کودک آنلاین

موضوع مقاله : زایمان

دسته بندی : زایمان

3
عمل سزارین یا زایمان طبیعی
عمل سزارین یا زایمان طبیعی کودکانی که تولد زودرس دارند باید مورد مواظبت و مراقبت ویژه ای قرار بگیرند ، در غیر این صورت میتوانند آسیب ببینند. زیرا تقریبا کودک قبل از 9 ماهگی آمادگی زندگی ، با وجود همه ی مواظبت ها و مراقبت ها از جانب اطرافیانش را نخواهد داشت. عمل سزارین یا زایمان طبیعی

عمل سزارین یا زایمان طبیعی
کودکانی که تولد زودرس دارند باید مورد مواظبت و مراقبت ویژه ای قرار بگیرند ، در غیر این صورت میتوانند آسیب ببینند. زیرا تقریبا کودک قبل از 9 ماهگی آمادگی زندگی ، با وجود همه ی مواظبت ها و مراقبت ها از جانب اطرافیانش را نخواهد داشت.
به همین علت است اگر کودکی زودتر از موعد معین به دنیا نیاید ولی از نظر پزشکی یا حوادث و اتفاقاتی که اتفاق افتاده ، تولد او اجتناب ناپذیر باشد ، از طریق سزارین یا نوعی بیرون آوردن از شکم مادر متولد میشود.
یک چنین کاری بدون تردید مانند هر جراحی دیگر ، عیب و ایرادهای عمومی و کلی و مسائل جزئی را خواهد داشت :
اول اینکه هیچ وقت هیچ جراحی ای کار خوبی نخواهد بود بلکه فقط با درجات کم و زیاد بد بودن ، رو به رو خواهیم بود. دوم این نوع جراحی با خودش استفاده از مواد بی حسی یا بی هوشی را دارد که هم بر روی مادر ، برخی از اوقات برای همیشه و هم بر روی جنین میتواند اثری پایدار بگذارد.
بنابراین اگر دوران سزارین به طول بینجامد و یا احتمالا مقداری از دارو وارد بدن کودک شود ، داروی بی حسی و بیهوشی آسیبی را به یک چنین موجودی که خودش در معرض خطر می باشد ، بیشتر وارد می کند.
ضمنا معمولا مادری که درگیر سزارین می شود و کودکی که قسمتی از داروی بی حسی و بیهوشی را دریافت کرده است ، تقریبا به مجرد تولد می خوابد.
وقتی کودک در حالت عادی و طبیعی به دنیا می آید برای مدتی بیدار است و فرصت بسیار مغتنمی برای دو چیز به دست می آید:
یکی اینکه بتواند در آغوش مادر قرار بگیرد تا صدای قلب مادر را از بیرون بشنود. بتواند با بو و گرمای بدن مادر ارتباط برقرار کند و دوم شیر اول را که حاوی هزاران هزار عاملی است که مصونیت کودک را در مقابل هزاران هزار بیماری در 6 ماه اول فراهم می کند را در اختیار داشته باشد.
بنابراین کودکی که از طریق سزارین متولد می شود و مادری که گرفتار این جراحی شده است ، معمولا فرصتی برای دادن شیر اول پیدا نمی کند  ؛ در نتیجه کودک بعد از مدت کوتاهی به خواب می رود و این خواب بین 6 تا 12 ساعت خواب ، برخی از اوقات آن ارتباطی ( Bonding) که لازم و ضروری است را در آغاز به وجود نمی آورد.


بنابراین اشکال سزارین در این زمینه است . البته نکته ی دیگری درباره ی سزارین این است که وقتی کودک در حالت طبیعی به دنیا می آید ، مخصوصا باید از ریه ی خودش و بعدا تنفسی که می کند ، بهره بگیرد ، بنابراین مراحل پایانی رشد ریه و قدرت و توانایی او در اثر تولد اتفاق می افتد و حال آنکه وقتی به صورت سزارین متولد می شود یک چنین امکان رشد و تحولی به وجود نمی آید.
مطالعات علمی نشان می دهد کودکانی که از طریق سزارین به دنیا آمده اند ، 2% تا 3% احتمال ابتلا به مشکلات تنفسی مانند آلرژی ، آسم و یا بیماری های تنفسی دیگر در آنان بیشتر است.
کودکی که از طریق سزارین متولد می شود ، به دلیل این که درد و رنج این حرکت را نمی بیند و به خاطر این که درگیر این فعالیت کاملا غیرعادی ( که برخی آن را به عنوان (( فاجعه ی تولد)) می شناسند ، نه حادثه ی تولد) نمی شود ، از نظر روانی و آسیب سیستم عصبی و مغزی با این فرض که بقیه ی چیزها در حالت عادی خودش باشد بهتر خواهد بود.
به بیان دیگر کودکی که از طریق سزارین به دنیا آمده است ، مشروط به این که آسیبی به سیستم عصبی او به دلایل دیگر وارد نشده باشد ، از نوعی آرامش و سلامت روانی بهتری برخوردار است.
زیرا در دوران تولد کودک ( زایمان طبیعی ) اگر پیچیدگی هایی پیدا شود ، هوا به اندازه نرسد ، اکسیژن به اندازه به مغز کودک نرسد ، فشار او در شرایطی باشد که بدن او به نوعی دچار آسیب شود و حتی برخی از اوقات بچه ها گرفتار در رفتن دست و یا پا باشند و یا احتمالا به خاطر تولد مخصوصا تولد فرزند اول که غالب اوقات احتیاج به دخالت های پزشکی است و یا شرایطی به وجود بیاید که مادر داروهایی را مصرف کند و یا کودک را با فُرسِب بیرون بکشند ، همه ی این ها میتواند زمینه هایی را برای آسیب فراهم کند.
نکته : نرسیدن اکسیژن به مغز کودک شاید بزرگترین عامل بعد از عامل ارثی ، در (( کمبود توجه و تمرکز)) ، (ADD ) و در کمبود توجه و تمرکز همراه با فعالیت بسیار ( ADHD ) است. یعنی مشکلی که بین 2% تا 7% بچه ها گرفتار آن هستند و با تولد عادی و طبیعی میتوانند دچار چنین آسیبی شوند.
بنابراین با یک مشکل اصلی و اساسی ، فرزند من و شما برای تمام عمر به نوعی رو به رو میشود. همان طور که می دانیم (ADD ) و یا  ( ADHD  ) کمبود توجه و تمرکز و کمبود توجه و تمرکز با فعالیت بیشتر ( بیش فعالی ) ، هنوز تقریبا معالجه ای در موارد شدید ندارد و فقط از طریق دارو و یا پدیده ی دیگری مانند بیوفیدبک میتواند کنترل و یا اداره شود.
در نتیجه برای کسانی که با مشکلی هنگام تولد رو به رو میشوند شاید اگر دودلی به جهت استفاده از سزارین و یا تولد طبیعی باشد بهتر آن است که حتما تولد با سزارین را در این گونه موارد ترجیح بدهند زیرا خطر و گرفتاری همچنان میتواند به وجود بیاید.
منبع : کتاب فلسفه و هدف های پرورش تعلیم و تربیت دوران بارداری
عمل سزارین یا زایمان طبیعی
سزارین یک جراحی کاملسزارین یک جراحی کامل

سزارین یک جراحی کامل ! کودک آنلاین: با عمل جراحی سزارین، مزایا و خطرات آن آشنا شوید تا با آگاهی نوع زایمان خود را تعیین کنید. پس از بیهوشی یا بی‌حسی موضعی دکتر برشی را در پوستِ شکمتان ایجاد می‌کند. سزارین یک جراحی کامل !


مزایا و معایب سزارین مزایا و معایب سزارین

مزایا و معایب سزارین عفونت اندومتریت پورپرال لخته شدن خون در رگها باز شدن جای بخیه ها بی حسی و درد در ناحیه زخم شکم عفونت زخمها بعد از زایمان آسیب رسیدن به مثانه و روده هاایجاد چسبندگی در لوله های رحمی و خود رحم که باعث ایجاد نازایی در شخص میگردد وارض بیهوش شدن که شامل سردرد شدید، تهوع و استفراغ است


علائم زایمان طبیعی علائم زایمان طبیعی

علائم زایمان طبیعی : اگر در انتهای دوره بارداری قرارگرفته‌اید و قصد دارید فرزند خود را طبیعی به دنیا بیاورید بایستی از علائم و مراحل زایمان طبیعی آگاهی پیداکرده تا بتوانید دردهای واقعی زایمان را از دردهای کاذب تشخیص دهید. دردهای طبیعی زایمان چگونه است ؟ علائم زایمان طبیعی


ترس از زایمان طبیعیترس از زایمان طبیعی

ترس از زایمان طبیعی یکی از دلایل ترس از زایمان طبیعی دادن اطلاعات غلط از طریق افراد سنین بالا است که قبلا زایمان کرده اند . بعنوان مثال ممکن است مادران ما 20-30 سال قبل و در خانه یا بیمارستانهایی با شرایط بد و با استانداردهای پایین زایمان داشته اند .حضور همراه ممنوع بود.تعداد مامای کم و برخورد غلط آنها با شخص زائو همه اعث میشد که خاطره خوشی از زایمان خود نداشته

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.
01 تیر 1395 - 18:40:8

omid rasooliمطلب خوبی بود ممنون
www.bestmarital.ir

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران