کودک آنلاین

موضوع مقاله : زایمان

دسته بندی : زایمان

0
بارداری پس از موعد
بارداری پس از موعد کودک آنلاین: به بارداری که تا چهل هفته طول بکشد بارداری پس از موعد گفته می شود. معمولاً برای هر بارداری یک تاریخ تقریبی مشخص می شود اما حتی در صورتی که سن جنین به خوبی تعیین شود باز هم تعیین زمان زایمان تنها یک حدس خواهد بود.

بارداری پس از موعد
کودک آنلاین: به بارداری که تا چهل هفته طول بکشد بارداری پس از موعد گفته می شود. معمولاً برای هر بارداری یک تاریخ تقریبی مشخص می شود اما حتی در صورتی که سن جنین به خوبی تعیین شود باز هم تعیین زمان زایمان تنها یک حدس خواهد بود.
حتی نمی توانیم دقیقاً به این پرسش پاسخ دهیم که چه مدت بارداری طول خواهد کشید. همانطور که قد و وزن هر زن با دیگری متفاوت است دوره بارداری هم در آنها متفاوت خواهد بود.
اکثر جنین ها حتی پس از چهل هفته نیز کاملاً طبیی هستند و زنده می مانند اما تعدادی از آنها نیز در خطر مرگ در طول بارداری یا پس از تولد قرار دارند.
بعضی از این جنین ها دچار نقص عضوهای اساسی هستند. برخی از سوء تغذیه ای که ناشی از جدا شدن جفت است رنج می برند. از دست رفتن مایع آمنیوتیک نیز نقش اساسی در این امر دارد.
روش متداول پزشکان این است که زایمان را تا هفته چهل و یکم حاملگی، اگر دهانه رحم برای استقرار جنین مناسب است، به تاخیر اندازند.
اما زمانی که وضعیت دهانه رحم برای استقرار جنین مناسب نیست جنین حداقل یک بار در هفته مورد آزمایش قرار می گیرد. این ازمایش شامل، ازمایش انقباضات و نمای بیوفیزیکی جنین است.
جنین هایی که دارای شرایط خاصی هستند با جراحی سزارین به دنیا خواهند آمد. تاخیر در زایمان در صورتی انجام می شود که دهانه رحم برای این کار آماده باشد. در اواخر هفته چهل و سوم بارداری در مورد تمام جنین ها زایمان انجام می گیرد.
منبع: راهنمای جامع برای 9 ماه انتظار
بارداری پس از موعد

بارداری ناخواسته بارداری ناخواسته

بارداری ناخواسته بیشتر زوجینی که با بارداری ناخواسته مواجه شده‌اند علت بروز این اتفاق را استفاده نکردن‌از وسایل پیشگیری یا شکست استفاده‌از این وسایل عنوان کرده‌اند. بارداری ناخواسته


آزمایشهای دوران بارداریآزمایشهای دوران بارداری

آزمایشهای دوران بارداری اگر سه ماهه اول بارداری خود را بدون مشکل پشت سر گذاشته‌اید، به احتمال زیاد بقیه دوران حاملگی را نیز بدون مشکل سپری خواهید کرد. اما وقتی صحبت از بارداری به میان می‌آید، نمی‌توان اوضاع را به بخت و اقبال واگذار کرد. آزمایشهای دوران بارداری


آخرین روزهای بارداریآخرین روزهای بارداری

آخرین روزهای بارداری کودک آنلاین: روزهای آخر بارداری، روزهای حساسی است و هرگونه سهل‌انگاری می‌تواند جان کودک و مادر را به خطر بیندازد. البته راهکارهایی هم وجود دارد که خانم‌های باردار به کمک آن‌ها می‌توانند از بروز مشکلات دوران بارداری پیشگیری کنند و زایمان راحتی داشته باشند.


ده دلهره در بارداریده دلهره در بارداری

ده دلهره در بارداری کودک آنلاین: بارداری نوعی تغییر در زندگی عادی است و هر تغییری می‌تواند دلهره‌آور باشد، مخصوصاً اگر شناخت کافی نسبت به آن وجود نداشته باشد. اینکه حمام آب داغ، ضربه به شکم، سیگار یا موبایل هریک تا چه حد می‌توانند یک بارداری سالم را به خطر بیندازند، سؤالی است که شاید ذهن خیلی‌ها را در این دوران مشغول کند.

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران