیه ها بی حسی و درد در ناحیه زخم شکم عفونت زخمها بعد از زایمان آسیب رسیدن به مثانه و روده هاایجاد چسبندگی در لوله های رحمی و خود رحم که باعث ایجاد نازایی در شخص میگردد وارض بیهوش شدن که شامل سردرد شدید، تهوع و استفراغ است


جراحی سزارینجراحی سزارین

جراحی سزارین کودک آنلاین: در بسیاری از بیمارستان ها عمل سزارین به صورت تزریق نخاعی یا بی حسی اپی دورال صورت می گیرد و بیهوشی عمومی تنها در مواردی ضرورت دارد که تزریق اپی دورال یا نخاعی جایز نیست و یا بقیه تکنیک ها ناموفق هستند.

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران